Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające żyły na piszczelach i pajączki po zabiegu EVLT nóg


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 miesiąca temu miałam przeprowadzony zabieg EVLT obu nóg ,W każdej zamknięcie żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej oraz zamknięcie perforatorów. .Niestety obecnie pojawiły się widoczne wystające żyły na piszczelach od stopy do kolana , oraz powstają nowe pajączki .Chodzę cały czas w pończochach uciskowych ,ale po ich zdjęciu nogi nogi bolą mnie bardziej i opisany problem narasta. Proszę o odpowiedź czy takie objawy są przejściowe czy niestety coś poszło nie tak. Bardzo się boję że powstaje problem większy niż przed zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po falach radiowych obu nog. Zamknięcie żyl odpiszczelowych. Nogi wyglądają o wiele gorzej (też wystające żyly) , bolesność tych miejsc i strasznie pękające naczynka. Sama nie wiem co robić. Zaluję zbiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aga ,ile czasu upłynęło od zabiegu ?? i co na to twój lekarz ? W moim przypadku dawał 100% pewności że będzie lepiej , nawet nie wspomniał że mogą być komplikacje , konsultacje u innych lekarzy po zabiegu (niestety) wskazały na zbyt duży zakres zamkniętych żył jak na jeden raz i kwestionują taką potrzebę ,oczywiście tylko w rozmowie w cztery oczy . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście lekarz twierdzi, że wszystko ok i z czasem żyły zmiękną. Ja w to nie wierzę, bo wczoraj zrobił mi się obrzęk, miejscami noga jest czerwona i bardzo dobrze wyczuwam żyłę takie poprzerywane stwardnienia. Ogólnie wszystko wygląda na bład lekarski. Boję się, że to zapalenie zakrzepowe. Noga wygląda bardzo nieestetycznie. Za tydzień mam wizytę u innego lekarza. Jeśli potwierdzi to co myślę tamten lekarz nie wywinie się z tego. A upłynęly 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×