Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na kości prawej ręki


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Chciałbym dowiedzieć się jak można leczyć torbiel na kości. Mam 13 lat i 2 miesiące temu złamałem ręke,w szpitalu dowiedziałem się że torbiel(cysta) mogła osłabić kość i dlatego ją złamałem Teraz kośc sie już zrosła ale cysta nadal jest i za 6 tygodni jadę do kontroli Jeżeli nic sie nie poprawi czeka mnie operacja Jeżeli sa sposoby na domowe leczenie torbieli to prosze aby pan mi je podał Bedę bardzo wdzięczny Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel, cysta to patologiczna przestrzeń w obrębie organizmu składająca się z jednej, lub większej ilości komór wypełnionych płynem, albo treścią galaretowatą lub czasami jak w kościach komora/komory są puste. Torbiele kości należą do zmian łagodnych dość często o podłożu nowotworowym lub zwyrodnieniowym (na podłożu np. miejscowego niedokrwienia). W zasadzie wszystkie wymagają leczenia. Polega one bądź na chirurgicznym usunięciu zmiany chorobowej, bądź na jej naświetlaniu promieniowaniem rentgenowskim. Można zadać pytanie, dlaczego stosuje się agresywne metody leczenia guzów, które przecież nie mają charakteru złośliwego. Po pierwsze w przypadku niektórych guzów łagodnych zachodzi ryzyko zezłośliwienia. Osobnym problemem jest miejscowe zniszczenie kości przez proces nowotworowy, także ten łagodny. Prowadzi ono do zniekształcenia kości, czasem widocznego w postaci guza. Poza tym sprzyja złamaniom patologicznym. Chirurgicznie leczy się takie zmiany głównie przez wypełnienie przeszczepami kostnymi ubytku kostnego. Nie ma skutecznego leczenia farmakologicznego ani domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Moja 13letnia córka ma zmianę torbielowatą na kości ramiennej (leczona na zapalenie stawu łokciowego!) objawy to*opuchnięcie lekko poniżej łokcia i niewielki ból. Na wyniku rtg ,napisano ze konieczne badanie MSCT. Bardzo się martwię ...czy ktoś wie jaka jest procedura rozpoczęcia leczenia .17 lipca mamy termin w poradni ortopedycznej w Prokocimiu .Jak to będzie wyglądało dalej? może ktoś już przez to przechodził ? Jak długo czeka się na zabieg w takim przypadku ? czy wiąże sie on z długim pobytem w szpitalu i co po zabiegu ,czy usztywnienie w gipsie ? Chciałabym w miarę możliwości przygotować córkę do tego co ma ją spotkać ,proszę o informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się Dmian mam 17 lat też mam torbiel w lewej dłoni i lecze się juz 2 lata i miałem juz 7 zabiegów i nic nie pomogło teraz od 22 czerwca mam naświetlanie lampami odbywa sie to co 6 tygodni jeżeli to nie zda egzaminu to grozi mi przeszczep kości lub amputacja dłoni spoczontku się załamałem ale wiem ze to jest wyleczalne i co ma być to bendzie bardzo mnie wspierają rodzice i przyjaciele martwię się trochę bo na ta chorobę umarł mój wujek był w moim wieku. Ale nie podaje się tylko cały czas walczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nazywam sie Justyna rowniez wykryto u mnie torbiel na zgieciu piatego palca u lewej dłoni,poczatkowo lekarz nie wykrył ego i mnie olał a teraz jeden mi każe czekac az urosnie a drugi wysyła mnie na zabieg,pomocy nie wiem co robic:( jesli byliscie w podobnej sytuacji to prosze o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. mam 16 lat 2 lata temu złamałem reke na bazie torbiela i lekarze nic nie robili sobie z tego. W lipcu złamałem poraz kolejny reke tzn. kość ramienna prawej ręki. w tym samym miejscu. Już kość sie zrosła i cysta dalej jest. lekarz dał mi termin w listopadzie na kontrolę i powiedzial ze jezeli stan sie poprawi dadzą mi zastrzyk w tą cyste. Mam na to wyjebane:) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam torbiel w prawej piszczeli. Złamałam nogę 4 lata temu i ciągnie się za mną nie fortunny wypadek do dziś. W lutym miałam zabieg wypełniania torbieli przeszczepami z biodra i wszystko było ok do momentu kiedy przeszczep przestał się przyjmować. Dopiero teraz lekarz zapytał o mój wynik histopatologiczny o którym nikt, nic nie wiedział. Okazało się że mam nowotwór. Jest łagodny dlatego próbują lekarze go jakoś zaleczyć zamiast znów kroić. Jestem naświetlana lampami RTG dlatego proszę się nie bać. To nic strasznego:P CO NAS NIE ZABIJE to NAS WZMOCNI:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Okazało się po złamaniu ręki mojego