Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone eozynocyty w krwi i urbilinogen w moczu


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jeżeli w krwi mam 11,20% eozynocyty przy dopuszczalnej normie do 5 i jakieś RDW-SD 36,1 fL przy normie od 37,0-54,0 reszta w normie... jeżeli chodzi o mocz: Urbilinogen 1,0 mg/dL przy normie 0,0-0,2 resztę w normie - to jestem zupełnie zdrowa?? byłam badana bo po każdym jedzeniu bolał mnie brzuch... czekam na odpowiedź-może mi pan powiedzieć co może mi dolegać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższony poziom eozynofili czyli eozynofilia występuje w chorobach: * alergia * choroby pasożytnicze o glistnica o tęgoryjec dwunastnicy o węgorczyca o tasiemczyce o zakażenia pierwotniakowe o robaczyce tropikalne o toksokaroza o włośnica o bąblowica * kolagenozy * ziarnica złośliwa * jako objaw zdrowienia w przebiegu infekcji * płonica * choroba Addisona * Zespół Churga i Strauss RDW nie ma znaczenia klinicznego - to rozrzut badawczy aparatu. O dalszej diagnostyce powinien zadecydować lekarz prowadzący. Warto by było celem oceny przyczyny pojawienia się urobilinogenu w moczu ocenić poziom bilirubiny we kwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie-jestem chora na astmę oskrzelową... od wczoraj mam gorączkę-żadne tabletki mi nie pomagają, gorączka utrzymuje sie pomiędzy 38 a 39 stopni... mam kaszel-fakt żadko kaszle ale jak zacznę to sie po prostu dusze-sama nie wiem czy to jakieś przeziębienie czy nie....boli mnie w klatce piersiowej, dolegliwości z bólami brzucha mi na szczęście minęły-mam jakieś tabletki i jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego byłam u lekarza prowadzącego: powiedziałam mu ze nadal brzuch mnie boli, fakt że troche rzadziej ale boli, a on powiedział że na razie nie będziemy nic z tym robić... znaczy sie powiedział że jak bedzie mnie bolało to mam brać Nospe-ale przeciez nie mogę ciągle żyć na tabletkach:/... nie wiem... stwierdził że wyniki są w pożądku... jak Pan myśli powinnam zgłosić sie do innego lekarza?, może na razie brać w razie potrzeby nospe i dolegliwości miną?? Ps:ja mam 15 lat... proszę o pilną odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym winę pasożytów. Podwyższony poziom eozynocytów na to może wskazywać. Nawet astma może być wynikiem działania pasożytów. Zobacz ciekawy artykuł: http://www.maluchy.pl/forum/Astma-i-alergia-a-pasoyty-artyku-bardzo-dugi-t27769.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać-miałam badany również kał no i wszystko było w pożadku nie wykryto nic groźnego... dzisiaj w nocy obudził mnie piekielny ból brzucha i strasznie mnie mdliło, w sumie to cały dzień mdli no i brzuch mnie boli (zaraz pod żebrami na środku) no i nie wiem...może zgłośić sie do innego lekarza? czy może nadal z tym czekać aż samo minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie przez ostatnie 9 dni nic mnie nie bolało-a dzisiaj ponownie zaczeło a już sie cieszyłam że jestem zdrowa... Panie doktorze co mi może dolegać, moze zrobić ponownie badania krwi(prywatnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muminek

Moja córka ma bardzo niskie eozynocyty i lekarka powiedziała że może ma skłonnosc do alergii. Faktycznie jest uczulona na kilka rzeczy. Tu czytam że podwyższony poziom eozynocytów może świadczyc o alergii. Już nic nie rozumiem... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mam takie pytanie mam eozynocytów 22,1% we krwi i ostatnio sie bardzo zle czuje straciłam dużo na wadze i jestem bardzo ospała nie mam na nic siły najchetniej całymi dniami bym spała i chodze po lekarzach i nikt nie potrafi mi powiedziec czy cos mi jest z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwyższony stan eozynocytów, który wynosi 14,30% kiedy norma wynosi 5. Nie mam reakcji alergicznych, lecz w rodzinie mojego taty pra babcia i siostra dziadka miała astmę oskrzelową. Czy przez to moge wykonywać zawód weterynarza? I czy jest możliwość dziedziczenia tej choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podwyzszony poziom eozynocytow 7.3 i potworna ciagle nasilajaca sie alergie skorna.Analiza moczu wykazala .obecnosc nablonkow okraglych.plaskich.leukocytow,erytrocytow św.bakterii,sluzu .Czesto wyjezdzalam w kraje tropikalne,ostatnio(pół roku temu)wróciłam z Indochin.Czy to mog byc pasożyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama niedawno zmarła, zaczęło się od bólów brzucha i wysokiej eozynofilii, żadnego lekarza to jakoś nie zainteresowało, odsyłali mamę na kolonoskopie. Po miesiącu dostała niedowładu lewostronnego i strasznie drętwiała jej ręka, dopiero w szpitalu tropikalnym znalazł się profesor który określił tą rzadką chorobę, Był to zespół Churga-Straussa. W prawdzie nie jest to dziedziczne, ale ja też mam już wieloletnią astmę a poziom eozynocytów 0,85 na 0,4 normy, w rozmazie 16 na 5 normy, może to moje przewrażliwienie po stracie matki, ale nie wiem, co dalej powinnam z tym robić? Ostatnio odczuwał lekki dyskomfort w lewej dłoni. Odstawiłam singulair. Mama brała singulair, nie wiem czy to nie był błąd lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×