Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry przy powiększonych węzłach chłonnych szyjnych


Gość acer999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość acer999

Witam Moja historia z powiększającymi się węzłami zaczęła przeszło półtora roku temu, powiększały się przez około 3 miesiące, co mi się bardzo nie podobało. Lekarz rodzinny dał skierowanie na rtg klatki oraz badanie krwi z rozmazem i w obydwu przypadkach wyniki wyszły idealne. Zrobiłem w marcu u.r usg: Po stronie lewej w okolicy kąta żuchwy widoczny jest podłużny powiększony węzeł chłonny ok.24x9mm- o zachowanej wnęce. Poza tym nieliczne węzły chłonne do około 10mm obustronnie wzdłuż dużych naczyń. Po stronie prawej w podobnej lokalizacji liczne powiększone węzły chłonne o dł. do 17mm, podłużne o zachowanych wnękach, dochodzące poniżej prawej krawędzi żuchwy. Węzły te mają charakter najprawdopodobniej odczynowy. Ślinianki podżuchwowe i przyuszne prawidłowej wielkości i echostruktury. Tarczyca niepowiększona jednorodna. W tamtym czasie zachorowałem również na pokrzywkę przewlekłą. Leczyłem ją 6miesięcy, do czerwca. Potem dałem sobie spokój z węzłami, prowadziłem normalne życie, tak jak wcześniej. Do teraz. Niedawno przeszedłem zapalenie płuc i wymacałem 2 węzły - nowe węzły, 1 na karku, 2 blisko dołu obojczykowego, ale jest to jeszcze węzeł szyjny. Od tego czasu się zaczęło. Ponowne macanie tak jak wtedy. Nie wiem ile ich mam, ale coś koło 10. Te pod żuchwą wiem, że nie są takie groźne, ale na szyi ich jest sporo, blisko siebie - wydaje mi się, że jeden obok drugiego, jednak nic się nie zmieniło od roku - nie powiększyły się, wszystko jest chyba tak jak wtedy na usg. No, może jeden ciut urósł. Najbardziej się martwię tym, że część jest miękka, cześć twarda - nie mam węzłów wielkości śliwki, jeden mógłby przypominać małą fasolkę. Te 2 nowe węzły raz są większe raz mniejsze, dzisiaj ten na dole szyi prawie nie był wyczuwalny, teraz znowu jakby bardziej. Serce bije mi jak młotem. 2 tygodnie temu zrobiłem rtg klatki i morfologię z rozmazem, lekarz skierowanie dał, w związku zapaleniem i węzłami. Na rtg wyszło: Smużasto plamiste zgęszczenia zapalne w dolnym polu lewego płuca. Na krwi lekko powiększone CRP - około 10, a norma jest do 5. Wszystko inne, limfocyty itp. w normie. Pod koniec maja mam prywatną wizytę usg szyi. Nie wiem czy czekać, czy umawiać się już do onkologa. Do tego od kilku dni doszło swędzenie - swędzi mnie trochę ciało, teraz całą szyję mam czerwoną, od drapania. Wystarczy, że przejadę raz paznokciami po czerwonym miejscu a już mam takie twarde bąble, jak zostawia pokrzywa. Biorę na to zyrtec. Teraz od tygodnia jestem przeziębiony strasznie, byłem u lekarza i dostałem kolejny antybiotyk. Potem do kontroli w związku z węzłami. Lekarka powiedziała, że nadobojczykowe mam czyste. Niepokoi mnie również to, że mam te węzły blisko siebie, może to pakiety? Teraz trochę kaszlę, pomyślałem, że mogą to być powiększone węzły śródpiersia. Wczoraj i przedwczoraj zauważyłem w wydzielinie odrobine krwi - nie było to cała czerwona plama, ale odrobinke. Czy jest to kolejny objaw chłoniaka, krwioplucie? Czytałem, że może to być ziarnica. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych232

Witam mam problem ze swędzącą skórą i powiększonymi węzłami mam powiększone 2 potyliczne i dwa za uchem. Byłem u dermatologa ze skórą która mnie swędzi ale cóż leki nie pomagają. Co do swędzenia strasznie swędzą mnie uda ręce i tyłek wiadomo wyda się śmieszne ale cóż strasznie mnie swędzi a na miejscu swędzenia nie ma żadnych śladów żadnych zaczerwienień żadnych krostek nic poprostu swędzi tak jakbym przyszedł ze żniwa kujące uczucie czasami przechodzi tzn mniej kuje ale czasami to nie da się wytrzymać . Proszę o podpowiedź co to może być. Podkreślam na ogół czuję się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

zróbcie badanie na raka chłonniaka. typowe objawy powiekszenie wezlow chlonnych i swedzenie skory. kuzynka wlasnie sie dowiedzial ze ma...i to juz od 3 lat tylko nikt z lekarzy nie postawil prawidlowej diagnozy. dopiero tomograf glowy to wykryl. na szczescie nie jest zlosliwy i ma prawie 100% ze bedzie zdrowy. jest w trakcie chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wypryski w okolicy nosa ust i brody. Nasilają się po goleniu.Ostatnio zaczęła mnie swędzić/bez wypryskow/ szyja pod brodą. Myślałem że to od picia pokrzywy. Przestalem - i dalej to mam to samo. Poprzednio dokuczaly mnie tylko wypryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×