Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jelito wrażliwe przy bólu brzucha, wzdęciach i biegunce?


Gość anka

Rekomendowane odpowiedzi

Aby stwierdzić zespół jelita drażliwego trzeba wykluczyć podłoże morfologicznych zmian w zakresie jamy brzusznej. Trzeba by wykonać USG jamy brzusznej oraz kolonoskopię. O tym jednak powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma pytanko i to powazne od ponad roku boli mnie ciagle po lewej stronie brzucha bardziej na dole-nie jest to jakis duzy bol ale bardzo przeszkadza i nie czuje sie komfortowo zauwazylem takze ze jeszcze pare miesiecy temu jadlem bigos i leczo i bylo ok a teraz jak zjem to po 10 minutach lece i odrazu mnie czysci dlaczego tak mam co moze mi dolegac dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Być może ma Pan jakiś przewlekły stan zapalny jelita grubego. Do rozważenia wykoanie USG jamy brzusznej jak i być może kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu urodziłam dziecko przez cesarskie cięcie ,około 2-3 miesięcy później zaczeły doskwierać mi bóle brzucha oraz masakryczne wzdęcia. w ciągu dnia od rana do wieczora mój brzuch potrafi zwiękrzyć swoją objętość nawet do 30 cm. Gdy gazy się nasilają ból rozchodzi się aż do kiszki stolcowej,mam wtedy wrazenie ze siadam na igły. ból rozchodzi się na cały brzuch ale najsilniejszy jest z lewej strony na dole. miałam robione usg,gastroskopie oraz retroskopie, zadne z tych badań nic nie wykazało. Co mi może być? mojemu lekarzowi kończą się pomysły a ja męcze się już dwa lata. Aha zaobserwowałam że objawy nasilają się gdy zjem coś z nabiału. wystarczy zupa ze śmietaną albo nawet chleb z masłem. bardzo prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru lat mam ten sam problem bóle brzucha po lewej stronie ktore promieniuja do pachwiny i lej nogi i do lewej dolnej części pleców, mialam robione usg brzucha i kolonoskopie podobno wszystko w normie więc dlaczego boli i co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru dni tez mam problem boli mnie brzuch w lewej dolnej czesci , zawsze po tym jak cos zjem , zaczelo mnie tez czyscic czuje jak jelito z lewej strony mam nadymane jak je uciskam reka to czuje jak gazy sie rozchodza , co to moze byc ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co państwo boli mnie juz tak pare lat z lewej strony i promieniuje do pachwiny miałam gastroskopie kolonoskopie przy kolonoskopi dostalam takich wzdęc że mało się nie przekręciłam na tamten świat lekarz zieleniał jak mi to robił nie byłam usypiana przeczytałam ostatnio że takie objawy dają pasożyty i drożdzyca jelit ja pozjedzeniu słodkiego mam brzuch wielkości balona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że trzeba trafić na odpowiedniego lekarza żeby się wyleczyć, ja na szczęście nie mam takich problemów jedynie biegunki czasem zapewne dlatego że stołuję sie poza domem, ale wtedy wystarczy wypić lactoral rozpuszczony w szklance letniej wody i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam badanie usg jamy brzusnej ponieważ bolał mnie brzuch i w śródbrzuszu wynik mam taki duża ilość odbić gazowych wątroba widoczna głównie rzez międzyżebrza niepowiększona jednorodna bez zmian ogniskowych pęcherzyk zółciowy niepowiększony cienkościenny bez kamicy pżw i drogi zółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone bez kamicy trzustka w części dostępnej badaniu jednorodna niepowiększona śledziona niepowiększona bez zmian ogniskowych nerki położone typowo prawidłowej wielkości miąższ nerek bez zmian ogniskowych ukm obustronnie bez zastoju nie można wykluczyć obecności drobnych zlogów do 4 mm obustronnie aorta w części dostępnej badaniu nieposzerzona przestrzeń okołoaortalna w części nieprzesłoniętej przez odbicia gazowe bez cech adenopatii pm pusty bez oceny wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdza się w śródbrzuszu bardziej po stronie prawej nieco hipoechogenny obszar o orientacyjnych wym ok 47 mm /31 mm / 82 mm bez widocznej perstytaltyki podlega uci skowi - zmiana niecharakterystyczna - skupisko pętli jelitowych - wskazana weryfikacja w badaniu ct ja byłam u internisty wczoraj dał mi skierowanie do chirurga ogólnego wizytę mam na 12 czerwca na 10 do restreacji pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co jakiś czas mniej więcej raz na miesiącdwa razy w miesiacu (mysle że nie ma to nic wspólnego z miesiączka)zaczyna mnie boleć brzuch i za chwile mnie pprzeczysci. trwa to tylko jeden dzień i potem samo przechodzi. mniej wiecej zaczęło się to w ciąży, jakieś 2 lata temu.Bardzo prosze o odpowiedź i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo brzuch bolał, miałam wzdęcia i zaparcia, a czasem biegunki. Zrobiłam sporo badań i okazało się, że mam alergię na kilka produktów, więc uczę się je eliminować z diety. Łykam też debutir w kapsułkach, który dzięki maślanowi sodu odżywia komórki błony śluzowej jelit i poprawia ich perystaltykę. Widać poprawę, z tygodnia na tydzień jest lepiej i oby tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×