Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy choroby woreczka żółciowego


Gość nikola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od ponad tygodnia mam problem,gdzie mam ostre bole po prawej stronie na wysokosci piersi a zebrami. bol przechodzi az do plecow i uniemozliwia mi oddychanie. z poczatku zlekcewazylam sobie te objawy i nie poszlam do zadnej placowki medycznej az do dzisiaj. mam za soba nieprzespana noc,bo bol mi przeszkadzal. rano poszlam do pracy i po godzinie zaczelo mnie dusic. razem z pracodawca pojechalismy do 3 przychodni,gdzie uslyszalam,ze nie ma miejsc i gdzie kazano mi wracac do domu i wzywac pogotowie. tak wlasnie zrobilam. nie wspomne juz ze pogotowie wzywalam o 11 a przyjechali po dwukrotnym upomnieniu po 20. zeby przejsc do konkretow-chcialam zapytac czy lekarz po zwyklym osluchaniu klatki piersiowej moze stwierdzic,ze nie ma objawow woreczka zolciowego? mam wysokie temperatury-zmienne i nie mialam robionego usg. lekarz zlekcewazyl moje skargi na temat bolu w klatce i dusznosciach, za to zrobil mi ekg. nie wiem co mam zrobic? dostalam recepte na ibuprom-parodia. boje sie,bo u mnie w rodzinie kazdy przechodzil zabieg na woreczek. prosze o jakos porade. nikola z wroclawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę trudno mi cokolwiek napisać konkretnego bez badania. Na pewno osłuchiwaniem klatki piersiowej nie można stwierdzić patologii w zakresie pęcherzyka żółciowego. Jednak jeśliby był ostry stan zapalny pęcherzyka można badaniem ręką brzucha stwierdzić taki stan. Aby dokładnie ocenić stan pęcherzyka żółciowego należałoby wykonać USG jamy brzusznej. Jeśli dolegliwości są ostre radzę jechać na ostry dyżur do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. bardzo dziekuje za odpowiedz. Wczoraj trafilam z ostrymi bolami i goraczka na ostry dyzur. Zrobiono mi wiele badan,gdzie w wynikach wyszlo,ze nie ma zadnego raczej stanu zapalnego. Jedynie badanie reka bylo niepokojace dla lekarza ,gdyz widzial moj bol przy naciskaniu. Dostalam kroplowke po ktorej bol nie ustal. Dzisiaj spalam jedynie 2 godziny a prawa strona nadal bardzo boli. Mam 37,9 stopni goraczki. i ponoc jestem zdrowa. Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy. Od dawna bolało mnie po prawej stronie tak koło żeber czasami przechodziło az na plecy i jak mnie złapało to nie mogłam oddychać. Miałam robione 3 razy usg jamy brzusznej w przeciagu 1,5 roku i nic nie wykazało. Równiez zrobiłam badania na próby watrobowe i tez wszystko w porządku. Trzuska tez w porządku.Badania krwi i moczu tez mam dobre. Od 2 tygodni znowu mnie boli a czasami zakłuje. Jestem przy tym senna, rozdrazniona miewam humory, płacze o byle co. Nie wiem co jest grane i nikt nie jest mi w stanie pomóc. Tata jest po operacji woreczka, siostra równiez a mama zmarła na raka woreczka żółciowego. Boje sie że mnie to nie ominie ale chciałabym w pore wiedzieć. Prosze o poradę co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ***** _- Wolsztyn

