Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przytycie po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu chorowałam na ozt, bardzo dużo schudłam. Jak wrócić do swojej wagi lub choć trochę przytyć? Mam bóle brzucha jeszcze, więc jem nie dużo a po nutridrinkach mam biegunkę. Są jakieś odżywki inne czy inne sposoby? Kardiolog wspominał o jakichś odżywkach co mają dużo białka, żeby odbudować mięśnie, bo to nie tylko utrata wagi ale też mięśni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Pani opisuje to hipermetabolizm marzenie każdej anorektyczki-trzustka zużywa zapasy białka i tłuszczów w organizmie i wtedy sie chudnie,można przytyć używając leki tj.antydepresanty takie jak olanzapina kwetapina bądź inne inni używają sterydów np.Depromedrol który likwiduje ból trzustki można też zwiększać Kreon który wspomaga prace trzustki,wiem troche o tej chorobie bo żyje z tym gównem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co te antydepresanty powodują, że trochę wraca się do normy? przecież one nam białka nie oddadzą? może podczas ćwiczeń jeżeli ktoś je wykonuje jakieś metaboliki nawet na recepty na np. *zespół złego wchłaniania* ale antydepresanty? słyszałem też faktycznie o takim czymś ale może *arc* nam to lepiej sprecyzuje? może jakiś specjalista tutaj odpowie nam na te pytania - pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, Mi8 gastrolog zalecił picie nutridrinków - bez tłuszczu oczywiście - nutridrink juice style. Tylko jest problem - bo dostaje biegunki po nich. Jedynym sposobem, jest rozcieńczenie tego nutridrinka z wodą i picie bardzo, bardzo powoli. Ale to i tak kropla w morzu potrzeb, jak się tyle schudło. Natomiast kardiolog wspominał i jakichś odżywkach białkowych - podobno gastrolodzy i chirurdzy powinni wiedzieć o co chodzi. Bo to jest nie tylko utrata wagi, ale również i mięśni. Może ktoś cos wie na temat takich odżywek - ich nazwy itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy OZT schudłem bardzo dużo 21 kg ale po olanzapinie odbudowałem organizm to antydepresant który zwiększa łaknienie i powoduje ogromne tycie można przytyć na tym leku 15 nawet 20kg.Co do metabolików DEpromedrol to metabolik który likwiduje ból trzustki,są jeszcze inne metody by przytyć np.neuroliza alkoholowa nerwu trzewnego która znosi ból na bardzo długo,trzeba sobie w życiu pomagać!!! a po tych nutridrinkach to się można tylko posrać tak było w moim przypadku!!! a o alkoholu to można sobie tylko pomarzyć przy tej chorobie. Te depresanty spowalniają przemianę materii i zwiększają łaknienie w badaniach na zwierzętach na myszach zwiększają ich masę 2krotnie,sterydy też powodują zwiększenie masy ciała wspomniałem tu o depromedrolu bo on blokuje nerw trzewny tak jak neuroliza i wtedy trzustka przestaje boleć na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arc dzięki za odpisanie i wybaczcie, że tutaj się wpiąłem do rozmów ale dobrze coś się dowiedzieć. arc a powiedz co myślisz o metanabolu w tabletkach /na próbę/ dostałem na receptę od kardiologa 5 mg jedną dziennie ale narazie 20 tabletek i przerwa. Pomoże to coś w przybraniu na masę ciała czy raczej może zaszkodzić trzustce - sam już nie wiem Byłem 2 lata temu w szpitalu na OZT oraz na pocz. tego roku ponownie ale 10 dni bo było lżejsze zaostrzenie po błędzie dietetycznym - jak to nazwali tyle, że wyszły mi pojedyńcze zwapnienia przy ogonie trzustki. Biorę od roku 2000 od neurologa tabletki na stresy jak to nazwiemy np. Afobam ale to są na uspokojenie typowo leczą depresję, słabe nerwowe stany itp. nie wiem czy antydepresanty różnią się od tego? Piszę też z chłopakiem polakiem w Anglii przebywa z rodziną, też ma kłopoty z trzustką ale pije alkohol nadal. Jak - jeżeli można by się z Tobą skontaktować na necie? na jakiej stronie. Może wtedy wymienilibyśmy czasami swoje doświadczenia w leczeniu a nawet chyba w podtrzymywaniu leczenia tego co mamy, dzięki i pozdrawiam. Dodam iż ćwiczę w domu na *atlasie* i też może waga będzie szła wolno do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trzustkowa

