Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skurcze jelit prowadzące do omdlenia przy wypróżnieniu


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta

Witam, dziś wróciłam ze szpitala z oddziału chirurgicznego z diagnozą że nie wiedza co mi jest ...mój problem polega na tym że okresowo tzn raz na 2-3miesiace, pojawiają się u mnie okropne skurcze jelit, ból jest tak intensywny iż prowadzi do omdleń, nawet kilku zasłabnięć pod rząd, aż do moment kiedy się całkowicie nie wypróżnię - wypróżnienie zawsze następuję w postaci biegunki, występują też duże wzdęcia. zawsze musi ktoś wtedy być przy mnie i mnie przytrzymywać żebym nie spała z toalety, robić zimne okłady na kark, podać leki rozkurczające. ostatnio znów miałam taki atak z tym że po nim wystąpiło krwawienie które nie ustawało. pojawiła się biegunka składająca się z samego śluzu i krwi. trafiłam do szpitala, tam po 3 dniach ustąpiły krwawienia z biegunką, zrobiono mi tylko badanie krwi i rektoskopie z których nic nie wyszło, i wypisano do domu mówiąc że nie dostrzegają przyczyny chirurgicznej. cały czas mam niedosyt że jednak zrobili za mało. Tym bardziej że podczas robienia mi hegaru znów wystąpiły skurcze jelita prowadzące do omdlenia. pragnę jeszcze dodać iż krwawienie mogło mieć związek z tym że posiadam chorobę Von Willebranda typu 2. proszę o jakąś radę wskazówkę, co robić dalej? gdzie szukać pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, również praktycznie mdleję na ubikacji podczas tych skurczów. Ostatnio pojawiło się krwawienie, aż się boję co to może być. Czy już coś wiadomo jaka jest tego przyczyna w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Dołączam do problemu. Co prawda mnie łapało dotąd tak 1x do 2 x na rok, ale od stycznia zemdlałam już 3 razy! Zwykle byó to pierwsze poranne wyjście do toalety, ale teraz jest zmiana - późnym wieczorem, w środku dnia bez żadnych przyczyn (jak zawsze), a uczucie totalnej słabości i rozbicia pozostaje przez wiele godzin, tak ze za kierownicę siadać mogę po ok.6h. Czekam także na jakieś wieści co w Waszych przypadkach? gdzie się zwrócić po pomoc? mój *pierwszy kontakt* zupełnie zbagatelizował sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, mam to samo :( martwię się, że to coś poważnego, chociaż miałam kolanoskopie i wyszło tam że mam jelito wrażliwe i że to przez nerwy. Ją sobie od pewnego czasu pomagam w wyróżnieniu, naciskami tylną ścianę i kal sam leci ciurkiem. Po tym lepiej się czuje, jakbym tak nie robiła zaraz bym zmalała i niewyproznilabym się od razu, tylko bym się męczyła po kilka razy na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od operacji usunięcia gruczolaka jelita grubego minęły 2tygodnie. Obecnie mam bardzo silne bóle nie tylko przy częstym wypróżnianiu. Wydalam duże ilości śluzu.Jestem bardzo zaniepokojona całą sytuacją.Mam także w miejscu rany pooperacyjnej naciek.Jestem już wykończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo... kilka razy w roku.. mi powiedziano, że to niski próg bólu... w czasie biegunki z ostrymi skurczami odlatuje. mam system podkladania jako oparcie kosza na pranie i głowa jak najniżej. nie zawsze zadziała, ale bez tego bym spadała czesciej... dramat... najgorszy ten niewyobrażalny ból i lęk (przed wstydem też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak reagować na takie sytuacje? Jakis kryzysowy lek? metoda?zioła? Ja od ponad 6 lat miewam raz na jakis czas ( raz czesciej raz rzadziej.. zwykle co pare miesiecy) ataki potwornego bólu brzucha z uczuciem biegunki ale gdy ide do wc niemogę się wypróżnić.. ból jest tak silny że w sekunde jestem cała mokra robi mi sie biało przed oczami, słabo. Potrafie miec kilka podejść żeby w końcu się wypróżnić a gdy już mogę okazuje się że mam biegunkę i okropną ilość gazów. Problem polega na tym że szybko zaczyna robić mi się słabo. ostatnio nie zdążyłam wyjść z toalety i pierwszy raz straciłam zupełnie w niej przytomność