Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na kości prawej ręki


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolcia

Witam. Ja również miałam torbiel na kości ramienia. Miałam robiony przeszczep z biodra. Obecnie jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, że nie będzie nawrotu. Bardzo się tego obawiam. Warto o siebie dbać i w miarę szybko iść skontrolować z czym ma się do czynienia. Pomocne wiadomości na temat profilaktyki nowotworowej znalazłam na stronie http://profilaktykanowotworowa.profilaktyka.biz.pl/. Wam również polecam odwiedzenie tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MatesPiła

Witam , mam 21 lat i torbiel 0,6cm w głowie prawej kosci ramiennej, zostałem oddelegowany do ortopedy ktory leczył mnie zastrzykami w tę własnie torbiel , miały one osuszyć to czy cos takiego i miała zaniknąć , chodziłem regularnie co 4-5 tygodni dostałem około 5 zastrzyków dokladnie nie pamietam , przestało boleć lekarz mowil ze jak nie bedzie problemów to nie trzeba kontynuowac leczenia . Niestety moje obawy się sprawdzily po okolo 2-3 miesiącach powrocilo mogl mieć wplyw tutaj jeden probny trening na siłowni , ból jest okropny - największy rany gdyż niestety jestem przyzyczajony spać właśnie na prawym boku. Z tego co wiem najlepiej jest podjąc się operacji i to jak wiadomo najlepiej prywatnie*) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaaa * )

Witajcie ! * ) mam 15 lat. Rok temu w grudniu dokładnie 23 złamałam rękę ( prawa kość ramienna) i wykryto torbiel .. skierowano mnie do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Czekałam na operacje tak długo, że zdążyłam drugi raz złamać rękę 22 lutego, musiałam odczekać 6 tyg. na operacje.. no ale niestety było więcej dzieci, które potrzebowały natychmiastowej pomocy i dopiero 17 maja miałam operacje ( operacja polega na wyłyżeczkowaniu torbieli i stawienia wiórów kostnych, jeśli jest to mały torbiel kość jest z przeszczepu ale w mojej sytuacji był to duży torbiel około 16 cm i trzeba bylo włożyć wióry kostne) .. jeśli chodzi o szpital to jest ok, specjaliści jak najbardziej na taak * ) ale jest to mały oddział i trzeba długo czekać na jakikolwiek zabieg. Po operacji leżałam 4 dni w szpitalu i miałam na ręce zielony z materiału rękaw, tego samego dnia gdy zostałam wypisana, założyli mi gips desaulta, czyli ręka, brzuch, plecy są zagipsowane . * / po 6 tyg. został zdjęty i ręka dochodziła do sb około 2 miesięcy. Jeździlam na kontrole co 2 miesiące no i niestety, wióry się roztopiły i torbiel powrócil, co prawda nie w całości tylko częściowo no ale niestety trzeba powtórzyć operacje, czekam na nią już od lutego i zdążyłam złamać rękę 4 lipca( choć bardzo uważam na nią ) mam termin na 17 sierpnia. Teraz z nadzieją, że bedzię dobrze czekam na operacje. Oby powiodła się dobrze i była moją ostatnią operacją * ) trzymajcie kciuki ! Mam nadzieję, że troszkę Wam pomogłam. Nie ma nad czym płakać i przejmować się, torbiel jest niezłośliwy i da się go wyleczyć ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj przeszłam zabieg usunięcia torbiela na wewnętrznej stronie środkowego palca prawej dłoni,Zabieg polegał na poziomym wprowadzeniu igły do torbiela i usunięciu jego zawartości.Sam zabieg nie jest skomplikowany,ale bardzo nieprzyjemny:/Po około 10 minutach jest po wszystkim.Prywatny zabieg kosztuje ok.200zł.Chyba warto,po zgrubieniu nie ma śladu,palec jest lekko podpuchnięty i nieco zdrętwiał.Wszystko jest do zniesienia,Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 2 tygodnie temu moja córka upadła na prawą stronę a złamała sobie rękę w przedramieniu z lewej strony p zdjęciu rentgenowskim okazało się że ma torbiel lub guza międzykomórkowego wylądowałyśmy w szpitalu na oddziale onkologi po tomografii okazało się że to torbiel teraz pobrana była biopsja i czekamy na jej wyniki i zrośnięcie się kości na tyle by można by było ją wypełnić tak zwanym cementem ponoć metoda ta jest skuteczna miałyśmy jeszcze badanie scyntygrafii koci i na szczęście tylko torbiel jest w tym jednym miejscu więc po tym wszystkim lekarz powiedział że będzie mogła dalej tańczyć w balecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 lat bolała mnie lewa ręka , bark ... myslalam ze to pewnie od kregoslupa szyjnego po ciąży... jedak ból 2 miesiące temy tak sie nasilil ze nie mogłam normalnie funkcjonowac... kazdy ruch sprawiał ból do niewytrzymania a kości w barku tak mi strzelały jak by sie łamały...poszlam na przeswietlenie , pewna ze nic mi nie wykarze...i 2 tygodnie temy wykryto u mnie torbiel w główce kości ramiennej... nastepnie był resonans , który wykluczył iz zmiana jest złośliwa ale lekarze od poczatku mowili ze tylko i wylacznie operacyjne usunięcie i przeszczep szpiky mnie czeka.. .a ręka po operacji bedzie wracała do formy od 6 miesiecy do roku i rehabilitacja 1, 5 roky.. Mam torbiel wielkosci 4,5 cm na 3,5 cm... naderwane mięśnia i uszkodzony nerw podłużny i prostowacz palcy...i w kazdej chwili moze mi reka złamac... Ide do szpitala za 4 dni i bardzo sie boje... nie wiem co mnie czeka i jak sprawa wyglada po operacjii??? ile czasy ręka jest w gipsie i czy sa jakies sruby zakładane??? prosze o info jeżeli miał ktos podobną sytuacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość małorzata

