Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica medii gradus


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o przetłumaczenie rozpoznania: Gastritis chronica medii gradus. Czy informacja *test ureazowy (-)* oznacza brak bakterii Helicobacter pylori? Czy w przypadku takiego rozpoznania powinnam stosować jakąś dietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie na język polski rozpoznania brzmi: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Test urazowy ujemny oznacza brak zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Na pewno z tym rozpoznanie należy skonsultować się z lekarzem kierującym na badania. Wymagana jest dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka oraz odpowiednie leczenie farmakologiczne. O tym wszystkim musi zadecydować lekarz kierujący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarz u mnie rowniez rozpoznal te chorobe.miesiac temu dostaŁam leki takie jak gaspid i debridat.szczerze mowiac nie widze zadnej poprawy.dalej dokuczaja mi wzdecia i ogromne bole w nadbrzuszu.nie wiem co mam robic coraz bardziej mnie to nie pokoji.prosze o jakies wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moniko objawy się nasilają przy NIEPRAWIDŁOWEJ DIECIE. Nie uwieżę,że je Pani 5 małych posiłków dziennie złożonych z gotowanych warzyw oraz potraw niesmażonych....dieta+leki=cud Same leczenie farmakologiczne nie jest w stanie całkowicie zadziałac jeśli żołądek drażniony jest pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz.Szczerze mowiac zadnej diety nie stosuje.Owszem pytałam lekarza,jednak on stwierdził ,ze nie jest mi ona w rzadnym wypadku potrzebna.Co ciekawsze odparł ze zarówno nasz organizm jak i zoładek musza przyjmowac te pokarmy na ktore w danym momencie maja zapotrzebowanie!!!!!!Ja jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i obiecuje ze od jutra zaczynam ostra diete.Mam jeszcze mała prosbe o jakie kolwiek szczegoły dotyczace tej toz diety.Moze znaja panstwo jakas sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piatku stosuje diete,5 małych posiłkow dziennie.Wyeliminowałam rowniez takie produkty jak kapusta,cebula,szczypiorek.Nie jem rowniez potraw pikantnych i staram sie unikac rzeczy smazonych.Musze przyznac sie ze czuje sie o niebo lepiej.Jednak uwowiłam sie juz na piatek na konsultacje.Do zupełnie innego specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzis u gastrologa i co ciekawsze dowiedziałam sie ze najprawdopodobniej kolonoskopia ktora miałam byla zrobiona tylko w połowie???(wsumie zaskakujace jest to ze kolonoskopie ,gastroskopie i usg miałam zrobione w pol godziny a koszt 600zł)Dodatkowo ze zdjec gastroskopi wcale nie wynika ze mam zapalenie zoładka.Jak to mozliwe ze dwoch specjalistów i dwie diagnozy? Takze chyba mam zespoł jelita drazliwego.Czytałam troche o tym i rzeczywiscie mam wiekszosc objawów.Nie wiem co mam robic ale intuicja podpowiada mi ze ta druga diagnoza jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bratek97@gmail.com

Witam serdecznie ... chciałam zadać Panu pytanie .... Jak ja mogę wyleczyć swoje wrzody , nie mam bakterii (HELICOBAKTER ) a mimo wszystko mam straszne bóle żołądka do tego stopnia że jak jestem w pracy to muszę sie zwolnić bo z bólu nie mogę wytrzymać , byłam już na gastroskopii i uznano wrzód wielkości 18mm , nie mogę juz iść na sprawdzenie ponieważ źle znoszę gastroskopię , proszę o pomoc , czy w inny sposób mogę zrobić żeby nie była to gastroskopia ,męczę sie tak już 6 lat i nie ma żadnej poprawy , z 2 tygodnie mam spokój i później z powrotem straszne bóle , wrzody mam na żołądku przy wzierniku , jak przy bólach zacznę z wracać to mi ulży , proszę o pomoc bo nie wiem jak już ma żyć i czy wogóle żyć , jestem już zmęczona tymi bólami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×