JA mam inaczej . Boli mnie coś pod Piersią rodzina mi powiedziała że to może byc woreczek i moge miec na to operacje. Do lekażna nie poszłam jeszcze ale się wybieram . Gdy biegam musze przestawać bo mam mocne skurcze. Kilka razy zleciałam ze schodów. ze 2 lub 3 razy dziennie zaczyman się dłusić. Jest mi Cholernie źle z tym,. ALe ide do lekarza mam nadzieje że to nie jest ten woreczek chociaż jak będzie niech mi go jak najszybciej wytną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwa tygodnie odczuwam bóle z prawej strony w okolicach żeber,w nocy także się zdarzały.Raz są tępe,a innym razem ostre.Wybrałam się dziś do lekarza,a jutro idę na USG-okaże się wszystko w najbliższym czasie.Chcę nadmienić,że moja babcia zmarła w wieku 55 lat na raka wątroby,a mojej mamie usunięto kamienie.Ja nie lubię wizyt u lekarzy-idę tylko z konieczności i tak też było teraz.Borykam się tez od dłuższego czasu z kamicą nerkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama niedawno wyszła ze szpitala i teraz jest już w domu... 1.Chcę sie spytać czy długo ma przestrzegać diety??? 2.kiedy wruci do sił?Musi odpoczywać czy poruszać się,chodzić????? Bo moja mama była w szpitalu i miała operację...Kamienie żółciowe.... ROzumiecie...??????? Proszę o POMOC , Odp. DZIĘKUJE z GÓRY.... MOje gg 2175564 albo na e-mail : wasbas@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....właśnie dowiedziałam się że mam dużo drobnych kamieni w woreczku żółciowym...oczywiście miałam USG...ja mam nie typowe objawy...moje ataki bólu są po lewej stronie co jest bardzo dziwne...ból zaczyna się z pod żeber ku dołowi aż do jajników i przeszywający w kierunku pleców...moja pani doktor zleciła mi badanie moczu i poradziła konsultację ginekologiczną bo sama jest zaskoczona moimi objawami...na razie miałam jeden ostry atak b&#8364*lu z wymiotami...czy ktoś miał podobne objawy do moich???moje gg 3207099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu mam podobne objawy tylko,że bez wymiotów. Ale na razie muszę wykonać wyniki i nie wiem co mi powie lekarz i bardzo się dziwie własnej osobie ,bo nikt raczej nie miał problemów z woreczkiem żółciowym w rodzinie.. a moje objawy bardzo dziwne,bo również z lewej strony,a mam zaledwie 19 lat i gdy łapie mnie ból to nawet nie mogę się poruszać czasem najbardziej boli w okolicach jajnika a nawet nie potrafię tego dokładnie określić oraz kucie pod żebrami..i przechodzi w kierunku pleców...proszę opisać co się pani dowiedziała po wykonaniu badan od lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 lat miewam bóle z prawej strony na końcu żeber .miałem robioną gaskostropię usg jamy brzusznej pare razy i nic nie wykazało.lekarze twierdzą że nic tam nie ma a mnie boli.bul pojawia się po zjedzeniu smażonego lub cos słodkiego .prosze o jakies wskazówki do jakiego lekarza sie udać.chciałem dodać że mam cukrzyce i od momentu kiedy pojawiły sie te bule mam straszne wahania poziomu cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam, wcześniej miałam takie same dolegliwości. Obecnie jestem po usunięciu woreczka żółciowego już dwa lata i ponownie zaczynam odczuwać od pół roku bóle po prawej stronie pod żebrami przechodząca, aż do pleców, które uniemożliwiają sen w nocy i w trakcie nasilania się bólu mam problem z oddychaniem. Dochodzę do wniosku, że usunięcie woreczka w którym były dwadzieścia dwa kamienie na długo mi to nie pomogło. Przestrzegam diety nadal a ból się nasila. Może ktoś znajdzie rozwiązanie na ten ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j mam od 17 lat bóle cco trwają 3 dni bez przerwy i mam do tego nudności i słabo mi , kamieni nie mam , ale mam skręcony woreczek żółciowy ,co mam ztym zrobić ? mam tego dosyc a mam 27 lat kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam od prawie 2 lat bole brzucha. Mialam robioną gastroskopie z wycinkami, kolonoskopie, usg, badania z krwi, badania ginekologiczne. wszystko ok. Bol umiejscowiony jest po prawej stronie pod zebrami, przechodzi do