Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odrastanie zerwanego paznokcia kciuka


Gość ELzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Paznokieć w palcach rąk rośnie około 2-3 mm na miesiąć. Powinien całkowicie odrosnąć za około 4-5 miesięcy. Nie ma żadnych maści przyspieszającym wzrost paznokcia. Dobre odżywienie i ewentualnie zastosowanie witamin przyspieszy ten proces. Można w przypadku bólu zastosować leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie 2-3 mm na miesiąc? Jak byłem młodszy to miałem wyrywany i co roku mamy się pytałem kiedy on odrośnie. Odrasta bardzo powoli i brzydko wygląda po tym jak odrośnie, osobiście już mi to obojętne , nie będę się przejmował czymś, czego nie mogę zmienić, taki już jestem. Ale pamiętam, że jeszcze po zabiegu lekarz proponowała mi jakąś maść na to, żeby ładnie odrosło no ale nie chciałem bo kosztowało ze stówkę. Teraz żałuję, że nie wziąłem tego. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wypadek w pracySpadła mi metalowa rurka na paznokiec,połowa się zerwała,reszte usuwali w szpitaluPrzez miesiąć miałem opatrunki musiało mi się wszystko zagoić,Teraz czekam na paznokcia,poprzednia powłoka na którym był paznokieć jest trochę nie równa przez strupyCzy będzie to miało znaczenie jak paznokieć będzie wyrastał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zyczliwy

Pinhet, paznokieć odrośnie z takim... wałkiem, możliwe że lekko zmieni odcień i będzie niżej osadzony (gdy osiągnie długość zbliżoną do tej sprzed wypadku opuszek będzie siegał wyżej niż paznokieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wystarczy. ja detreomycynę dostałam od chirurga, po tym znakomicie się goiło. tylko co z tego? paznokieć zerwany był ponad 3 miesiące temu i w ogóle nie odrasta. nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam wypadek w 2005 *przydzwoniłam* centralnie dużym paluchem u stopy w metalowy słupek..w wyniku czego doznałam złamania palca,jak to lekarz okreslił *wbita główka kości w szyjkę* Paznokieć nie zszedł ale cały podszedł krwią a co za tym idzie przybrał fioletowy kolor..myślalam,że to przejdzie, odrośnie razem z paznokciem..Po pół roku paznokieć był chyba martwy a w kazdym razie nadal ciemny i zrogowaciały. Wtedy to ze 2 razy naderwałam go niechcący zahaczając o skrzynię tapczanu, boooolałoo! Przykleiłam go odruchowo , przemywałam codziennie woda utlenioną lejąc pod ten naderwany paznokieć całe butelki wody utlenionej, z trudem ale zagoilo się. Paznokieć zmienił kolor na szarawo-żółtyi przez kolejny rok wogóle nie rósł! Przebadałam więc go pod kątem grzybicy-nic takiego nie wykryto. Następnego lata pokryłam kosmetycznie akrylem bedąc szczęsliwa że wreszcie ma właściwy kolor i kształt!(wielkie pokłony dla pani kosmetyczki) To były juz wakacje 2008.Po wakacjach paznokieć jakby nieco odrósł! Zdejmując jednak akryl *wypilowałam *pilniczkiem dziurę na wylot na środku paznokcia?! Okazało się że tylko do połowy był przyrośnięty. Dowiedzialam się że uszkodziłam macież paznokcia i dlatego z takim trudem odrasta(w ciagu 5 lat zaledwie do połowy w dodatku jakis skarłowaciały) Pogodziłam się z faktem i dopiero w tym roku ponownie pokryłam go akrylem ,nadlewając brakującą część..znowu zaczał rosnąć!:) niestety czekając na kolejną wizytę u kosmetyczki nie przycięłam wystającej nieco akrylowej nadlewki i...2 dni temu znowu naderwałam paznokieć tak ,że postawił sie pod kątem 60*! Ponownie przykleiłam i gdy pomyślę że mam teraz cały ten koszmar prechodzić od nowa to nie wiem czy nie ściągnąc hirurgicznie i nie pozwolić odrosnąć od nowa..? a jesli wogole nie odrośnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przyciełam sobie troche paznokcia i skury obok.Z 7 min. lała mi się krew i niewiem czy odrośnie czy nie.Jest ta skura odcięta trochę siwa i paznokieć też ale przypuszczam ,że to od krwi.Trochę mnie szczypie.Stało się to 16.04.2011r. Pomóżcie! Mam oderwać przycięta skurę i paznokcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amadeusz

