Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana hipodensyjna uwypuklająca torebkę wątroby


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Witam, u mojej mamy wykryto guza na wątrobie. Szczegółowy opis komputerowej tomografii brzucha wygląda następująco: Wątroba niepowiększona o prawidłowej densyjności. W segmencie VI zmiana hipodensyjna o śr. 62 mm uwypuklająca torebkę wątroby ulegająca silnemu wzmocnieniu kontrastowemu od obwodu, wypełniająca się kontrastem w dalszych fazach badania* widoczne naczynie doprowadzające od t. wątrobowej. Do różnicowania: atypowy naczyniak, atypowe NFH, gruczolak wątrobowo-komórkowy, atypowy HCC, meta - do dalszej diagnostyki. W segmencie VIII drobna zmiana hipodensyjna o śr. 10 mm o densyjności płynowej nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu, podobna zmiana o śr. 11 mm w segmencie III. Co to wszystko oznacza? Cze jest to cos złośliwego? Dodam że mama trafiła do szpitala gdzie zdiagnozowano jej *pierwszą cukrzyce*. Badanie usg wykazało zmiany na wątrobie i potem wykonano tomografię brzucha. Bardzo uprzejmie prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wcześniej mama robiła sobie USG, a jak tak, to czy też coś wykazało? Pytam się, bo sam mam powiększoną wątrobę do 170 mm, ale badanie USG poza tym nic nie wykazało. A może nie jest wstanie wykazać? Dopiero może tomografia komputerowa to wykazać, więc proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Mama nie miała wcześniej wykonywanego badania USG. Dopiero gdy trafiła do szpitala z podejrzeniem cukrzycy zrobiono jej usg które wykazało zmiany na wątrobie. Nie było wiadomo co to wiec zrobiono jej tomografię komputerową (badanie dokładniejsze niż usg) i wtedy zdiagnozowano guza na wątrobie. Tyle ze nie wiadomo jaki to guz. Polecono nam wizyte u onkologa ale mnie ta niepewnośc dobija stąd mój post tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, to trochę mnie uspokoiło, że USG robione w szpitalu też zmiany wykazało, z resztą mam też inne problemy zdrowotne, bardziej istotne niż samo powiększenie wątroby. Czas pokaże co dalej będzie, a mamie życzę zdrówka i myślę, że skorzystaj z wizyty u onkologa i to bardzo szybko. A skoro polecono wizytę, to pewnie mamę chorą wypisali ze szpitala, zamiast przenieść na oddział onkologiczny i szybko zastosować odpowiednie leczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Ciesze się ze mogłam jakoś pomóc. Jesli chodzi o moją mame to ja się nie poddam!! Zrobie wszystko żeby była zdrowa. Jestesmy umówione na wizytę i od niej zależy dalsze leczenie mamy. A Tobie również życzę zdrówka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Dobra wiadomośc :) U mojej mamy zdiagnozowano naczyniaki :) Kamien spadł mi z serca. Polecono nam kontrolne usg co pół roku i tyle bo naczyniaki nie sa zmianą złośliwą. Pozdrawiam wszystkich i życze równie udanego zakonczenia *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×