Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaleganie mas kałowych w jelicie - jak usunąć? lewatywa i przeczyszczanie nie działają


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Itam, mam taki problem, ze od paru tygodni nie moge sie wyproznic , mimo ze jem codziennie,zadne leki przeczyszczajace ani lewatywy nie pomagaja, nawet dzis bylem w szpitalu na izbie przyjec i to samo, lewatywa i nic, wyproznienie woda sama,potem sodki przeczyszczajace i tylko skurcze brzucha i troche sluzu wyszlo,a brzuch miekki i niebolesny, i wciaz gazy,w rtg jamy brzusznej wyszedl taki opis* pojedyncze nieposzezone petle jelita cienkiego wypelnione gazemposrodkowo w dolnej polowie jamy brzusznej z wytworzeniem krotkich poziomow plynu-subileus. znaczna ilosc mas kalowych i gazu w rzucie jelita grubego, cien watroby siega nisko do poziomu talerza biodrowego-hepatomegalia? wyniki morfologi i testy watrobowe w normie oprocz niskiej hemoglobiny prosze o jakiej porady, duspatalin tez bralem niepomogl czy hydrokolonoterapia pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale taki stan może niebawem wymagać hospitalizacji. Trzeba nadal próbować wszelkiego rodzaju środków przeczyszczających, lewatyw, diety bogatobłonnikowej. Można spróbować hydrokolonoterapii. Trudno mi cokolwiek powiedzieć więcej bez badania. Głównie chodzi o badanie palcem przez odbyt. Może trzeba ręcznie wydobyć stolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez prosze o pomoc mam synka 3- letniego i cierpi na podobny problem- laktuloza nie dziala, ciagle robimy mu wewatywe natomiast to tez nie jest dobre, lakarze każa podawac jedynie lewatywe i forlax i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez prosze o pomoc mam synka 3- letniego i cierpi na podobny problem- laktuloza nie dziala, ciagle robimy mu lewatywe natomiast to tez nie jest dobre. lakarze każa podawac jedynielaktuloze i forlax . natomiast po tych lekach dziecko i tak nie moze zrobić kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-procent Natrium Thiosulfuricum rozpuszczonego w polowie szklanki goracej wody dwa trzy razy dziennie miesiac tego cuda i 5kg kamieni glinianych wyjdzie z was lek cud ,a co do reszty odsylam was zaparciuchy do ksiazki Pani jadwiga Gorska i Sabina Zwolinska-Kantoch pt.tytulem Na Zdrowie Porady dr Gornickiej ,nie czerpie z tego tytulu zadnych kozysci chce abyscie szybko i tanio pozbyli sie tego syfu z organizmu ja wyrzeklem sie przez rok wszystkiego co uwielbialem czyli jako kierowca tira golonki itp. Mialem dosc tych milych slow jak ty sie spasles stary masz 30lat i wagi ze 120kg i awantury od zony ze sex ze mna to malo przyjemna sprawa nie to co kiedys jak wazyles 82kg ,ksiazke dostalem w prezencie na zaladunku w zakladzie graficznym a ze lubie czytac to w stanie nie naruszonym smigala ze mna rok w koncu do niej zajrzalem i tym pieknym prostym i zrozumialym jezykiem jakim jest ona napisana zaczelo do mnie docierac ze lada dzien dopadna mnie rozne choroby zwiazane z otyloscia i tymi nafaszerowanymi chemia jedzeniem ,ktorej jako kierowca pochlanialem bardzo duzo i tak katowalem sie prawie trzy tygodnie ta ksiazka az do mnie dotarlo ze pora z tym przestac i tak to sie zaczelo ,podjechalem pod smietnik jedzenie tam zakonczylo zywot nastepny przystanek to apteki i sklep zielarski kupilem wszysko o czym pisala pani Doktor oczywiscie zachaczylem po produkty ze zdrowa zywnoscia a efekty no coz na jedzeniu w ciagu roku zaoszczedilem okolo 2500zl no i waze 98kg teraz grile bigosy i inne swinstwa juz na mnie nie dzialaja potym jak zona nie chce wychodzic z lozka i znowu jest