Dzień dobry Interesuje mnie pewien problem medyczny , dlatego tu także czytam wszystko uważnie . Mam obawy jednak iż ktoś wypowiadający się tutaj pewnie nie ma zbyt fachowej wiedzy skoro pisze z błędami . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niewiedzący

Witam. Po dwóch miesiącach od urazu paznokcia na palcu wskazującym odpadł mi paznokieć, a właściwie go zerwałem bo mi przeszkadzał. Pod spodem ujrzałem nowy paznokieć na 1/3 długości, ale nie jest on płaski lecz przybiera kształt rogala? (pojedyncza fałda paznokcia), tak jakby ten stary naskórek (łożysko?) hamował go. Czy dobrze to interpretuję i powinienem udać się do chirurga by usunął ten naskórek, czy może to normalna kolej rzeczy przy odrastaniu paznokcia? Wielkie dzięki za odpowiedź! Poazdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mialem wypadek w pracy wiertarka wkrecila mi rekawiczke wkrecilo 3 palce gdy z bólu rzuciłem wiertarką z najmniejszego palca u dłoni zerwalo mi calego paznokcia minelo 2 i pol tygodnia rana sie zabliznia lecz nie widac wcale paznokcia w miejscu paznokcia robi sie normalna skóra czy to oznacza ze zostala uszkodzona maciez i ze paznokiec nie odrosnie? moze mial ktos podobny wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obieralam warzywa obieraczka do warzyw i syalo sie wycielam na skos pol paznokcia az do krwi co mam teraz robic pomozcie niewiem czy nie udac sie do chirurga?Boli,szczypie a najbardziej mnie boli jak gazik mi sie przykleji do rany masakra prosze o szybkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 miesiaca temu moj syn zatrzasnal mi palce w futrynie-drzwiami. Paznokiec zostal usuniety chirurgicznie. Po oczyszczeniu zerwanego paznokcia nalozyli mi go na palec i przyszyli. Podobno po to zeby nowy paznokiec nie urosl znieksztalcony. Tydzien temu ten przyszyty paznokiec odpadl i faktycznie odrasta nowy,ma okolo 0,5cm i nie jest plaski. Rosnie wyzej od reszty, jest tak jakby grubszy i nie rowny. czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj po południu grałem w kosza i dostałem piłką centralnie w środkowego palca, bolało palec delikatne spuchł przy końcu paznokcia. Gdy wróciłem do domu kładąc się przez przypadek nacisnolem paznokciem o kanapę i w miejscu końca paznokcia pojawiła się krew. Ogólnie palca nie czuje i nie wiem co mam zrobić... Poradzicie co robić i jakie mogą być skutki urazu. Proszę i szybką odpowiedź z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wryyyy piękny bałagan Osobiście mam sytuację ponownego oderwania paznokcia kciuka stopy po uderzeniu kopnięcia w regał paznokieć odszedł pod nim zaczol rosnąć nowy dosyć wolno więc tkanka podpaznokciowa stała się naskutkiem i paznokieć nie chce już przyrasta obawiam się że paznokieć będzie wrastał w skóręktora jest wyżej od paznokcia. Pomocy !!! Znacie preparaty terapie może zastrzyki które mają sens myślę nawet o załozeniu sztucznego paznokcia w celu osłony tej warstwy badz wyżarciu przez jakiś kwas naskórka który przeszkadza nowemu. Licze na rzetelną pomoc kosmetyczki lekarzy wróżek może wróżbity zielarza a nawet telepaty pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×