uderzając głową o posadzkę.. Kiedy cała historia z tymi *atakami* sie zaczynała poszłam do gastrologa ale on bez zadnych badan stwierdził zespół jelita nadwrażliwego i polecil sie niedenerwować. Czy to faktycznie nerwy i stres czy powinnam jednak na wlasna reke zrobic badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy każdej biegunce mam omdlenia.Robi mi się biało przed oczami,na koniec oblewa mnie zimny pot .To okropne uczucie.Dotąd nikt nie potrafił powiedzieć co to (takie akcje zdarzały się kilka razy w ciągu roku).Wkoncu lekarka podpowiedziala, że może jest to poprostu niestrawność, ale ja wyjątkowo szybko odwadniam się i tracę elektrolity.więc za każdym razem gdy już łapie mnie taki skurcz w jelitach rozrabiam taki płyn z elektrolitami np orsalit i wreszcie mam spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażliwość jelita cienkiego od 20 lat. a obecnie mam 40. Mam czasem bardzo bolesne skurcze, ale wiem ze to jest wina tego że np zjadlam coś smażonego, lub rozdymającego. Ale wiem ze np powodem skurczy jest np zjedzenie w tym samym dniu dużej ilości słodyczy i w/w rodzaju jedzenia. Bo słodycze powoduja zaparcie a gazy nie maja gdzie ujść i tworzy się korek. jak zjem same rozdymające rzeczy to mi tylko syczy w jelitach ale nie powoduje skurczy. Na skurcze proponuje zwykla nospe- bol ustępuje po 1-2 tabletkach po 30 minutach, powoduje wypróżnienie i gazy mają gdzie ujść i zapobiegawczo rapaolin, dziurawiec zaparzyć. No i się nie denerwować bo to też powoduje skurcze takie ze mozna zemdleć. skurcze mam czasem naprawde mocne( rodzilam dwa razy i porownuje je do boli porodowych:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to,gdy u mnie te skurcze są codziennie i zaczynają się zawsze dopiero po wypróżnieniu? I nie ma to nic wspólnego z jedzeniem,bo potrafię przeżyć na gorzkiej herbacie czy jednym sucharku a cyrk jest ten sam. Nie mam też żadnej biegunki,tylko normalny uformowany stolec. Leki rozkurczowe jedynie osłabiają mi serce a reakcji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, silne skurcze przez 2-3h potem biegunka i ból ustępuje. Ostatnio zdarzyło mi się to z rok temu a teraz 2 razy w ciągu miesiąca do tego pojawiła się krew ze śluzem i ból jelita od 3 dni, w następnym tygodniu planuje się wybrać do lekarza, zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mam. Zaczelo sie po 30 tce. raz na rok, czasem dwa, czasem raz na dwa lata. Najpierw kilka bolesnych skurczy, potem coraz gorzej az mdleje na toalecie, potem odzyskuje przytomnosc, wyprozniam sie i przechodzi, ale wykonczonony jestem na maxa. Moj lekarz pierwszej pomocy powiedzial mi ze niestrawnosc i ze extremalny bol jest przyczyna omdlenia. ...no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od ponad 10 lat. Nie wiem jak Wy, ale u mnie jest to bardzo mocno powiązane ze zmęczeniem. Jeżeli chodzę niewyspana przez parę dni, to tylko kwestia czasu, kiedy się zacznie. Polecam wtedy wejść pod bardzo zimny prysznic (pomaga chyba najszybciej), bo w takich sytuacjach, okłady to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół jelita drażliwego pisałem o nim już kilka razy w necie w skrócie 1- jelita są unerwione 2- gdy jest duze napięcie nerwowe ruchy robaczkowe są duże wtedy mmay biegunkę 3- gdy ich brak są zaparcia Objawy Rózne od bólów brzucha przez biegunki ,zaparcia po wymioty Leczenie choroba psychiczna leczenie stresu ,nerwów poradnia zdrowia psychicznego psychatra ,psycholog Głodówki uniwersalne diety głodówki nic nie pomogą tylko pogorszą sytuacje więcej google SP9TCU zespół jelita drażliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około pół roku przed rozpoznaniem mojej choroby miałam podobne objawy. Ból nie był na tyle nasilony, żebym mdlała, lecz był dość silny. Krew i śluz również u mnie występowały. Zaczęło się to zdarzać coraz częściej aż doprowadzilo do około 6-7 stolcow na dobę. Zdiagnozowano u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Paskudna