Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojawiający się tak jakby guz po prawej stronie brzucha


Gość Emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam na imie Emil,mam 26 lat.Od jakiegoś czasu tj. ok pół roku zauważyłem u siebie bardzo dziwną rzecz a mianowicie po prawej stronie brzucha pojawia się tak jakby sprężysty guzek,wygląda to tak jakby napinało się jelito,nie jest to guz twardy,czasem jak to dotykam to po jakimś czasie zanika,tak jak by się rozluźniało.Ma to dł ok 10cm(tak szacuje na oko).Nie boli mocno lecz tak jakby cały czas mnie *ćmiło*,ból ma bardziej charakter przewlekły i przytłumiony.Czasem gdy boli mocniej czuje ten ból po rawej stronie i tak jakby promieniował do prawej ręki.Często jestem osłabiony (i tu nie wiem czy przez to że coś się we mnie dzieje czy przez ciągłe myślenie że coś mi dolega),temp.ciała jest raczej na normalnym poziomie.Robiłem ostatnio badania krwi tj morfologia,OB,badanie moczu,zrobiłem też test na krew utajoną w kale i wszystko niby jest ok.Miałem również badanie usg w opisie jest również wszystko wporządku.Dodam jeszcze ,że miałem problemy z nerwicą lękową,nie leczyłem się lekami(tabletkami),nie mam już z nią problemów,pisze o tym bo być może to ma jakiś związek,tylko zastanawia mnie bardzo ten pojawiający się guzek. Bardzo mnie to męczy i niebardzo wiem już co dalej robić.Może spotkał się Pan z podobnym przypadkiem,bardzo był bym wdzięczny za jaką kolwiek poradę. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pana ja tez mam takiego guza tylko po lewej stronie jak dotykam i patrze na niego to jest on widoczny .nie dokucza mi on na tyle iz nie moglabym czegos robic ale nie raz mam takie wrazenie ze mam taki wielki brzuch i pełen choc nie jadłam nic i nie raz tez bardzo boli !!!! nie byłam z tym u lekarza i nikomu nie mowiłam o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Witam Mam na imię Patrycja mam 21 lat od czasu porodu a minęło 1.5 roku mnie wam bóle w prawej strony brzucha jest to ból takiego napinania się tego czegoś byłam u lekarza ginekologa i na USG ale lekarze nie sa w stanie stwierdzić co to jest dodam jeszcze że na samym początku było to małe napięcie a z czasem zaczęło to rosnąć ..co mam robć..??? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 24 lata, od 3 miesięcy ciągle utrzymuję mi się wzdęty brzuch po prawej stronie w okolicy wyrostka robaczkowego, mam uczucie jakby wielkiego rozleglego uczucia pęcherza powietrza, gdy się tam postukam wydaje głuchy odgłos.Czasami większy czasem mniejszy w zależności od pełności, nawet po szklance wody momentalnie się wzdyma. Oddaję nie regularne stolce, raz smoliste ołówkowate, raz jasne postrzępoine, czasami luźno schodzą, a czasami można przeć bez efektu, ochydnie cuchną jakby się coś rozkladało, niektóre resztki pokarmow nie strawione, zrobiłem badanie na krew utajoną i wyszło dodatnie, reszta wyników tj morfologia, USG jamy brzusznej tarczyca w normie. Ponadto jestem apatyczny, szybko się męcze pocę się jakby mnie ktoś wiatrem wody zlał, brakuje mi sił, miewam często stany podgorączkowe, schudłem. Jak się budźę boli głowa, o dziwo nie boli mnie to wzdęcie tylko odczuwamy dyskomfort. Bardzo mnie to niepokoi, jestem dość szczupły i mocno mi wybija. Kiedy leżę na plecach wyprostowany to w brzuchu się przelewa i burczy. Ogólnie w ciągu tych 3mc obserwacji to uwypuklenie zrobiło się większe i w środkowej części brzucha 2cm w prawo od pępka wyczuwam jakąś narośl, na co może to wskazywać, do czego porównac objawy proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rak mózgu... Idźcie do lekarza, a nie ludzi straszycie. Jak cos konkretnego to napiszcie. Internet nie zastąpi fachowej opinii lekarza przez namacalne badanie :) Dam znać co bedzie u mnie jak lekarz cos stwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek, dowiedziałeś co ci dolega? Mam praktycznie identyczne objawy, które przedstawiłeś, jestem również w tym samym wieku. Byłem u lekarza, mam lekko podwyższone TSH, biore tabletki ale objawy nie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz Sokołowski

Myślę , że te objawy co piszecie są podobne do objawów glizdy ludzkiej guzek tworzy się ponieważ w danym miejscu wystąpienia guza pasożyty się zbierają twarząc tak zwany guzek robaczy należy skierować się do lekarza rodzinnego i wykonać wyniki kału , a także krwi jeśli podczas objawów występują zaparcia kaszel z krwią napąpowany brzuch  nudności bóle głowy a nawet śince pod oczami myśle ze na pewno jest to ten uporczywy pasożyt .Stwierdzam to ponieważ sam miałem taki sam problem byłem u lekarza gdzie stwierdził gilzę ludzką dał mi silne tabletki na pasożyty i grzyby i po miesiącu objawy znikają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×