Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, obrzęk, powiekszenie jadra - czy to zapalenie?


Gość Łukasz 20 BUSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz 20 BUSKO

Witam Ok. 19.08 zauważyłem ból jadra podczas wytrysku, na następny dzień także wytryskowi towarzyszł ból a sperma miała lekki różowy odcień. następnie w ciagu kilku dni wystąpiła u mnie gorączka powiększenie jadra i bol przy lezeniu siedzeniu chodzeniu itp.27.08 Bylem umówiony na wizyte u urologa ten zbadal moje jadra tz. obmacał je. i stwierdził ze to zapalenie Wypisał mi Ciprobay 500 mg i nimesil. i teraz moje pytanie czy to napewno zapalenia jadra??, moje jadro i najądrze na dzień dzisiejszy jest nadal powiekszone i twardsze od drogiego w dotyku ale juz nie boli tak bardzo.Boje sie ze to moglby byc rak poniewaz w mojej rodzinie kilka osob mialo juz nowotwor. Z gory bardzo dziekuje za pomoc. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Co prawda w leczeniu zapalenia jądra stosuje się antybiotyki to nie zawsze są skuteczne. Jeśli po tygodniu stosowania antybiotykoterapii dolegliwości nie ustąpią proszę udać się ponownie do lekarza. Generalnie na razie zaleca się leżenie w łóżku, uniesienie i podparcie moszny oraz leki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ponieważ nie wiadomo nic o przyczynie zapalenia, należy unikać stosunków płciowych bez użycia prezerwatywy do czasu zakończenia leczenia. Po leczeniu powinno się przejść badanie kontrolne. Dotyczy to również partnerów seksualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry nazywam sie Dominik i mam taki sam problem co kolega. Tylko ze moje bole nie sa czeste a jadro jest wielkosci pilki do tenisa.Niestety nie bylem u lekarza bo sie wstydze.Mam ten problem juz od jakis 10-12 lat.Morze mi pan cos poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciekawski

Witajcie, cieszę się, że znalazłem ten temat. Moje objawy są dość podobne tyle, że poza powiększonym i umiarkowanie bolesnym jądrem mam także podwyższoną temperaturę (ok 37,5 - 38 stopni) oraz przy oddawaniu moczu obserwuję ciemne jego zabarwienie (coś jak średniej mocy herbata) + śluzowate strzępki o ciemniejszej (lekko krwistej barwie). Po wizycie u urologa (na 2-gi dzień po wystąpieniu objawów) dostałem 2 antybiotyki: doxycylinę i oroflocinę (jeśli ten pierwszy nie pomoże) + przeciwzapalnie Dicloberl retard. Lekarz stwierdził, że wszystko wskazuje na zapalenie jądra. Po 3 dniach stosowania nie zauważyłem znaczącej poprawy (może troszkę mniej tkliwe jest to jajko). Ponadto, początkowe objawy w postaci w/opisywanego śluzu ustąpiły, aby po trzech dniach (już z antybiotykiem) nawrócić. Urolog zalecił abym ok 5 dni po wyczerpaniu antybiotyku zrobił badanie moczu + posiew. Proszę o informację i opinię, czy diagnoza lekarza na podstawie w/opisanych objawów była trafna i jak długo trwa w takim przypadku zniesienie objawów? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniecznie do dobrego urologa i badanie specjalistyczne usg. Może to i zapalenie ale przede wszystkim trzeba sprawdzic dobrze i fachowo pod kątem nowotworowym. U mojego syna tez podobnie wyglądało i ..niestety miał podwyższone markery jest już po operacji co dalej zobaczymy polecam też rjforum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×