choroba i niestety nieuleczalna. Dodam, iż chodziłam do gastrologa parę lat przed diagnoza (wówczas miałam objawy silnego bólu brzucha, mocne wzdęcia i problemy z wypróżnianiem) i stwierdzono u mnie jedynie wcześniej wspomniany zespół jelita drażliwego. Miałam 18 lat kiedy zdiagnozowano u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Gdybym trafiła na lepszego lekarza byc może wcześniej dałoby się coś zrobić, dlatego radzę wszystkim, którzy mają podobne objawy, aby ich nie lekceważyli i do skutku szukali dobrego specjalisty który nie zbagatelizuje problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety muszę się zgodzić - to zespół jelita nadwrażliwego, macie te same straszne objawy i przeżycia co ja - z jednej strony mnie to pociesza, z drugiej wiem, co przeżywacie i naprawdę mi przykro. Nawet trudno o tym komuś powiedzieć, bo ktoś kto tego nie przeżył myśli chyba, że przesadzamy... Jak można tak cierpieć siedząc w toalecie? Ja męczę się od 15 lat i za każdym razem (kilka razy w roku) jestem tak wyczerpana, z leżę na zimnych płytkach przed toaletą, żeby nie odjechać i nie zemdleć - generalnie bardzo polecam tribux (już bez recepty) przez kilka dni z tymi ,,incydentami,, A potem odstawić jeśli się da - do następnego razu - trzymajcie się zdrowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co to znaczy tak cierpieć. Parę lat temu też u mnie zdiagnozowano IBS. Ta choroba praktycznie uniemożliwiała mi normalne funkcjowanie, bo jak coś zaplanować, kiedy w każdej chwili z byle powodu może się zacząć biegunka? ALe teraz już jest znacznie lepiej zrobiłam kurację debutirem z maślanem sodu i jelita się uspokoiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższe komentarze troszkę mi ulżyło! Przekonałam się, że nie jestem odosobniona z tym problemem - szczególnie chodzi mi o te omdlenia podczas wypróżniania. Komu tylko opowiadałam jak to przebiega, każdy się dziwił. Zrobiłam kilka badań, byłam u gastroenterologa i dowiedziałam się, że mam nerwicę. Jak to wyleczyć albo chociaż złagodzić objawy niestety nie wiem!!! Ciągle obawiam się, żeby mi się to nie przytrafiło w pracy! I jak tu się nie denerwować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z rana zaczęło boleć mnie dosyć mocno podbrzusze,po "przegonieniu"na sedesie puczulem że tracę przytomność, zrobiłem się błady, bardzo słaby a tętno spadło mi do 40 uderzeń na minutę, intensywny pot, temperatura spadła do 35,3.po jakims czasie wszystko zaczlo wracać do normy, zabrali mnie na sor, wszystkie wyniki,badania ok.co to mogło być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Od jakis 15 lat, parę razy w roku. W szpitalu zdianozowano jelito wrażliwe, niedawno miałam kolonoskopię, wszystko ok. U mnie często to reakcja kiedy zjem za dużo różnych kłopotliwych produktów plus do tego pojawią się jakieś silniejsze emocje w tym czasie albo początek miesiączki. Te kłopotliwe produkty u mnie to najczęściej nabiał, duża ilość owoców lub ciężka kuchnia. Gdy tylko czuję że skurcz się zaczyna biorę nospe, pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podejrzewałam u siebie IBS już od dawna, bo mam podobne objawy jak Wy. Tzn. czuję kiedy będę miała atak bo mam takie charakterystyczne parcie. Nie są to bolesne skurcze, ale takie napadowe wypróżnianie. Dość szybko robi mi się słabo i zbiera się na wymioty. Zawsze wyczuję kiedy muszę się już położyć na podłodze, żeby nie zemdleć. Niestety u mnie wiąże się to z tym, że kończę wypróżnianie się leżąc, bo inaczej nie wstanę. Nikt o tym nie pisał...Może ze wstydu...Nie ma reguły częstotliwości tego- nieraz raz na rok, nieraz 2x w miesiącu. Piję zaparzone na noc siemie lniane i biorę sanprobi ibs już prawie pół roku.  Wydaje się jednak, że to nie minie nigdy. Nie znasz dnia ani godziny, choć u mnie najczęściej jest to rano. Mam nadzieję, że w końcu wynajdą jakiś cudowny lek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×