Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające sutki


Gość Marcel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, mój problem to wystające sutki, a dokładniej to opisując wszystko zaczęło się gdzieś w 13-14 roku mojego życia, moje sutki od tamtej pory są wypukłe, myślałem że przejdzie po pewnym czasie , bardzo mnie to irytuje i prawdę mówiąc jestem załamany. Np. po uszczypnięciu albo kiedy jest zimno brodawki stają się *normalne*. Co ważne...początkowo z tego co wyczytałem w internecie myślałem że mam ginekomastię lub też lipomastię, oczywiście sutki mnie nie bolą ani nic z tych rzeczy. Tak też mając już tego dosyć zjawiłem się z wizytą u lekarza rodzinnego i objaśniłem sytuacje, on zaś powiedział że nic nie widzi niepokojącego, lecz ja nalegałem i dostałem od niego skierowanie do specjalisty czyli do (nie pamiętam dobrze) endykrologa . Tak więc pojechałem na spotkanie i przedstawiam im swoją sytuacje i co mi powiedzieli...albo raczej wyśmiali mnie że tak powiem iż to nie mam nic z tych rzeczy, ani ginekomastii ani lipomasti, powiedział mi że to po prostu taka moja uroda, i tak zakończyłem wizytę. I oto moje pytanie: Jeżeli nie jest to ginekomastia ani lipomastia lecz jest to po prostu mój naturalny wygląd to czy idzie to jakoś zmienić, operacyjnie czy może jakoś łagodniej ? Do kogo mam się zwrócić? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo!!Endokrynolog powiedział, że nie mam się zajmować bzdurami, na usg doktor stwierdził,że nie ma niepokojących objawów i tak jest bo dużo schudłem.Nadal nie wiem co robić bardzo mi się to nie podoba tym bardziej,że ćwiczę od 4 lat i w trakcie ćwiczeń sutki i cały kształt klatki wygląda rewelacyjnie a jak się zrobi ciepło i przestanę ćwiczyć wygląda bardzo nieładnie.Pomocy!!!Co z polskimi lekarzami, może jest taki,który mnie zrozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba płacić. Trzeba szukać uczciwych lekarzy. Wklejam informację z innego wątku. -- We Wrocławiu można to załatwić tak : potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do Poradni Chirurgii Dziecięcej (to jest tu http://www.am.wroc.pl/chdz/ Pełnoletni moga miec zrobiony taki zabieg w Poradni Chirurgii Plastycznej ul. T. Chałubińskiego 1, 50-368 Wrocław tel. : (71) 784 23 14 , (71) 784 22 96 Najlepiej mieć wczesniej sprawe skonsultowana u endokrynologa (np miec zrobiony poziom roznych hormonow, zrobione proby wątrobowe, żeby wykluczyc chorobe watroby, endokrynolog może tez oszacowac stopien dojrzałości - na podstawie prześwietlenia nadgarstka). Jednak to nie jest konieczne, choc pewnie potrzebne są wyniki poziomu hormonów. W Poradni Chirurgii Dziecięcej ustalają termin zabiegu (znieczulenie ogólne, jeden dzień pobytu w szpitalu). Mojego syna operował prof. Bagłaj. Ma doświadczenie i wielkie serce. To jest prawdziwy lekarz. Wszystko nam cierpliwie wyjaśniał, po zabiegu kilka razy sprawdzał, jak syn się czuje. Nie zapłaciliśmy ani grosza za cokolwiek (refundacja z NFZ). Piszę to wszystko, bo wiem, co to znaczy brak informacji. No i bardzo sie cieszę , że tak gładko wszystko poszło. Syn za tydzień sciąga plasterki i już teraz widać, że jest OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknąć? Wszystko jest bardzo indywidualne, ja mam ten sam problem już ponad 6 lat, w tym roku zbieram się aby cos z tym zrobic, nawet na plaży z kumplami wstyd sie kur*a pokazac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ten sam problem a mam prawie 22 lata a podobno po 21 roku życia znika ...a to gówno prawda..jak byłem młody to brałem leki od alergii sterydowe i mysle ze to przez to i mi zostało. a chodziłem do róznych lekarzy i mówili ze tu nic nie ma i ze to moja uroda...a tak to jest jak nie zapłacisz nawet nie chce im sie myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×