Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból po prawej stronie podbrzusza, wyrostek?


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Może od trzech miesiecy mam lekkie bóle po prawej stronie podbrzusza. Najpierw poszłam do ginekologa (początek grudnia) i powiedział, że mam lekki stan zapalny jajnika prawego (po wykonanym usg dopochwowym). Zapisał Ibuprofen w czopkach i potem już jakoś przestałam zwracać na to uwagę, a teraz znów zaczęły się te bóle i są co jakiś czas, nie przy jakiś konkretnych czynnościach. Po prostu czuję jakbym coś tam miała. Czasem jak jestem głową w dół (na ławeczce) przy brzuszkach na treningu to czuję jakby mi wszystko miało zaraz zlecieć na dół. Dziwne uczucie. Wyczytałam, że to może być przewlekły stan zapalny wyrostka i boję się, bo mam treningi. Lekarzy jak na złość nie ma, bo są na urlopach i co ja mam teraz zrobić. Zwłaszcza, że jest tyle opcji co to może być. Może dalej ten jajnik, a może ten wyrostek, albo mam złą perystaltykę. Boję się, żeby nie doszło do jakiejś perforacji - cokolwiek to jest. Przy badaniu palpacyjnym nie czuje jakiegoś specjalnego bólu. Kiedy mam ból i dotykam tego miejsca to nie czuje nic poza tym co mnie boli i ból sie nie nasila. Wydaje mi się jakbym prawą stronę brzucha miała taką bardziej nabrzmiałą, ale minimalnie. Natomiast jest to miejsce bardzo blisko jajnika i już sama nie wiem. Czasem mam wrażenie, jakby gazy nie mogły się dalej przedostać (jeśli mogę to tak określić). Bóle czasem występują po jedzeniu, zwłaszcza obfitym. Proszę o odpowiedź i pomoc, bo nie wiem co robić, dziś jest 8 styczeń, a lekarza ogólnego mam dopiero 15 stycznia. On pewnie dopiero skieruje mnie na usg i rtg jamy brzusznej. Codziennie mam treningi, wykonuję dużo padów na brzuch (siatkówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej objawy jakie Pani opisuje dalej wskazują na stan zapalny przydatków po prawej stronie. Same czopki przeciwzapalne w opanowaniu tego stanu chorobowego mogą nie wystarczyć. Pojęcie przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego jest dość enigmatyczne i nieuściślone przez żadnego autora podręczników chirurgicznych. Czasami można przeoczyć fazę ostrą zapalenia wyrostka (np. po zastosowaniu antybiotyków, przetrzymaniu silnych dolegliwości z uwagi na pobierane leki przeciwbólowe) i dochodzi do oblepienia zapalnego wyrostka, czyli wytworzenia plastronu lub przejścia w fazę przewlekłą lub całkowite ustąpienie zapalenia. Raczej ostre bóle, które przetrzyma się mogą przejść w przewlekłe, a nie odwrotnie. W Pani przypadku wątpię czy rzeczywiście doszło do przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego. Radzę na początku skontaktować się z ginekologiem i powtórzyć badania (USG). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam te same objawy przy przewlekłym zapaleniu przydatków, Prawy jajnik powiekszony sugerowana torbiel zapalna, bolesna w dotyku na wysokosci pępka po prawej stronie.Zalecam dobrego ginekologa skorzystanie z dobrego usg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zmagam sie od paru miesiecy z bólem podbrzusza . w lutym tego roku mialam operacje na torbile obustronne jajników . niewiem czy ból jest z tym zwiazany obecnie mieszkam za granica. w pl bede dopiero na swieta ale boje sie ze cos sie stanie . ból mam w prawej stronie blisko jajnika , wczoraj wieczorej bolal mnie do takiego stopnia ze myslalam ze mi wysadzi jelita. ból na parcie w srodkowej czesci brzucha i podbrzusza prosze pomocy !!! wzielam nospe pomogla lecz rano po sniadaniu znów sie pojawil ból ale do wytrzymania nisko pomprawej stronie. czy ktos wie co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12 lat i mam dośc podobnego typu problem. Obustronnie bolą mnie jajniki. Nie mam jeszcze ustabilizowanych miesiączek ,dlatego to mogą byc hormony. I ten ból może trwac ,tak do roku. Byłam z tym u lekarz i skierował mnie do ginekologa oraz na usg. Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze. Trzymam za wszystich z Was kciuki. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bolało co pół roku w prawym boku podbrzusza przez 3 lata , poszyłem do lekarza stwierdzał za każdym razem że złe się odżywiałem , wymusiłem skierowanie usg i stwierdzi że zapalenie końca jelita cienkiego , nie dawało mi to spokoju poszyłem prywatnie do Profesora Smreczyńskiego diagnoza przewlekłe zapalenie wyrostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem boli mnie brzuch już od dawna nawet nie pamiętam od kiedy.. Czasami ten ból się nasila ale nie dokucza mocno... Zazwyczaj odzywa sie co 2,3 miesiące i właśnie teraz mnie zaczęło od tygodnia jest to ból umiejscowiony bardzo nisko z prawej strony i czasami tak boli ze nie mogę na prawej nodze stanąć ani wyprostować co to jest i dlaczego tak długo trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×