Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W wątrobie zmiany o cechach naczyniaka


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam 15 lat.Piszę w sprawie mojej mamy.Chcę przedstawić jej historię choroby.Ma ona 44 lata.Już od dłuższego czasu miała objawy tj zgaga,wymioty żółcią,pieczenie w przełyku..Poszła do lekarza.Zrobiono jej wielokrotne badania krwi,USG,moczu,gastroskopię,kolonoskopię. Stwierdzono przepuklinę roztworu przełykowego,torbiele na żołądku, wrzody na żołądku,mięśniaki,polipy(polipektomia polipa esica).Mięśniaki,polipy wycięto podczas badania.Mama brała leki,antybiotyki różnego rodzaju oraz wspomagacze typu MANTI,RENNIE.Jednak zagłuszały one objawy.Stwierdzono,że na mamę*leki nie działaja*.Pomoże tylko operacja. Mama leżała kilka dni w szpitalu.Jeszcze raz wykonano jej wszelkie potrzebne badania.Stwierdzono GERD,przepuklinę oraz mięśniaki na macicy. Mam przed sobą wyniki z USG narządów jamy brzusznej i pisze następująco: ,,W płacie prawym wątroby widoczne są dwa jednorodnie hiperechogeniczne, dobrze ograniczone obszary o średnicy 11mm i 29 mm o cechach naczyniaka* - dalej to analiza pozostałych narządów,ale w miare są pozytywne. Proszę o odpowiedź głownie jeśli chodzi o te naczyniaki- co to jest itp Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o dalszym postępowaniu diagnostycznym musi zadecydować lekarz, który kierował na USG. Aby potwierdzić rozpoznanie naczyniaków w wątrobie należałoby wykonać TK jamy brzusznej. Jeśli badanie to potwierdzi, że są to naczyniaki to zmiany są na tyle niewielkie, że nie wymagają żadnego leczenia. Dopiero zmiany naczyniakowe powodujące dolegliwości typu uciskowego (np. na drogi żółciowe) lub powyżej 10 cm średnicy wymagają leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×