Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk moszny i gorączka po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 dni po operacji na przepukline pachwinową lewostronną, wciąż po operacji mam temperature 37 - 38 a na mosznie mam straszny obrzęk a moje jądra i moszna jest bardzo wielka. Jak leże nie mam bólu w miejscu operacji ale gdy zaczynam chodzić to mam bóle głównie w wyprostowaniu się i dawaniu kroków. Lekarz stwierdził że trzeba chodzić bo mogą powstać złe zrosty więc chodze w ciągu dnia kilkanascie metrów w pozycji wyprostowanej ale wciąż mam ten obrzęk i temperature. Zażywam przypisany antybiotyk Bactrim Forte a obrzęk smaruje żelem lioton 1000 ale wciąż nie ma poprawy. Czytałem wcześniejsze podobne zapytania ale w swojej sprawie nie dostałem wyczerpującej informacji. Nie wiem co mam robić????? Od dziś zacząłem podkładać recznik pod jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś już na ten temat, to powinieneś wiedzieć, że takie obrzęki (siniaki) są normalnością po tego typu zabiegu. Sam miałem operację ok. 2 miesiące temu i też miałem opuchnięte i sine, może nie mosznę, ale penisa tak i to bardzo. Wyglądało to strasznie. Niekiedy, u niektórych osób takie obrzęki utrzymują się bardzo długo, nawet 2 miesiące i dłużej. Moje zeszły po ok. 2-3 tygodniach. Myślę, że jeszcze absolutnie nie ma powodów do niepokoju, to normalne. Podobnie ból w miejscu cięcia, jest również absolutnie normalny. Z pewnością powoli ustąpi za kilka dni. Natomiast temperatura to kolejna normalność. To zwyczajna reakcja *alergiczna* organizmu na siatkę, która jest ciałem obcym. Polecam tabletki PYRALGINA 2-3 razy dziennie razie dolegliwości bólowych i temperatury, czyli właśnie teraz. Ja miałem je zapisane na wypisie ze szpitala, bo też mnie bolało. W szpitalu podawano mi KETONAL w kroplówce i ból był całkiem łagodny, ale w domu bolało. Przez ok. 5 dni brałem Pyralginę, po tym czasie ból stał się o wiele mniejszy i temperatura również spadła, a więc bez obaw. Życzę więc cierpliwości i przez pewien czas delikatności wobec własnego organizmu. Ja po 2 miesiącach jestem w pełni sprawny fizycznie. Pracuję normalnie, oczywiście, że czuję jeszcze czasem to miejsce, ale tak ma prawo być nawet przez rok, bo tyle (mniej więcej) trwa adaptacja siatki (jej wrastanie i rozpuszczanie szwów). O różne wątpliwości proszę także zapytać chirurga podczas wizyty kontrolnej, podczas wyciągania szwów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 2dzien po. operacji podobno ogromnej przepukliny w wieku 30lat. Na nastepny dzien wyszedlem do domu. Dzis mam ok 38stopni goraczki wypilem 2razy ketonal. Wstaje z trudem boli mnie tylko podbrzusze jak wstaje. Nie boli mnie szef. Wypilem dzis tylko pyralgine na goraczke ale nie z powodu bulu. Mam tez zastrzyki do brzucha zakrzepowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×