pleców. Czuje się jakby cały czas trzymała mnie kolka. Jest to straszne. Przy tym często się męcze i jestem senna. Lekarze mowią ze to na tle nerwowym, ale najlepsze jest to, że ja jak na razie nie mam nerwowego styly życia. Co to może być. Pomóżcie. Może najwyższy czas zmienic lekarza, może ktoś inny spojrzy na to innym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam komienie w woreczku zólciowym gdy mialam 19 lat.....i powiem ze ataki najbardziej pojwiaja sie w nocy...ale i w dzien np po takim posiłku jak jajka,smietana,bialy barszcz...moj bol na poczatku pojawial sie ponizej mostka czyli w żoladku i przechodzil az po same łopatki...i takze niewiedzialam co mi jest az do czasu jak złapal mnie atak i bol po prawej stronie...przyjechalo pogotowie..powiedziano mi zebym zrobila usg....i wyszly liczne drobne kamienie...nie da siez nimi zyc :(i lepiej od razu szykowac sie na usuniecie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób które tu pisza maja podobny przypadek ze sa po badaniach i nic nie wyszło a mimo to ból jak byl ten sam tak jest.Znajoma powiedziala ze jej maz mial takie blizny po stanie zapalnym ze musial miec operacje.Mial robione i usg i próby i rezonans i nie wychodzilo.Poszedl do dobrego chirurga,oczywiscie prywatnie i nie wiem co mu zrobil ze wykrył te blizny ale na pewno samo usg nie pokaze kiego.Niektórzy moga miec polekowe zapalenie woreczka czy watroby,albo trzustki.Ja tez sie z tym zmagam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyłączenie tv, medytacje i jogging wieczorny lub poranny. Wzmocni się duch to wzmocni się ciało, a głupki z tv nie będą nas denerwować, ani wrzucać negatywnych denerwujących i często nieprawdziwych wiadomości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata lat 32

Witam serdecznie mam naimie Beata i chcialam zapytac o ten woreczek poniewaz mnie boli miendzy mostkiem a zebrami tak posrodku i te bole sa takie dziwne poniewaz jak dostalm bol to byl taki ze az zygalam potem mi przeszlo jak zajechalam do przychodni z dzieckiem to dosalam drugi ale nie zygalam i przeszel po tym jak zaczelam gleboko oddychac i jak lekarka kilka razy nacisla i stwierdzila ze to jest podrazniony zolandek i woreczek zolciowy a na drugi dzien dostalam biegunke a nic nie jadlam tylko pilam wode i ta biegunke mam do dzis zawsze rano mnie przeczysci 3 razy ale nie wymiotuje i wglowie tez mi sie nie kreci i przy bulo odycham normalnie nie mam problemu prosze o pomoc bo jutro ide na gastroskopie i mam nadzieje ze to tylko zoladek a nie woreczek bo mam 2 wspanialych dzieci dla kturych mam zyc i mza wspanialego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata lat 32

Witam serdecznie mam na imie Beata i chcialam zapytac o ten woreczek poniewaz mnie boli miendzy mostkiem a zebrami tak posrodku i te bole sa takie dziwne poniewaz jak dostalm bol to byl taki ze az zygalam potem mi przeszlo jak zajechalam do przychodni z dzieckiem to dosalam drugi ale nie zygalam i przeszel po tym jak zaczelam gleboko oddychac i jak lekarka kilka razy nacisla i stwierdzila ze to jest podrazniony zolandek i woreczek zolciowy a na drugi dzien dostalam biegunke a nic nie jadlam tylko pilam wode i ta biegunke mam do dzis zawsze rano mnie przeczysci 3 razy ale nie wymiotuje i wglowie tez mi sie nie kreci i przy bolu odycham normalnie nie mam problemu prosze o pomoc bo jutro ide na gastroskopie i mam nadzieje ze to tylko zoladek a nie woreczek bo mam 2 wspanialych dzieci dla kturych mam zyc i meza