Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na sutkach małe wypuklenia z białym płynem w środku


Gość sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i od ok 2 lat zauwazylam na swoich sutkach male wypuklenia z bialym plynem w srodku. mozna nazwac to jakby malymi pryszczami. kilka razy wyciskalam je ale po jakims czasie znowu powracaja i jest ich coraz wiecej. nie wiem od czego to sie wzielo. wstydze rozebrac sie przed swoim chlopakiem. czy w mojej sytuacji jest konieczna wizyta u ginekologa? jeszcze nigdy nie badalam sie u ginekologa. czy sa jakies mascie na moj problem bez recepty? bardzo prosze o rade. z gory Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno oczywiście trzeba skonsultować się z ginekologiem (masz już 18 lat). Ale te zmiany trzeba także skonsultować z dermatologiem. Prawdopodobnie to zaczopowane drobne gruczoły łojowe, które w tej okolicy występują w dużej ilości. Dermatolog po zbadaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten problem , przez to nigdy nie kocham sie z chlopakiem bez koszulki i nie pozwalam dotknac swoich piersi. tak mi wstyd ze nie poszlam z tym do lekarza. z tym ze ja mam troche wiekszy problemniedosc ze zaczelam to wyciskac na alej powierzchni sutkow to od tego zrobily sie jakby wieksze*pryszcze* i to juz nie jest wodniste a normalnie jak syfek.najgorsze jest to ze na lewym sutku zrobily mi sie 2 grudki pod skora ktore mozna wyczuc palcami, kiedys scislam z calej sily i wyszedl wielki bialy pryszcz(w postaci bialej twardszej kulki) z 2 nie udalo mi sie nic zrobic bo jest zbyt gleboko. przez wyciskanie musze robic teraz to regularnie poniewaz te pryszcze *rosna* i brzydko to wyglada. tak mi z tym zle ze dopuscilam do tego stopnia ze lewy sutek mam caly rozdrapany az do krwi... tak bardzo chcialabym miec normalne sutki bez tego czegos .lekarz niestety odpada dziewczyny bo nie umie sie przemoc..jest moze jakas masc czy krem na to??? prosze pomozcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Margaret

Ja miałam *takie coś* już gdzieś w wieku 13 lat, jak dostałam pierwszą miesiączkę. Na początku też nie wiedziała co to jest i martwiłam się. też zaczęłam to wyciskać, ale to powracało. Więc dałam sobie z tym spokój. Kupiłam w aptece maść cynkową - to taka specjalna na jakieś pryszcze. Czasem wieczorem smaruje sobie tym sutki a pryszcze jakby zaczęły się zmniejszać. A na badaniu jakimś musiałam ściągnąć bluzkę i stanik bo lekarka mnie badała. Jednak nic nie powiedziała o moich sutkach. Także myślę, że to nic poważnego bo inaczej lekarka pewnie by zareagowała.Teraz mam już prawie 17 lat i prawie tego nie widać. Chociaż mój chłopak to zauważył i pytał co to jest to mu to nie przeszkadza. Dobrze, że u mnie jest to malutkie *) Pozdrawiam *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Dziewczyny myślę, że to nic poważnego. Prawdopodobnie to jakieś przytkane gruczoły łojowe. Takich gruczołów na szczycie brodawki sutkowej i w otoczce jest bardzo dużo. najlepiej nie wyciskać to powinno samo zniknąć jeśli znów wyciskach one będą się pokazywać i powiększać... ale nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18 lat i od roku zauwazyłam ze mam białe małe wypuklenia na sutkach... ani razu tego nie wyciskałam bo myslałam ze to normalne aż do teraz gdy wyskoczył mi duzy i to pod skóra prawie na samej górze sutka bardzo bolesny myslicie ze ta maść cynkowa pomoze... Błagam wstydze rozebrac sie przed swoim chłopakiem :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkowicie normalne!!! Wyciskanie boli i jest bezcelowe - gruczoł zawsze zatka się na nowo. Wiem, że to trudne, ale powstrzymajcie się od wyciskania. Ja przestałam to robić ok roku temu i zatkane gruczoły zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam to paskudztwo!Od wielu lat próbowalam coś z tym zrobić.Stwierdzilam że najlepiej nic nie robic ,nie wyciskac.Trafilam na wypowiedz ,ze pomaga Pigmamentum Castelanum(tanie).Smarowałam przez tydzień i mam wrażenie że jakby troche te krostki przyschły.Pozniej spirytus.Mysle że trzeba to osuszyć.Teraz znowu wracam do pigmamentum.Ktoś pisał że po dlugim czasie ale to pomaga.Jedna uwaga,ten lek niestety jest rózowy i zabarwia skóre :( Pozdrawiam wszystkie*naznaczone*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Mam 22 lata i jeden poród za sobą(Córeczkę karmiłam tylko 3 msc z powodów zdrowotnych). Niestety też przez wyciskanie tego zrobiło mi się na całych brodawkach... czasami jak przez kilka dni zostawie to w spokoju to trochę mniej widać ale niestety blizny i białe zgrubienia brzydko wyglądają... też wstydzę się iść z tym do ginekologa a czasami jak zacznę to wyciskać to aż do krwi i potem strasznie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zrozpaczona, zabliźniona, nazn

mam to od 13 roku życia. Od tamtego momentu rozdrapuję je do krwi..... są twarde, gęste, wielkie... czasem mniejsze, czasem większe. nie mogę się powstrzymać od przestania wyciskania. Mam duże blizny na sutkach.. sex w staniku, nie rozbieram się przy mężu. Kiedyś po pijaku mu pokazałam i powiedziałam o problemie- on na to, że mu nie przeszkadza. ale kurde mi przeszkadza! potrafię siedzieć godzinę i je wyciskać, nakłuwać igiełką i drapię się do tego stopnia, że zaczełam drapać mieszki włosowe na całej piersi i na dekolcie.... jest to złe i brzydkie. Wiem o tym, a nie mogę przestać. porównałabym to do uzależnienia jak niektórzy przecinają skórę na rękach. Prawie tak samo, tylko ja drapię krostki na sutkach do krwi, boli jak cholera a ja dalej to robię... sam fakt że to jest okropne nie potrafię pójść do lekarza... kiedyś byłam dawno dawno temu i powiedział tylko, żeby nie wyciskć. Tak. nie wyciskać... jak ja zobaczę jakikolwiek biały czubek na moim ciele to drapię jak szalona... co robić? :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×