witam u mnie też wykryto pojedyńcza torbielka kostna w obrębie kości ramiennej prawej wizytę u ortopedy mam za 3 tygodnie czy ktoś miał coś takiego proszę o radę bo umieram z nie pokoju czy czekają mnie jakieś zabiegi i jak przebiega leczenie , z góry dziękuję pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamu 1,5 roku chodzilam po lekarzach i nic a reka mnie bolala w koncu wybralam sie na prywatna porade i lekarz skierowal mnie na tomograf po 5 dniach zdiagnozowal guz bylam przerazona .Pojechalam na konsultacje do Piekar Slaskich tam wyznaczono termin zabiegu czekalam trzy miesiace wydrazylj iguz i uzupelnili pasta CARBONIT po roku kosc sie skruszyla i kolejna operacja usunieto kosc lodeczkowata i wlozylj srube mikro czesciowo nadgarstek usztywniono ale minal kolejny rok i jest ok szpital w Piekarach Sl to wspanialy szpital i lekarze opieka wzorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałem drugi raz w tym samym miejscu kość tj. 5 kość śródręcza lewego w 2008 roku. Mam 30 lat. Wykryto mi chrzęstniaka. Dostałem skierowanie do szpitala, więc udałem się do znanego szpitala ortopedyczno-rechabilitacyjnego w Poznaniu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. ale usłyszałem informację, że moja kolejka na operację wypadnie za 3 lata. :/ Po 3 latach zadzwoniłem i usłyszałem informacje, że kolejka się przesunęła o rok. Później zadzwoniłem już we wrześniu 2013 r. to usłyszałem informację, że na chirurgię ręki są straszne kolejki i moja kolejka przesunęła się o 9 lat od momentu rejestracji (ciekawe co by mi powiedzieli po tych 9 latach). Jakaś paranoja panuje w tym szpitalu. ODRADZAM TEN SZPITAL W Poznaniu. W szpitalu tym chcieli mi wyciąć kawałek kości z pasa biodrowego i wstawić w chore miejsce u ręki. Znajomy polecił mi szpital w Szczecinku i tam czekałem może niecałe 3 miesiące na operację. Do tego nie było żadnego wycinania kości tylko operacja nowymi metodami wstrzykiwania komórek macierzystych do szpiku przy znieczuleniu miejscowym. Bardzo sprawna opieka w tym szpitalu. Szybka operacja. POLECAM Szpital w Szczecinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bydgoszczanka

W marcu miałam MR wyszła geoda w kości ramiennej, po 3 miesiącach TK okazało się, że to torbiel kostna, stwierdzono też rozrzedzenie struktury kostnej. Przez 3 miesiące od MR do TK torbiel urosła o 50 %. Najgorsze jest to, że żaden lekarz się tym nie przejmuje a czytam tu w prawie każdej wypowiedzi, że konieczna jest operacja albo naświetlanie. Ból ręki jest silny, promieniuje do kręgosłupa szyjnego, łopatki. Ręka często mi drętwieje, momentami tracę czucie, ręka staje się bezwładna, wszystko mi w tedy z niej wypada. Boli mnie nie tylko kość ramienna ale i przedramienia. Nadmienię, iż jestem po 2 operacjach barku (2008 i 2014rok), bo miałam zerwane mięśnie, ścięgna, uszkodzone rotary i obrąbek. Założono mi tytanowe kotwiczki. Czy jest tu ktoś kto może mi polecić jakiegoś naprawdę dobrego lekarza, który nie przejdzie obojętnie obok mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×