Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawej strony brzucha, czy to może być zapalenie wyrostka?


Gość artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 tygodni boli mnie prawa strona brzucha (jakies 2- 5 cm po skosie od pempka) uciskajac brzuch bol nie nasila sie nie mam goraczki,nie wymiotuje,wyprozniam sie normalnie,mam apetyt ogolnie czulbym sie dobrze gdyby nie ten bol bol okreslilbym jako kucie lub ew.ciagniecie nie boli caly czas,ale nie potrafie powiedziec czy boli bardziej na pusty czy tez pelny zoladek. prosze o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek napisać bez badania co może się dziać. Na pewno należy wybrać się do lekarza, który zbada Pana i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Bez badań dodatkowych może się nie obejść np.: badanie krwi, moczu, USG jamy brzusznej lub RTG kręgosłupa. O tym wszystkim musi zadecydować lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ma to samo ...robilam badania moczu i morfologie krwi 25 lutego 2009 .lekarz stwierdzil,ze jestem okaz zdrowia,pomimo tego wciaz mam ucisk w prawym boku i podbrzuszu...wczoraj mnie mdlilo,ale nie wymiotowalam...czy ktos wie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 23 lata i około 7 lat temu byłam w szpitalu z podejrzeiem wyrostka-ale wtedy oprócz bólu po prawej stronie brzucha były także wymioty, gorączka.poleżałam ból ustąpił i nic mne nie bolało az do teraz.Od 5dni strasznie mnie boli coraz częściej wcześniej były to ataki bólu a teraz to prawie cały czas mnie boli,co to moze byc.Dodam jeszcze ze od 2 ty lecze się na zapalenie pęcherza moczowego,czesto mam parcie na pęcherz. Co mi dolega,proszę o odpisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mam 18 lat i od przedwczoraj mam takie lekkie bole na prawo od pepka. nie jest to chyba wyrostek bo jak zginam noge to mnie nie boli wie...moga to byc np. jelita? Prosze o szybka odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz to samo ...zjadlem 2 no spy i nic ...nie moge nawet chodzic */ brzuch mam jak jedna wielka bańke taki spuchniety ...bol z prawej strony w ogleglosci od 2-5 cm po skosie od pepka ...jak nacisne to boli ze szok ...co tojest ludzie pomocy !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam to samo i jak jestem w jednej pozycji cały czas to mi powoli przechodzi i jak nagle się porusze to czuję takie mocne kłucie. Casami tak mnie kłuje że nie moge sie poruszyć dopóki mi nie przejdzie. I jedni mówią że to wyrostek a drudzy że to jajnik co to wkońcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli mnie prawa strona brzucha od 2 dni tak sie dzieje, 1 dnia zwymiotowalem pojechalem do chirurga i powiedzial ze to moze byc kolka... mialem czekac i pic wode do godziny 17.. nastepnego dnia objaw znow sie pojawił dlaczego mnie boli? czy to rak? czy cos innego? prosze o odpowiedz, dzien przed objawami byłem na siłowni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja od paru dni tez odczuwam bol po prawej stronie brzucha.Na poczatku bolalo w pachwinie,potem w prawym boku.Oprocz bolu nie mam innych objawow.Blagam napiszcie co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To nie koniecznie jest wyrostek, ponieważ ja miałam bóle w prawym boku, gorączke miałam 39 stopni, wymioty i byłam na obserwacji 5 dni lecz tylko pod kroplówkami leżałam. Został wykluczony wyrostek. Po 5 dniach wyszłam ale dalej mi powrócił ból. Na kontroli powiedział mi że to problemy pediatryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) ile okolo dni wyjasnia sie czy to wyrostek czy tez nie...od 2dni boli mnie prawa strona brzucha trzy razy w ciagu tych dni mialam nagla wizyte w laziece bol promieniuje jak by spod zeber w dol...a z reszta sama juz nie wiem ciezko zlokalizowac.mam wzdecia ,ogolne samopoczucie zle,a goraczki chyba nie ,podniesc noge moge,rok temu tez mialam podobna sytuacje okazalo sie ze to moze byc watroba od zazywania tabletek anty. teraz sie boje im bardziej sie nakecam czytam ,dotykam brzucha,podnosze noge tym bardziej przeraza mnie mysl ze to wyrostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także pojawiają się sporadyczne(dwa,trzy razy na dzień)bóle brzucha,byłam dzisiaj u lekarza i właśnie stwierdził,że jest to powodem mojego kłopotu z jelitami.Oczywiście zapomniałam napisać,że mam słabo unerwione jelito grube.Lekarz przepisał mi potas.Mam nadzieję,że wszystko minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam bol od 3dni w prawym boku.dzis bylam u lekarza i zlecil mi tylko badanie krwi.po karzdym posilku boli mnie bardziej,jesli to wyrostek to powinien bolec po jedzeniu raczej ostrych rzeczy,tak bynajmniej przechodzila to moja siostra.a ja 10tygodni temu urodzilam i karmie piersia wiec bardzo uwarzam na to co jem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×