Przeszłam ostre zapalenie trzustki. Tez nie mogłam pic nutridrinków, gdyz tez jak Pani miałam ostra biegunkę. lekarze rozkładali bezradnie rece, a ja chudłam z dnia na dzień .Wreszcie sama wpadłam na pomysł, aby sprubować gerberów dla niemowląt. Oczywiście tych delikatnych, zgodnie z dieta beztłuszczową. Polecam gerbery bez groszku, bez masła.Może je Pani smiało jeść. Mi osobiście bardzo pomogły i dzieki nim przetrwałamtennajgorszy okres, po 6 tygodniowym zywieniu pozajelitowym...:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pobratyńcy...no i mnie też dopadło. Ból był tak straszny że nie znajduję odpowiednich słów w słowniku języka polskiego żeby go odpowiednio opisać ale był tak wielki że w pewnym momencie zacząłem tracić świadomość i wygadywałem jakieś herezje (znam to z opowiadań ). Na dodatek od 13 lat mam cukrzycę i mocno zacząłem się zastanawiać jak teraz żyć. OZT dopadło mnie pół roku temu, wylądowałem w szpitalu ale już po 6 dniach zostałem wypisany bo zapalenie ustąpiło. W zasadzie nie robiono mi żadnych badań prócz USG no i oczywiście podawano mi leki w kroplówkach. Cała hospitalizacja opierała się właściwie na obserwacji.Teraz minęło już pół roku i jak narazie czuję się dobrze. Oczywiście odsatwiłem alkohol(przez te pół roku wypiłem może 5-6 piw) ale jeśli chodzi o jedzenie jadam wszystko. Martwi mnie tylko to że nijak nie mogę dojść do swojej wagi z przed choroby.Normalnie ważyłem 75kg a teraz skala na wadze pokazuje 60-62kg. Mam 179cm wzrostu więc po prostu jestem przerażająco chudy. Czytałem wasze posty powyżej ale tak na prawdę nie znalazłem w nich konkretnej odpowiedzi na pytanie czy jest jakiś skuteczny sposób żeby przytyć? Może komuś się udało i będzie w stanie mi pomóc. Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bialek to mozerz stosowac bialko ale staraj sie jak najczystsze i natrulane np. bialko sojowe , serwetkowe polecam tez HMB zpowalnia przemiane materii i jak masz tyc to nabieraj masy miesniowej jest to czysta masa musisz cwiczyc zeby nie nabrac masy tluszczowej . HMB http://pepsport.pl/trec-pill-probka-wysylka-gratis-rzezba-czysty-miesien-p-123.html bialka http://pepsport.pl/product_info.php?products_id=1035{3}35 http://pepsport.pl/activlab-mass-1200g-shaker-500ml-gainer-mase-p-831.html witaminy i reszta http://pepsport.pl/activlab-kwas-dasparginowy-120tab-1000mg-p-1739.html polecam http://pepsport.pl/olimp-aakg-xplode-440g-shaker-500ml-arginina-larginina-p-1395.html http://pepsport.pl/scitec-ginseng-100kap500mg-najnocniejszy-zenszen-p-1157.html http://pepsport.pl/scitec-nutrition-liver-support-oslonka-sylimaryna-80kap-p-1763.html do tego oczywiscie dobra dieta ryz i kurczak gotowany lub w papierusie zupy malo tluste nie zapomnij o oslonce na zaladek i Kreon 2500 lub 4000 i omoparazol rekulator kawasow zaldkowych uzupelniaj rowniez postas po zapaleniu jest wyplukany z organizmu daltego moga sie pojawic kucia w sercu i poczytal bym wypowiedzi kolegow z gory o Olanzapina przedewszystkim zero alkoholou bo to zabije pic duzo niegazowanej wody 4-5 litrow dziennie zero gazowanych i bardzo slodkich to podstawa a przy ataku polecam wyproznic zaladek na chama az do *pustych wymiotow* lac garaca wode w worki i robic ogklady kulac sie bd parzyc ale pomaga i to tego lekka gorzka herabata goraca juz troche przezylem tych atakow i wiem ze jest to bardzo meczace ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 8 lat po operacji trzustki tak stwierdzili lekarze cos mi tam grzebali , ale przedtem stwierdzili ostre i przewlekle zapalenie . Wazylem przed 85 kg teraz 65. Nie mam apetytu moge nie jesc caly dzien a i tak na wieczor zjem jak kurczak . Fakt jest taki ze popijam piwko od jakis 5 l . Probuje jesc wszystko ale mi nie wychodzi bo i tak apetyt robi swoje czyli brak . Jednym slowem skora i kosci . Czy ktos mi moze doradzic do kogo sie udac lub co z tym zrobi , moze jakies ziola . Prosze o odp lub jakas pomoc bo juz sam nie daje z tym rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×