Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba powiększona z cechami stłuszczenia


Gość Alina W

Rekomendowane odpowiedzi

Wątroba powiększona z cechami stłuszczenia.W okolicy pęcherzyka żółciowego w wątrobie hypogeniczne ogniskoo wym.20x12mm odpowiadające ogniskowej przebudowie w stłuszczonej wątrobie.Drogi żółciowe wewnątrzwtrobowe nieposzerzone.PŻW szczelinowaty.Pęcherzyk żłciowy cienkościenny, przeciętnej wielkości,bez cech wewnętrznych.Trzustka nie powiekszona,bez zmian ogniskowych.Przewód trzustkowy nieposzerzony.obie nerki w połorzeniu typowym ,bez zmian ogniskowych. Ukm-y bez kamicy i zastoju. Panie doktorze prosze mi napisac do jakiego lekarza mamy sie udac tu chodzi o mojego mężą.Jakie jest zagrożenie dla jego życia w takiej sytuacji ,czy to jest nowotwor co to jest bardzo prosze o szypką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma tu jakiś bardzo niepokojących cech patologicznych w zakresie wątroby. Stłuszczenie wątroby jest dość naturalnym procesem zwyrodnienia wątroby w procesie starzenia się. Oczywiście otyłość ma wpływ na szybsze powstawanie tego zwyrodnienia. Duże ilości tłuszczów zawartych w organizmie odkłada się w komórkach wątrobowych. Jeśli proces nie jest bardzo zaawansowany praktycznie nie ma wpływu na stan zdrowia. W przypadku zwyrodnienia wątroby można zastosować leki zwiększające regenerację komórek wątrobowych typu np.: Hepatil, Essentiale, Heparegen oraz dieta typu wątrobowego. Najlepiej, aby ewentualnie zajął się tym problemem hepatolog. Diagnostyka szczegółowa guzka wątroby może być rozszerzona o tomografię komputerową jeśli o tym zadecyduje lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedzieć coś na temat tego badania usg.Wątroba ostłuszczeniowej echostrukturze,płat pr. wl.śr-oboj.183mm,pęch.żół.długi bezzłogów.Trzustka jasna jednorodniepawidłowej wielkości.Śledziona nieznacznie powiększona jednorodnie,nerki bez złogów i zastoju.Czy jest tutaj coś niepokojącego bo mam taki ucisk z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojony

dzisiaj mialem robion usg jamy brzusznej:ogolnie wynik jest dobry,zadnych patologii nie stwierdzono i zadnych odchylen od stanu prawidlowego.Jednka zaniepokoiła mnie jedna rzecz: Watroba granicznej wielkosci o nieco stluszczenowej strukturze. Śledziona,homogenna powiekszona nieznacznie do:13.8 x7,3 cm. zaznaczam ze mam 27 lat,wzrost 175 waga 81 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam prawdopodobnie stluszczenie watroby jak leczyc i czym brac jeden lek czy pare naraz po badaniu alat 80 aspat 33 po 10 dniach jako takiej diety alat 60 aspat 30 dolaczylem esseliv jeszcze przez tydzien po badaniu alat 64 aspat 31 usg lekko powiekszona watroba o wzmozonej ehogenicznosci cala reszta idealnie dodam ze przez 3 miesiace przytylem 15 kg duzo jadlem i wszystko no i alkochol czesto szczegolnie piwko po kturym glod byl nie do opanowania wodeczka tez raz na tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio bylem u lekarza ,zrobilem badania ,i uslyszalem ze sa kiepskie alt 219 ast 473 tsh 7,060 ,w czwartek ide na usg boje sie ,bo milalem wczesniej uszkodzona watrobe ,co mi grozi ,czytalem na forum ze moga robic biobsje ,sie tak boje ze niewiem czy biopsja jak by byla oczywiscie jest konieczna kupilem sobie esentiale forte i po kazdym posilku zjadam jedna tabl.moze to cos pomoze bo ja niechce isc do szpitala.prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dodam ze mam 28 lat a wyniki byly w zeszlym tyg, lubie sobie popic (piwa) ostatnio prawie codziennie mi sie to zdazalo teraz odzucilem i ani kropli piwa przez ten tydz nielykalem zazywam jak opisalem po tej calej akcji essentiale forte juz sie czuje lepiej czy mozliwe ze wyniki mogly mi spasc do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRYSTYNA

wlasnie dzisiaj mialam badanie usg-jamy brzusznej.oto wynik-watroba jednorodna hyperchogeniczna miernie powiekszona zawiera w placie prawym przy wnece obszar hyperchgeniczny dl.ok.2.18 cm.-co to znaczy?,co dalej co mam robic teraz-da sie jeszcze cos zrobic?moze jakas dieta?czy to rodzaj nowotworu?-przerzuty?-niech ktos odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×