wspanialego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym opisac Wam moja historie bo byc moze jestem w stanie komus pomoc.Mam stwierdzone zoburzenie funkcji woreczka zolciowego polegajace na tym,ze tylko w 20% oproznia sie moj woreczek z zolci a powinien co najmniej 35%.Zalegajaca zolc daje duzy bol z prawej strony i olbrzymi dyskomfort.Bylam u dwoch lekarzy -pierwszy gastrolog wdzac moja przerazona twarz zaproponowal diete niskotluszczowa przez 3 miesiace jesli to nie pomoze to operacja usuniecia.Stosowalam diete a dolegliwosci bolowe nie zmniejszyly sie wiec postanowilam zasignac porady drugiego lekarza a tym razem byl to chirurg,ktory oczywiscie zaproponowal zabieg na ktory sie zgodzilam.Operacja miala byc za tydzien i ten czas postanowilam wykorzystac na czytanie opini ludzi po zabiegu i wlosy stanely mi deba jak sobie poczytalam o bigunkach i innych bardzo przykrych dolegliwosciach, ktore wcale nie ustepuja nawet trzymajac naprawde scisla diete.No i zaczelam zalowc decyzji o operacji chociaz za bardzo nie mialam wyjscia bo bol czasami byl nie do zniesienia.Moj maz widzac moje lzy i strach wszedl na amerykanskie fora medyczne(mieszkam w USA)i przeczytal o kobiecie ,ktora miala ten sam problem co ja.Stosujac diete i preparay o nazwie Cholacol zyje juz tak kilkanascie lat i ma sie calkiem niezle.Wiec i ja postanowilam zamowic ten preparat na Amazon.com.W miedzy czasie odwolalam zabieg i z nadzieja w sercu czekalam 6 dni na moj ratunek z Kaliforni.Stosuje ten suplement diety 2 tyg. i rzeczywiscie widze ogromna roznice -bol znacznie sie zmniejszyl a czasami wogole go nie ma jak rowniez zniknely inne problemy ze strony przewodu pokarmowego czyli burczenie w brzuchu,uczucie przelewania sie ,bulgotania ,dyskomfortu oraz bolu w okolicach zoladka.Nie oznacza to ,ze czuje sie swietnie bo tak nie jest ale widze ogromna roznice i oczywiscie staram sie eliminowac tluszcze jesc malo ale czesto.Jedyna dobra strona mojej choroby jest to ,ze schudlam a czego bardzo sie ciesze.Producent tego leku zapewnia ,ze preparat ten pobudza woreczek do lepszej pracy ,powodujac ze oproznia sie lepiej ale i pomaga ludziom po zabiegu w uporczywych biegunkach oraz wspomaga spalanie tluszczow.Przyjmuje dwie tabletki dziennie przed jedzeniem jedna rano i wieczorem choc na opak. pisza o dwoch przed kazdym posilkiem.Ja ograniczylam sie do dwoch dziennie ale mysle ,ze gdybym stosowala sie do zalecen to zupelnie wyeliminuje swoje dolegliwosci choc teraz niewielkie ale od czasu do czasu sie pojawiaja.Cena leku to okolo 25$ wraz z wysylka na terenie USA. Dielac sie informacja o tym leku chce pomoc wszystkim ,ktorym dokucza woreczek zolciowy i oby wam pomogl tak jak mnie.Pozdrawiam z Nowego Jorku zyczac zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ból od dwóch tygodni pod prawym żebrem ,przy uciskaniu dwóch lekarzy stwierdziło że to woreczek żółciowy, usg pęcherzyk ok kamieni nie bardzo widział, bo te usg robił w pośpiechu bo nie byłam zapisana a miałam atak kolki teraz Idę na kolejne w środę , Ból kolkowy pojawia się po ciężkostrawnych potrawach ,leki rozkurczowe działają na chwilę . czasami jak mnie złapie to aż mi nie dobrze ,nie gorączkuje ale mam dość tych ataków ,bo boję się cokolwiek zjeść .pomóżcie i czy na usg zawsze widać kamienie .,Dodam że miałam kamienie w nerce i nikt ich nie widział do czasu , aż zrobił się stan zapalny i nerka do usunięcia .Dlatego teraz już się boję i mam wstręt do lekarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×