Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w odcinku ledźwiowo-krzyżowym


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialabym spytac o nastepujaca rzecz.Od okolo 6 miesiecy mam bole w odcinku ledzowiowo.krzyzowym.Zaczelo sie od tego ze w nocy musialam sie przekrecac z boku na bok gdyz dluzsze lezenie na jednym boku bylo niemozliwe.Dolaczyly sie tez bole z obydwu bokow.Zwrocilam sie do lekarza ogolnego ktory zrobil usg na podstawie ktorych nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci ani w nerkach ani w watrobie ani w woreczku zolciowym.Dostalam skierowanie do ortopedy,ten wykonal Rtg kregoslupa i rowniez nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci.Bylam rowniez u ginekologa,wszystko ok.Jestem 8 miesiecy poporodzie,kazdego dnia oprocz dziecka dzwigam rowniez wozek itp.Ale od paru dni czuje sie ogolnie gorzej,dolaczyly sie bole zoladka,czasami biegunka(rzadko),bole pod zebrami.Czy te wszystkie objawy moga swiadczyc o jakiejs chorobie jesli tak to o jakiej i jakie badan ewentualnie powinnam wykonac.Mam 32 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli w badaniu ortopeda nic nie stwierdził to czy sugerował wykonanie rezonansu magnetycznego? Może doszło do wysunięcia się krążka międzykręgowego i ucisku na korzenie nerwowe biegnące w kanale rdzeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zasugerowal,przepisal pas ktory mam nosic w dzien (czyli wtedy kiedy boli mnie mniej i ktory nic nie pomaga)Dodam tez ze bole te promieniuja czasami do ud i sa podobne do tych ktore wystapuja podczas miesiaczki ale jak pisalam wczesniej ginekologicznie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu z podobnym problemem borykam się od sierpnia, nawet jak kaszle to mnie ten odcinek boli, ból usadowił sie w biodrach. Wybrałam 20 zastrzków, rehabilitacje, prześwietliłam cały kręgosłup, jest zniszczony szyjny i piersiowy a w lędzwiowym gdzie najbardziej boli nic strasznego nie wyszło. Wszyscy lekarze podchodzili do mojej sprawy obojętnie. Nikt nie chciał dać mi skierowanie na RM w końcu wyżebrałam dosłownie u dr ogólnej i dała mi. Zrobiłam te RM i wszystko to co bolało to sie potwirdziło, wyszło zapalenie dysku, wypuklina i tam coś jeszcze. Nie daj się zbywać szkoda pieniędzy na lekarstwa wyproś skierowanie i wszystko będze jasne. Po konsultacji z neurochirurgiem uwieżyć nie mógł ze od sierpnia tak się męcze,narazie zażywam antybiotyk dokostny aby wyleczyć ten stan zapalny. działaj pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afryka wita !!!! bol jest czlowiek ledwo co chodzi schylanie wstawanie to jest po prostu katorga 11 godzin na izbie przyjec w tym 5 godzin na ortopedi 6 godzin na neurologii i co ? nic.po zbadaniu ( jesli mozna to tak nazwac ) przez 2 ortopedow 3 neurologow 2 internistow po 11 godzinach wypisano mnie z takim samym bolem z jakim przyszlam rano.poprano mi 2 razy krew, zrobiono RTG kregoslupa bioder, kl.piersiowej. zamiast odrazu zrobic rezonans ktory jesli jest cos nie tak napewno by wykazal a nie po zdjeciach jesli zdjecie RTG jest nie za dobrze zrobione to problemu sie nie zauwazy , za kazdym razem jak mi sie cos dzieje z kregolslupem naswietlaja tymi rakotworczymi promieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wracajcie do zdrowia

To jest na pewno dyskopatia miałem (mam) to samo. Bez rezonansu magnetycznego się nie obejdzie i dobrego lekarza (prawdopodobnie to neurochirurg już nie pamiętam =D) może to kosztować sporo kasy od 400 do 1000zł Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem młodą osobą-18 lat, od dlugiego okresu(2 lata) borykam się z ciągłym bólem który zaczyna się od pośladka i promieniuje do lewej nogi. Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc- robiłam rtg,usg,rezonans magnetyczny, emg nerwu strzałkowego, badania z krwi. Wymienione badania nie wykazały zadnych zmian. Chodziłam na zabiegi: -magnetronik -interdyn -masaz kregoslupa -stymulacja -krioterapia -cwiczenia mckenziego Oczywiscie nic nie jest lepiej.. prosze o pomoc.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz operacja to ostateczność każdy dobry neurochirurg to powie niewiem czemu niektórzy ludzie tak wierzą w cudowną moc operacji a to jest zawsze ryzyko w przypadku kręgosłupa szyjnego całkowity możliwy całkowity paraliż lędzwiowy od pasa a napewno duża możliwość różnych komplikacji z powodu ingerencji w strukturę kręgosłupa panie kolego żaden lekarz nie da ci gwarancji że po operacji będzie lepiej może ale nie musi.Tylko dobra rehabilitacja na pewno nie ta na nfz oczywiście przy powarznych schorzeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również borykałam sie z podobnymi bólami.Leczono mnie na rwe kulszową zaszczyki , fizjoterapie ....Bóle mam od kilku lat.Rtg wszystko ok. Doszło do tego ze w nocy nie mogłam przekręcic się na drugi bok nie mówiąc o wstaniu. KOlejnye badania to rezonans kręgosłupa i ok. Trafiłam na fizjoterapeutkę i okazało się ze to stawy krzyzowo biodrowe. CZesto bolą a a lekarze nie biorą ich pod uwagę.Zwłaszcza po porodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×