Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długość życia po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł

Czy ostre zapalenie trzustki wpływa na długość życia. W 2010 przeszedłem jedno zapalenie trzustki, byłem leczony w szpitalu zachowawczo. W tym roku miałem drugie zapalenie, również leczony byłem kroplówkami. Mam 31 lat. Czy zapalenia te mogą wpłynąć na długość mojego życia? Mam tutaj na myśli życie bez alkoholu i przestrzeganie diety. Natomiast drugie pytanie dotyczy tego po jakim czasie mogę wrócić do w miarę normalnego jedzenia tzn, pozwolić sobie na coś lepszego, np. grillowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy zapalenia te mogą wpłynąć na długość mojego życia? Mam tutaj na myśli życie bez alkoholu i przestrzeganie diety? - w przypadków nawrotowego zapalenia ostrego trzustki radziłbym całkowicie unikać alkoholu do końca życia oraz potraw ciężkostrawnych, niestety musi Pan ograniczyć się w tym względzie Natomiast drugie pytanie dotyczy tego po jakim czasie mogę wrócić do w miarę normalnego jedzenia tzn, pozwolić sobie na coś lepszego, np. grillowanego - tłuste, grillowane potrawy odradzałbym już w ogóle, gdyż mogą wywołać nawrót ostrego zapalenia trzustki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciej

a ja to pierdole bede wipierdalać stejki za miesiąc a tak naa poqaznie to nie jesto tak poważne jak wyżej piszą najwyżej wytną mi kawałek trzustki włożą implant i po kszyku ,grylik , bik maki , kfc już nie moge się doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamilooo

Ostre zapalenie trzustki jest jednym slowem przejebane !!! koniec praktycznie ze wszystkim w pierwszych miesiącach nie mówiac o alko.. tylko np sport bo non stop cos napierdala jak nie nerki to pluca albo ta trzustka non stop dieta co nie zjesz i tak i tak bedzie cie cos bolec a do tego wielkie prawdopodobieństwo ze wrocisz do szpitala bo zlapie cie kolejny atak!! psycha siada jeszcze jak ktos jest mlody i dociera do niego ze koniec nawet z glupim grilowaniem i napiciem sie piwka jprd pzdr OZT!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból w 2002 omal się nie przekrecilem. Teraz uważam, alkohol sporadycznie w małych ilościach, tylko czysta wódka. Staram się nie jeść smazonego mięsa, surowe jabłka kwaśne i papryka żółte sery i inne ciężkie potrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trzustkowy

Mnie pierwszy raz złapało 9 miesięcy temu 10 dni w szpitalu- zostały jakies pozostałości ale do marca się wchlonely. 4 dni temu po kilku dniach imprezowania kolejny atak, trochę słabszy bo udało mi się przetrzymać w domu ale jeszcze nie przeszło całkiem Z jedzeniem trzeba uważać ale podstawa to alko moim zdaniem A mj walnalem w przeddzień Ja rzucam wszystko bo chce zyc a mam dla kogo 38l. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam półtorej roku temu przeszedłem ozt,alkoholowe zapalenie wątroby i płuca prawego.Minelo już ponad rok jak nie pije ,czuje się dobrze jem już praktycznie wszystko .Mozna żyć bez picia !!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HANUSZKA82

Pomóżcie. Mój tata miał atak ostrego OZT. To było 3 tygodnie temu. Leczony bez jedzenia i picia mocnymi antybiotykami i kroplowkami nie pomogło. Płyn i ropa nie schodził. Lekarz powiedział że musi operować. Po operacji obolaly jak po operacji. Leżał tydzień. Jakoś się trzymał.ale tydzień po operacji traci świadomość. Odlatuje. Nie reaguje oczami. Jakby patrzy w jeden punkt.przeniesiony na OIOM. Traci świadomość. Czy jest szansa że z tego jeszcze wyjdzie? Czy mam psychicznie przygotować się na najgorsze? Czy miał ktoś takie doświadczenie? A może ktoś sam to przeżył? Czemu on *Odlatuje*? Myślałam że po operacji będzie już z każdym dniem troszkę lepiej... I że w końcu wróci do domu... Pomocy pomóżcie napiszcie co wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato zachorował w lutym od razu było bardzo źle dwa dni na chirurgi A potem ojom dwa dni byłkontaktowy później przestał sam oddychać juź z nim nie mieliśmy kontaktu przeszedł trzy operacje Ale niestety stan się pogarszał po dwóch miesiącach zmarł to straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wiem ile macie wszyscy lat co się wpisalscie ale warto posłuchać tęgo 38 latka mój mąż choruje dawno ale po za lekami jako dodatek stosuje różne zioła i jak powiedział lekarz dzięki temu dałam mu już przynajmniej 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno kosztuje mnie to czasu bo zioła zbieram sama dlatego że te w zielarni nie mam pewności czy ktoś nie zbiera przy drogach a tak nawet zlikwidowałam mu zgagę bo żadne leki z apteki nie pomagały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość jenn

Pierwsze ozt w grudniu 2017 po kamicy pecherzyka żółciowego. Potem jego usunięcie. Pół roku pilnowania się. Potem dwa miesiące intensywnego stresu plus praca na 2 etatach. Wystarczyło kilka drobnych grzeszkow dietetycznych i koszmar wrócił w grudniu 2018. Dla mnie dieta do końca życia.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×