Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzenia szpary stawu barkowo obojczykowego


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Czy może ktoś mi wyjaśnić co oznacza opis badania o treści: *Staw barkowy prawy ap. poszerzenia szpary stawu barkowo - obojczykowego do porównania z kliniką*. Czy naley z tym zgłosić się do lekarza? Czy to nic wielkiego? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jeśli nie ma Pani z tym barkiem żadnych problemów, związanych z nim dolegliwości to może tak być. Opis taki może wskazywać na wiotkość tego stawu przejawiającą się np. nawykowymi zwichnięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Bark mnie boli, boli mnie nawet cała ręka, nie mogę jej podnieśc, ani mocno ścisnąć dłoni. Prześwitlenie miałam robione po mocnym mocnym zbiciu tego barku. Był mocno spuchnięty ale opuchlizna zaczyna schodzić. Dlatego nie wiem czy to jest proces gojenia czy tylko znika opuchlizna. Czy ból z czasem przejdzie czy iść do lekarza rodzinnego? Trwa to od 8maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam *podejrzenie poszerzenia szpary stawu barkowo-obojczykowego - nie mozna wykluczyc uszkodzenia więzozrostu. Poza tym widoczne kosci i stawy w badaniu rtg prawidlowe * Ale mnie to nie boli tylko mnie martwi ze mam taka gulk. Moge miec operacje albo cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz czego szukasz

właśnie u mnie też wykryto coś takiego ktoś wie jakie ćwiczenia można wykonywać a jaki lepiej nie? trenuje a raczej trenowałem (od 3 tygodni nie robię nic z powodu bólu) zapasy i mma + siłownia teraz nie wiem co mogę, a czego nie z zapasów i mma zreyzgnowałem bo ciągłe rwanie i uderzenia o matę nie były najlepsze dla barku, trochę bolało na siłowni też boli przy ćwiczeniach, używam już tak małe ciężary, że wstydzę się cwiczyć haha czy ktoś może doradzić jakie ćwiczenia robić lub nie robić jak wzmocnić bark? chciałbym jak najszybciej wrócic do wszystkich ćwiczeń i do trenowania takiego jak przed kontuzją czyli te 6 dni w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2016 o 12:53, Gość Łukasz czego szukasz napisał:

właśnie u mnie też wykryto coś takiego ktoś wie jakie ćwiczenia można wykonywać a jaki lepiej nie? trenuje a raczej trenowałem (od 3 tygodni nie robię nic z powodu bólu) zapasy i mma + siłownia teraz nie wiem co mogę, a czego nie z zapasów i mma zreyzgnowałem bo ciągłe rwanie i uderzenia o matę nie były najlepsze dla barku, trochę bolało na siłowni też boli przy ćwiczeniach, używam już tak małe ciężary, że wstydzę się cwiczyć haha czy ktoś może doradzić jakie ćwiczenia robić lub nie robić jak wzmocnić bark? chciałbym jak najszybciej wrócic do wszystkich ćwiczeń i do trenowania takiego jak przed kontuzją czyli te 6 dni w tygodniu

Co zrobiles jak moge wiedziec? Mam idealna sytuacje jak ty, tez ćwiczyłem boks i Mma i zrezygnowalem, a na siłowni tylko małe ciężary i niektore ćwiczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×