synka, że ma w kości przedramiennej torbiel. Byłam już u trzech lekarzy i uzyskałam trzy różne metody leczenia. Mianowicie przeszczep szpiku z biodra, operacja na ręce z wszczepieniem miazgi kostnej, a trzecia włożenie prętów Endera (podobno to najnowsza i najmniej inwazyjna metoda) Każdy był pewny swojej metody tylko że ja mam problem na co się zdecydować żeby dziecku zaoszczędzić bólu i ponownych operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam torbiel w prawej kości ramiennej.mam 18 lat więc najlepszym sposobem leczenia jest dla mnie przeszczep. kilka lat temu miałam torbiel i leczono mnie przez wpuszczanie leku(nie pamiętam dokładnie co to było) do kości. zabieg trwał ok.pół godziny. dopóki kość rośnie są bardzo duże szanse na wyleczenie tym sposobem. zabiegi są mniej więcej co 6 tygodni, a pobyt w szpitalu nie dłużej niż 4-5 dni. niestety w moim przypadku torbiel wróciła. narazie nie jestem leczona, muszę tylko uważać, żeby nie złamać ręki. ale już raz przez to przeszłam więc wiem że nie ma się czym martwić :) można normalnie żyć z torbielą trzeba tylko bardziej uważać na kość. a na wyleczenie jest dużo sposobów i któryś na pewno zadziała.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam torbiel na nadgarstku w lewej ręce u mnie nie da się tego usunąc samemu .. można to masowac i po jakimś czasie to się wciśnie, ale u mojego taty raz jest a raz nie ma.. nie wiem od czego to zależy.. PS. czy zabieg boli? bo wciskanie bardzo */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania *]

Witam u mnie w grudniu wykryto torbiel na kości łódeczkowatej prawego nadgarstka. Na dzien dziesiejszy mam strasznie opuchnietą dłoń i trochę mnie boli. Jutro ide do dobrego ortopedy w GDAŃSKU,bo tu mieszkam *) mam nadzieje że nie będzie potrzebna operacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 lat i wyktyto u mnie tot biel w prawej kości ramiennej.Ma 13 cm */ .Złamałam reke 2 razy w tym samym miejscu w ciągu 3 miesiecy. Już prawie wszystko wiem na temat tej choroby ale chciałabym sie dowiedziec ile czasu po operacji reka bedzie sie goiła ??? Tzn. tak żebym mogła normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mój syn również ma torbiel w kości ramiennej,wykryto to przy złamaniu patologicznym.W poniedziałek mamy skierowanie na oddział i czeka go operacja, nie musi mieć przeszczepu kości tylko usuną torbiel i wszczykną jakiś płyn dla odbudowania kości,ubytek jest duży a dotego lekarz oznajmił że ma typ torbieli który lubi się odnawiać,tak więc będą czekać nas kontrole co jakiś czas.Na zabieg czekamy dwa tygodnie od złamania.Mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze,boję się bardzo.Zobaczymy jak się to będzie goiło.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,właśnie dzisiaj wróciłem ze szpitala, miałem usuwany torbiel z nadgarstka prawej ręki ,operacja odbyła się pomyślnie ,na razie nic mi nie dolega po za bólem ,poszedłem na operacje 1-12,a wyszedłem 3-12 zch , pom ,miałem mały problem z Machalicą który chciał mnie wygoni ze szpitala szybciej ,bo nie podzieliłem się z nim owocem, bananem,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam torbiel lewego przedramienia dowiedzialem sie ze pod torbielem nie mam kosci mam kosc grubosci 1 centymetra albo wiecej lub mniej nie zbyt to wiem albo sie wypelni kosc albo bede mial przeszczep.. *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Mam problem i nie wiem co robić u syna 3lat.wykryto cyste na piszczeli prawej nogi. Lekarz chce wkładać mu jakis gwózdz w ta piszczel. ogólnie strasznie się o niego boje. czy to bardzo boli? czy nosi sie gips i jak długo? Czy będzie chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imie Maciek. Jestem juz po trzeciej operacji na *Torbiel trzony kości ramiennej*. Pewnego dnia na treningu rzucając piłkę złamałem ręke okazało sie ze nastąpiło *Złamanie Patologiczne* na początku nie wiedzialem co to dokładnie oznacza i obawiałem sie pierwszej operacji. Po zabiegu juz. 2 miesiące po operacji juz normalnie funkcjonowalem, a 4 miesiące po zabiegu bylem na pierwszym treningu. Gdy pojechalem do kontroli okazalo sie ze znowu :Torbiel sie pojawił* i kolejna operacja terazznowu koleja i jestem w czasie operacji .. Mam nadzieje ze przydala sie moja wypowiedz wszylkie pytanie kierujcie na moje gg 283520 Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×