Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból języka przy anginie i aftach w jamie ustnej


Gość JUSTYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni mam gorączke około 38 stopni. Mam anginę, 2 afty na dole jamy ustnej po kazdej stronie. Afty bolą ale zastanawiam się bo od wczoraj mam z lewej srony języka na szerkości że tak powiem taka bialą kropkę która bardzo boli. ona ma gdzies może 2-3mm. mam rownież po lewej stronie troszke wyżej od tej kropki przecięty język. Znaczy wydaje sie przecięty. tak jakby obdarty. zastanawia mnie co może byc przyczyną. Ineresuje mnie tylko ta kropka i to takie przecięcie, obdarcie. nie mam pojęcia co to. do tego mam wyrzynanie zebów mądrości. Ledwo buzie otwieram. Od 3 dni pije tylko wode i z przymusu rano coś prze antybiotykiem. teraz są swięta i jak patrze na rodzina ktora zajada smakolyki to mi sie strasznie przykro robi. codziennie może ze 2 3 razy dziennie co 4, 5 h płukam sobie jamę ustną dentoseptem. Jest lekka ulga ale boli. najlepiej jest jak buzie mam caly czas zamkniete i nie ruszam jezykiem. jestem też trochę podpuchnięta. Co robić ? od czego to jet i w jakim czasie powinno ustąpić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wykonywać zalecenia lekarskie, a powoli wszelkie dolegliwości powinny ustępować. Zapewne jest to spowodowane jakimś zakażeniem bakteryjnym, być może w połączeniu z wirusowym co przy stosowanych lekach i zakażeniu wyzwala tez reakcję w błonie śluzowej jamy ustnej w formie aft czy też pęknięć śluzówki np. na języku, powstawaniu drobnych grudek limfatycznych. Takie dolegliwości mogą nawet ustąpić dopiero po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×