jak dawniej do nastepnych wakacji bede walczyl aby zbic wage do 85kg a wten czas bede z siebie dumny. Malo tego zona zaczela w domu inaczej gotowac i dzieci to szybko zaakceptowaly maja leprze wyniki w szkole i sa szczesliwsze ,jak mowilem zonie aby pila ocet jablkowy z miodem smarowala tez nim cialo i dodawala go do kompieli to sie ze mnie smiala ale jak pierwsze 10kg schudlem to sie przelamala jaka ona ma teraz cere jak pupcia niemowlaka a uzywala wczesniej swinstw po nawet 400zl dziekuje Pani Doktor i Pani od ktorej otrzymalem ta ksiazke sadze ze wiem dlaczego akurat taka dostalem bo bylem tlusta swinia jaki ja jestem teraz szczesliwy a wszyskim znajomym na prezent wreczam ta ksiazke .badzcie dzielni i oczyscie swoje organizmy .ten tekst niech pomoze innym ja nic w zamian nie chce tylkotego abyscie mieli wspaniale samopoczucie ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwonawomenkoronowana

ja tez mam stan krytyczny jestem calkowicie zapchana zapieczona, cale jelito grube zapchane , wyprozniam sie tylko za pomoca lewatywy, i wychodzi glownie tylko jedzenie na biezaco spozyte, stare zlogi nie wychodza, po lewatywie zaczyna sie wielkie parcie twarde bole pod watroba ale nic nie wycodzi,uzylam kolonoteriapie dopiero dwa razy ale nic tam wlasciwie nie wyszlo radykalnego, jak shamponem redox wybieram wiecej , ale to tylk co z dnia na dzien zjadlam te bryly stare zapieczone nie chca wyjsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac jaccuzi okolo godziny, napic sie oleju rozrobionego z sokiem z cytryny, potem zaraz , goracej wody tez z sokiem z cytryny w razie mdlosci.Gdy jelita sa suche zapieczone , zrobic lewatywke z oleju roslinnego, czopki glicerynowe, parafinowe, czasami trzeba omijac sedes , moze czasami trzeba kucnac nawet narobic na podloge, byle tylko wyszedl ten kal.Dobrze byloby miec aparat do hydrokolonoerapi , albo codziennie pojsc do gabinetu, bo te domowe analne douche, sa nie zawsze wyregulowane z cisnieniem, woda jest z kranu, a moze powinna byc z ziolami itp. , a wogole jest troche niebezpiecznie bo mozna wlac za duzo i mozna moze cos deliktnie mowiac nadwyrezyc ,zeby nie powiedziec gorzej porwac lub pozawijac, trzeba uwazac by byla cyrkulacja , po malu woda musi wchodzic i swobodnie wyplywac.Jak wydobyc recznie kal , mnie sie udalo raz po jacuzzi, gdy kal podszedl nisko, musialam go recznie wydobywac bo byla wielka kula.Teraz tam wszystko brzeknie i musze wypijac najmniej cocoa coli z puszek bo innaczej rwie w srodku, parcie, i trzesie jak stara winda na 30 pietro, w oslabieniu,nie wiem co dalej bedzie, kupilam wziernik do odbytu otwierania, podbny do waginalnego ale samemu ciezko nie widac, a drugie nie ma tam opcjii zeby sam mogl utrzymac sie otwarty trzeba trzymac samemu wiec jest bardzo trudno muis byc ktos , moze lekarz ale tu w Londynie jak sie nie ma porzdnej kasy o reszta lekarzy tez czeka tylko tragii sensacjii dla zabawy i sensacjii.Na razie bisacodyl, senna, berbeluszki z kaszy oleju i carry, cola, zalatwianie do wanny, i miseczki, olej do picia i do odbytu , jestem juz wyczerpana, oslabiona , mam mdlosci i stare drzewo siedzi i nie moze wyjsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Wyproznianie jest najwazniejsza czynnoscia jaka musimy robic codziennie.To po prostu koniecznosc.Zaleganie masy kalowej tworzy kamienie ktore poczatkuja raka jelita grubego.Rak tworzy sie gdy brakuje tlenu i tworza je bakterie beztlenowe.Przy 2-3 dniach bez wyprozniania juz trzeba dzialac.Lyzke oleju rycynowego lub lagodny syrop *Alvia* na zaparcia + ziola np: kryszyna+ rumianek + mieta.Zrezygnowac z