Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek w środku penisa


Gość zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 25 lat niedawno wyczulem w czasie spoczynku twrdy guzek jak by chrzasc w srodku penisa wydaje mi sie ze wczesniej nie czulem nic podobnego jest on wyczuwalny kiedy mocniej zlapie za trzon i nie wiem czy to moze przyczep wiezadla czy cos innego, nie czuje bulu dotykajac tego mejsca a podczas wzwodu nie jest wyczuwalny prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, bylem u urologa i on nic nie wyczówa. USG penisa tez nic nie pokazuje niby wsyztsko ok ale ja czuje ze jest ze wzwodem gorzej tzn nie jest jak dawniej. Krew nie dociera do zoledzi i ona jest miekka. Prosze o pomoc.Mam dopiero 24 lata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyczułem w ubiegłym tygodniu w połowie długości penisa 0,5-0,8 cm zgrubienie. Znajduje się ono gdzieś w środku i jest wyczuwalne tylko w spoczynku i to przy dość mocnym ściśnięciu członka kciukiem i palcem wskazującym. Pojawiło się nagle i tak naprawdę nie wiem czy przypadkiem nie miałem tego wcześniej bo zwyczajnie tego nie zauważałem. Napiszcie koledzy co z Waszymi przypadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To być może zaczopowany gruczoł łojowy czyli prosak. Taka zmiana jest niegroźna i nie wymaga leczenia. To tylko defekt kosmetyczny, a nie problem kliniczny. Aby dokładnie stwierdzić czym jest guzek dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to zaczopowany gruczoł łojowy bo zwykle występują na skórze lub tuż pod nią. To zgrubienie 0,8 cm, o którym pisałem wyżej znajduje się w połowie długości penisa i w jego środku. Jest niewidoczne z zewnątrz i niewyczuwalne poprzez dotyk jednym palcem. Żeby wyczuć to dość duże zgrubienie należy chwycić penisa dwoma palcami i mocniej ścisnąć. Dodam jeszcze, że ostatnie dwie erekcje były dość bolesne co wcześniej zdarzało mi się bardzo rzadko. Biorąc pod uwagę to wszystko wyżej i moje od niepamiętnych czasów skrzywienie penisa w lewą stronę, zacząłem podejrzewać u siebie chorobę Peyroniego i niestety będę musiał udać się do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Tak naprawdę chłopaki to nie wiadomo co to jest, ja mam 54 lata i zauważyłem to niedawno taki sam guzek i w tym samym miejscu, myślę, że to chyba uszkodzenie części wiązadeł lub coś podobnego, chyba to zauważyłem po intensywnym stosunku, może to być delikatne uszkodzenie ale trzeba to obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cos podobnego około 3mm w srodku penisa urolog mowi ze to moze byc peyronie ale na 25%. mam to juz ponad tydzien od kiedy to zauwazyłem i nic sie nei zmeinia... w zwodzie penis jest prosty jak był wiec robie tak jak mi lekarz powiedzial badam sie .. wszsytko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzywam się po ponad roku. Na początku się bałem iść z tym do lekarza. Jednak po paru miesiącach przestałem na to zwracać uwagę. Guzek zniknął (był w środku penisa w połowie długości). Ucieszyło mnie to , jednak pojawiły się następne 2 jeden u nasady penisa (ok 3 mmm) i drugi zaraz przy główce duży. Żaden nie powodował skrzywienia. Ale!!!!!! penis był krótszy o ok 1,5 - 2 cm !!!! i czułem ból podczas erekcji i stosunku. Erekcja o wiele słabsza. Wziąłem się za przeszukiwanie internetu. I wyszło mi na to , że to jest choroba Peyroniego . Gdzieś wyczytałem , że pomagają masaże i rozciąganie. Poczytałem stronki na temat powiększania penisa (poprzez masaże) i dało efekty. Już po 2 dniach nie ma bólu podczas erekcji , erekcja silniejsza . Po 4 dniach mały guzek u nasady zniknął , a ten duży jakby się zmniejszał. Napiszę jeszcze kiedyś później jakie są efekty po dłuższym czasie zwiększania ukrwienia penisa. Nie wiem jak jest w waszym wypadku ale w moim raczej to pomaga. Tak czy inaczej radzę iść do lekarza. A to że ta metoda pomogła w moim przypadku nie znaczy że w Waszym pomoże , oby nie zaszkodziła. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zgrubienie w środku penisa pod spodem zaraz pod zołędziem . Po 2 tygodniach się troszkę zmniejszyło ale nie znikło . Teraz smaruje maścią z heparyną już jeden dzień ale nie znika. Dodam ze wyczułem to po ściśnięciu mocniej penisa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×