Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo wysoki puls podczas biegania


Gość Martek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martek

Mam 17 lat waga 67 wzrost 178 Otóż już dawno nie biegałem na bieżni(z 4 miechy lub 5).Przed zrezygnowaniem z biegania biegałem 8-11km co drugi dzień lub prawie codziennie.Puls na bieżni był 170-180. Byłem badany u lekarza sportowego i wszystko gra. Dziś Wczoraj poszedłem na bieżnię i po 2 minutach puls 180 189 190 192 200 206 200 203 207 (pulsy po notowaniu na bieżni) Tak się przeraziłem,że myślałem,że dostanę ZAWAŁ ! Nigdy dotąd nie miałem takiego pulsu przy dużym wysiłku fizycznym.Nie mam nadciśnienia. Odpocząłem 2-3 minuty i zacząłem znów biegać na niej(bieżnia) wysokim tempem - nic nie czuję,że mnie boli,strzyka,dolega lub coś innego.Czuję się bardzo dobrze i taki puls mam. Po minucie powtarza mi się taki puls. Mam się go obawiać ? Później po 10 minutach jak było okej szybkim tempem biegałem na bieżni 13 km/h przez 35 min i puls miałem 170-180 . Przy bieganiu nic nie boli mnie,itp Czy mam obawiać się takiego pulsu wysokiego (200) ? Czy przy pulsie 200 przerwać bieganie ? Dlaczego tak wysoki puls mi powstał ? Myślę,że dawno nie biegałem i dlatego. Mogę mieć zawał serca ? Czytałem,że podczas biegania występuje ryzyko powstania zawału,a po bieganiu serce wzmacnia się przed zawałem.Czy to prawda? Nie rezygnować z biegania ? Codziennie biegam,ćwiczę z ciężarami,basen,wrestling. Mam zamiar dojść do 20 km - tyle chciałbym biegać.Czy dojście,aż do takiego celu nie będzie czegoś powodować.Systematycznie biegam. a i jeszcze jedno Są potrzebne jakieś suplementy jak uprawiam codziennie bieganie i inne aktywności fizyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Może warto zweryfikować czy aby na pewno sensory dotykowe bieżni działały prawidłowo ? Bardzo często zdarza się, że na tańszych bieżniach puls jest mocno przekłamany. Chyba że używałeś swojego pulsometra. Jeżeli tak było to tętno powyżej 200 uderzeń na minute jest bardzo niebezpieczne i należy trochę przystopować . Poczytaj na ten temat więcej na blogu https://www.sk-sport.pl/Trening-na-orbitreku-a-tetno-czyli-programy-HRC-blog-pol-1486736749.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×