Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże piersi u mężczyzny - jaka przyczyna?


Gość m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 22 lata,i od kilku lat mam problem ze swoimi piersiami...Są za duze!!!Nie sa normalne ja u normalnego chopaka w moim wieku. Mialem robione USG ale Doktror nic nie stwierdzil.Jest to dla mnie troche krepujące wiec chcialbym poznac przyczyne mojej dolegliwosci.. Z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo :/ a co cieakwe gdy sie myję czy jest mi zimno itp piersi robią sie duuuużo mniejsze i są normalne a np w upal rano praktycznie caly dzien sa takei dziwnesterczoce i jakby bez brodawek strasznie się tego wstydzę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam 38 lat.Problem, o którym mówicie pojawił się u mnie w 7 klasie szkoły podstawowej i trwał do 3 liceum.To były najgorsze lata w moim życiu .Coś okropnego! Wzrok kolegów na zajęciach WF-obrzydliwie bezcenne.Dość długo musiałem czekać na zabieg,bo dojrzewanie i takie tam.W każdym bądź razie nie załamujcie się chłopaki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 Lat , ten sam Problem Brodawki Rano Gdy Jest Cieplo Odstaja i Sa Duze i Odstajace a gdy mi zimno to sie kurcza i jest Normalnie Wstydze sie tego i Chce Jakos Temu Poradzic Pomozcie mi Dojsc Do Rozwiazania Plis .. :( Wiek:16 Wzrost: 170 Waga:65 Chodze na Siłownie od Polroku Moze to W Czyms Pomoze ? Odpowie Mi Ktoś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jeśli jest to lipomastia to istnieje szansa że poradzisz sobie z tym za pomocą siłowni. Jeśli masz ginekomastie to usunięcie niestety ale tylko poprzez zabieg. Masz 15 lat więc wszystko może się cofnąć, daj więcej info., kiedy to zaobserwowałeś, czy przeżyłeś jakieś cięższe choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę ten problem dotyczy wielu facetów. mnie również. mam 18 lat, dość płaski brzuch i te cyce. Nie są tak wielkie jak u niektórych panów wyżej, ale przeszkadzają. Są jakieś sposoby? Ćwiczenia na klatke piersiową? Do jakiego lekarza się udać? + wygląda na to, że mam lipomastie. Poczytam o tym i może coś wymyślę, jak to się sprawdzi dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jabucho__

witam chłopaki. Mam to samo co wy.. tylko że u mnie jest problem z 1 *cycem* że to tak nazwe.. podczas kąpieli w zimnej wodzie , czy tez kontaktu z zimna wodą kurczeje on do stanu prawie pierwotnego. wstydliwe to jest naprawdę można powiedzieć. Mam 18 lat i kawał życia przed sobą a wśród kolegów , koleżanek aż żal mi sciągać koszulke.. Choć w wakacje i w ogóle w lato nieraz no trzeba zdjąć ta bluzke a zmiast uroków dziewczyny widzą co innego..kumple mnie rozumieją , a z dziewczynami gorzej..bo nawet o tym nie wiedzą. Ginekomastie na pewno mam.. Może ktoś z was orientuje się ile za zabiegiem się czeka..i jak przebiega ten zabieg ? z góry dzieki *) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się czeka to zależy pewnie od miejsca wykonywania zabiegu, ale gdybyś się sprężył to raczej uda Ci się zaliczyć w tym roku udane wakacje *). Podczas zabiegu wykonane jest małe cięcie pod otoczką sutka, cały zabieg trwa ok 1h-1,5h, możesz też się spotkać z lekarzem który twierdzi że oba sutki powinny być *cięte* w innym czasie (nie oba naraz). Jeśli masz jakieś pytania to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz55

Mi ten problem wystąpił gdy zacząłem robić pompki. Na początku było fajnie bo miałem więcej siły i później sutki zaczęły mi rosnąć. Czy jak naciskacie na brodwke to też wam taki śluz wycieka z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej jest ktoś kto ma tak jak ja... Wstydzę się chodzić na basen, plaże. Nie wiem co odpowiedzieć kolegom na pytanie : idziemy na plażę, idziesz z nami ? To krępujące. Często słyszę docinki typu : zmieniłeś płeć ? itd. A mam 13, we wrześniu 14 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Lubiłem biegac wieczorami i dochodziło do tego że zakładałem wtedy stanik bo mi piersi latały i mnie to wkurzało. po 20stym roku samo przeszło i mam teraz normalne. Więc cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek 24 lata

Problem ? Durzo zadurze sutki, pewnie jak my wszyscy. Zaczelo sie to jakos w wieku 6-7 lat i do dnia dzisiejszego zostalo. Mialem nadmierna kifoze piersiawa w wieku 9-12 lat ( okragle plecy). Myslalem ze to jest przyczyna. Niestety nie. Myslalem ze Papierosy . NIestery nie. Cwiczenia Troche pomagaja ale Efekt duzego sutka Zostaje. Tanie rozwiazanie: Poprostu Tasma klejaca , tylko nienaciagaj za bardzo bo to pod koszulka widac. tak to w sumie dobrze dziala dopuki nie zaoszczedzisz na operacje. Tak ogolnie to zyje 15 lat w stresie, Postanowilem ze w nastepnym roku zrobie operacje. W sumie to najbardziej boli jak wszyscy ida na plaze albo siedza na lawce a ty kurka koszulki niezdejmiesz, Pewnie ludzie probuja ciebe zrozumiec, ale zaplecami i tak sie smieja. Zycze wszystkim Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, radze udać sie do najbliższego - endykronologa - on wszysto wyjasni i pomoże , ja przyjmuje juz pewne tabletki prawie rok i jest lepiej! A w maju czeka mnie bliskie spotkanie z - hirurgiem - wiec mysle, że to beda 1 naprawde udane wakacje :) Bo jak znowu bede musiał sie kryć orzed ludzmi przez 3 miesiace i chodzić w bluzach to chyba nie wytrzymam i sam sie nimi zajme .. *d Pozdrawiam 3majcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta polega na zlokalizowaniu problemu i jego ewentualnemu zapobieganiu (w moim przypadku tabletki euthyrox) , nie zawsze musi bys to ginekomastia(jak u mnie) czy branie jakiś tabletek ponieważ moze to być cos innego . Np , Likomastia czy Lukomastia nie pamietam ale jest to podobne z tym ze Likomastie mozna zniwelować tak zwanym *braniem na klate* i reszta cwiczen na siłowni. Dlatego gdy pujdziesz do lekarza(endykronologa) on najprawdopodobniej powie ci co to jest i co dalej bedziesz musiał robić zeby sie tego pozbyć. Reszta wizyty to pytania odnośnie twojego zycia (sport, odzywianie, kiedy zaczeły sie te piersi powiekszac itd) , potem daje skierownie na morfologie , wazy , ze tak powiem *maca* te piersi . Miezy cisnienie itp . Wiec nic strasznego , bardzo polecam cierpiacym na te gowno i zycze udanych wakacji (bo chyba wtedy nam to przeszkadza najbardziej) : ) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×