jedzenia miesa .Trudne ale konieczne chociaz na poczatku gdy kamienie zalegaja . Dodawac otreby owsiane do zupy lub siemie lniane mielone do jogurtu.Pic sok z kapusty kwaszonej i mniej pieczywa.Bialego pieczywa nie wolno jesc a juz napewno nadmuchanych francuskich bulek.Tworzy sie od nich w jelitach cos w rodzaju kleju wiec nic dziwnego ze masy kalowe w powiazaniu z miesem zalegaja.Trzeba jesc potrawy ktore szybko przechodza przez jelita.Jezeli po kuracji udanej sprobujemy miesa i znowu wystapi zaparcie - to juz mamy odpowiedz ,ze obecnie mieso nafaszerowane antybiotykami i chemia nam nie sluzy wcale.Czesciej trzeba zagladac do sklepow z organiczna zywnoscia.Drogo ale zdrowo i ...zyjemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

cd.Bardzo dobrze pomaga * Inulina* - Rozpuszczalny blonnik pokarmowy z korzenia cykorii ,waga 300g w cenie 33 pln. Jest to bialy proszek.Nie ma dzialan ubocznych bo jest naturalny .Dodac mozemy do kazdego jedzenia 1 lyzeczke dziennie.Wiecej brac nie trzeba poniewaz bedziemy musieli pozostac w domu bo wyproznienie nastepuje wielokrotnie .Produkt ze sklepu ze zdrowa zywnoscia i starcza na dlugo 2-3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodziłam do dietetyczki to poradziła mi abym rano na czczo zjadła 1 kiwi i popiła 1 szklanką wody. W południe było wypróżnienie. Spróbujcie, zdrowe, tanie może poskutkuje. Tak prawdę od tamtej pory a było to ok. 16 lat temu nie mam problemu z wypróżnianiem, ale piję herbatę czerwoną bez cytryny, grapefruita i innych dosmaczań. Uwielbiam tę herbatę, głównie liściastą może być Astry (ale ją trudno dostać), niby polska firma ale trzeba się naszukać aby ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to komuś może pomóc i ktoś tu jeszcze zagląda to w moim przypadku podczas kuracji oczyszczania wątroby (przypuszczam że na skutek działania soli gorzkiej) nastąpiło poruszenie złogów w jelicie grubym które spowodowało problemy z wypróżnianiem i silne odczucie wydalenia czegoś co nie było w stanie się przecisnąć samoistnie i skutecznie wydalić. Stan ten trwał około tygodnia. Próbowałem różnych metod (lewatywa, czopki glicerynowe itp) ale bezskutecznie. Kontaktowałem się też lekarzem proktologiem ale ten zdecydowanie stwierdził że nie zajmuje się tego typu sprawami. Ostatecznie po około 1,5 tygodnia pomogła kuracja połączenia picia parafiny ciekłej (wieczorem i rano około 1,5 do 2 łyżki - skutek działania po około 2 dniach) i stosowania Colon C (w/g zalecanej dawki 2 łyżki rozpuszczone w wodzie), Oczywiście należało się przeprosić z sedesem i wypróżniać wyłącznie na tradycyjny sposób:-) czyli kucąc co powoduje o wiele większe możliwości parcia. Nie będę opisywał tego co ostatecznie wyszło. W internecie jest dużo różnych realistycznych zdjęć w każdym razie uczucie uwolnienia się nękającego i dla wielu wstydliwego problemu było warte trudu i zachodu. Teraz nauczony nieprzyjemnym doświadczeniem o wiele większą zwracam uwagę na to co wkładam do żołądka i na to co z niego wychodzi. Skutkuje to o wiele większą energia życiową i dobrym samopoczuciem. Pozdrawiam serdecznie i oby wasze problemy także się rozwiązały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest jak już się czuje, że cos nie tak jest z jelitami albo wie się, że ma się predyspozycje do problemów z jelitami pić zioła fibra vitale. Ja też miałam swego czasu zawsze ostre zaparcia a jak zaczęłam pić regularnie te zioła to po kilku tygodniach praca jelit uregulowała się i nie miałam już zaparć. Niestety ważna też jest odpowiednia dieta i regularne wizyty u lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×