Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sina skóra na penisie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otoż minął tydzien od operacji przepukliny byla to metoda chyba lichtensteina tzn nie wiem ale mialem wszczepiona siatke. Od dnia po operacji mam sina skóre na penisie (fioletowe) wielkosc ok 2x2cm siniak zaczyna sie i z jednej i z drugiej strony kolo zyły. tak jakby wypływał od żyły jest to w miejscu zaraz kolo brzucha czy jest to normalne po operacji, samo przejdziem,co to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest naturalnym, że po operacji tego typu powstają siniaki. Powinny się w sposób naturalny wchłonąć w przeciągu kliku dni. Można na siniak zastosować żel z heparyną (np. Lioton 1000), aby przyspieszyć ten proces (4,5 razy dziennie). Jeśli siniak nie ustapi w przeciągu kilku dni należy skonsultować się z tym problemem z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem operację na przepuklinę metodą Lichtensteina i też miałem sinego penisa . Trwało to jakieś5-7 dni i znikło. Poprzdnio w 2001r przy podobnej operacji nie tylko penis ale i dół brzuch był posiniaczony i też minęło i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem po operacji tą metodą z obu stron w 2010 r. sine nawet na mosznie i oczywiście wszystko zniknęło. To co mogę sobie przypomnieć dzisiaj to trwało znacznie dłużej niż kilka dni a wręcz po kilku dniach się dobrze uwidaczniało. Potem zanikło i jest ok. Przy okazji powiem że w żaden sposób nie wpłynęło to na sprawność penisa. Oczywiście po operacji nie prowadziłem życia ryzykownego (dźwiganie) jak przedtem. Spokoju i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu miałem wszytą siatkę.żadnych siniaków. Jakiś tam ból się pojawia,ale cierpię strasznie jak kilka minut postoję.Mam wrażenie jakby coś się opuszczało i wtedy pojawia się ten ból.Wystarczy trochę poleżeć i jest ok.Czyżby za wcześnie jeszcze na chodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zabieg, wszyta siatka, siniaki na mosznie i penisie. Zanikły po tygodniu, ale bóle pozostały - pieczenie, palenie. W nocy spać mogę na plecach lub na jednym boku, przy każdym ruchu ogromny ból. Wstaję na czworakach. Lekarz powiedział, że tak będzie do miesiąca. Trzeba pocierpieć, żeby póżniej było dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..Jestem 4 dni po operacji przepukliny pachwinowej.Nie zastosowano u mnie zadnej siatki ale problem z penisem mam.podobny..Dzis zauwazyłem siną i napuchnietą czesć penisa..Czy to jest efekt pooperacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka dni po operacji prawej przepukliny pachwinowej nadal utrzymuje się zasinienie na penisie i mosznie. Jednak nie mam specjalnych dolegliwości bólowych, tzn. w miarę dobrze kładę się do łóżka a chodzenie nie sprawia mi żadnych problemów. Gorzej gdy niespodziewanie zrobię *a psik*. Tak stało się dzień po operacji, będąc jeszcze w szpitalu. Ból był bardzo znaczny. Nawet pomyślałem, że mi coś tam się pozrywało. Teraz gdy mam kichnąć, to łapię się za ranę a nie jak przedtem za nos. Z każdym dniem jest jednak pod tym względem lepiej. Czeka mnie operacja drugiej strony za około 3 miesiące. Zatem będę miał *powtórkę z rozrywki*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldi 40

Witam. Cztery dni temu miałem operacje przekliny pachwinowej z prawej strony z użyciem siatki.Już po dwóch dniach penis i moszna zaczęły się powiększać i sinieć. Wczoraj byłem u chirurga i powiedział że mam tam krwiaka i przepisał mi leki.Czy miał ktoś podobny problem? I jak długo może się taki krwiak wchłaniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem przepuchline operowania we wtorek w tym czasie dostałem zatwardzenia po zażyciu tabletek wypruznilem się z bólem musiałem się wysilać aby oddać stolica po tym wszystkim pojawił się krwiak koło penisa o kroszke na.penisie  czy coś mogło pęknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość daro napisał:

witam miałem przepuchline operowania we wtorek w tym czasie dostałem zatwardzenia po zażyciu tabletek wypruznilem się z bólem musiałem się wysilać aby oddać stolica po tym wszystkim pojawił się krwiak koło penisa  podłużna czerwona linia czy mogło coś pęknąć po wysiłku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo40

Jestem 3 miesiące po operacji przepukliny pachwinowej prawej. Pierwsze dni panika, penis obolały i opuchnięty, żyły nabrzmiałe. Jądra też obolałe. Po 2 tygodniach bez wiekszych zmian. Po miesiącu podczas wizyty kontrolnej lekarz stwierdził, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i za miesiąc góra dwa zapomnę o sprawie, a w międzyczasie zastosować ręczne techniki na złagodzenie bólu. I tak też było. Teraz 3 miesiące po zabiegu mogę śmiało powiedzieć, że było jak powiedział na początku lekarz. Tak, że panowie nie martwić się -będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×