Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak chemioterapii przy nowotworze złośliwym jelita grubego


Gość Ada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W dniu 30.03.2011 mama miała operację , zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy jelita grubego ( rozpoznanie : guz esicy C 18.7 ) i zrobiono stomię. Lekarz onkolog u którego byliśmy stwierdził, że na chwilę obecną chemioterapia nie jest konieczna ponieważ jest to nowotór typu drugiego. ( na karcie ze szpitala : T2NoMx, na informacji z poradni onkologicznej : ostateczne rozpoznanie : C-20 ) . na wszelki wypadek mama zrobiła dodatkowo markery typu CA-19.9 , wynik 0.6. Moje pytanie: czy nie przeprowadzenie leczenia chemioterapią jest poprawne ? Czy marker CA-19.9 dotyczy jelita grubego ( czytałam , że dot. przede wszystkim trzustki) oraz co oznacza ten wynik ? Będę wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy nie przeprowadzenie leczenia chemioterapią jest poprawne ? - jeśli guz został całkowicie usunięty, z rozpoznania wynika, że nie ma przerzutów do węzłów chłonnych to w takim przypadku nie ma potrzeby włączania chemioterapii Czy marker CA-19.9 dotyczy jelita grubego ( czytałam , że dot. przede wszystkim trzustki) oraz co oznacza ten wynik ? - patrz strona: http://www.labtestsonline.pl/tests/CA19_9.html - ten marker nie jest markerem raka jelita grubego, ale może mówić np. o przerzutach tego raka, wynik jest w zakresie normy czyli prawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×