Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie mięśni brzucha po ciąży


Gość Lauraplum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lauraplum

Dzień dobry...czy można bez prześwietlenia określić na 100% że jest pęknięcie mięśni brzucha??...a nie np. przepuklina brzuszna??...Męcze sie od kilku dobrych lat i nikt nie chce mi pomóc (mieszkam w Grecji...) Na początku myślałam że brzuch sam zniknie po ciążach ...ale niestety...mam problem ze schudnięciem bo nawet jak zgubie pare kilo to brzuch zostaje...podczas wstawania z łóżka tworzy sie w stożek i jest b.twardy dlatego myślałam że to przepuklina...poszłam do lekarza chirurga ...ale on po oglądnięciu stwierdził że to: pęknięcie mięśni brzucha ...powiedział że nic sie nie da zrobić i nie ma na to leczenia a że operacja nic nie da po z powrotem pękną :( Jestem załamana i nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać pomocy...dlatego piszę do Pana...Proszę mi napisać czy to wszystko prawda i czy istnieje jakiś sposób na wyleczenie tego??może jednak operacja by pomogła?? Dziękuje z góry za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy można bez prześwietlenia określić na 100% że jest pęknięcie mięśni brzucha? a nie np. przepuklina brzuszna? - prześwietlenie na pewno tego nie określi, może to wykazać zwykłe badanie kliniczne ręką przez doświadczonego chirurga lub też badanie USG Proszę mi napisać czy to wszystko prawda i czy istnieje jakiś sposób na wyleczenie tego? - to zapewne nie pęknięcie mięśni brzucha tylko rozstęp mięśni prostych brzucha - leczenie tego stanu polega na systematycznym wzmacnianiu mięśni powłok jamy brzusznej co pozwoli na zejście się mięśni i zanik uwybrzuszenia w części pośrodkowej brzucha może jednak operacja by pomogła? - nie wymaga taki stan leczenia operacyjnego, czasami leczy się to operacyjnie w przypadku dużego rozstępu, lecz jest to tylko plastyka estetyczna i trzeba liczyć się, że po zabiegu pozostanie duża blizna na brzuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×