Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego?


Gość Barbara 25 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara 25 lat

Mam kamienia w woreczku 16mm, dowiedziałam się po ataku jaki dostałam miesiąc temu. Po ataku jadłam normalnie (nie wiedziałam,że to kamień a USG zrobiłam tydzień *po*- już wtedy mnie nie bolało). Jestem w trakcie szczepień. Mam pytanie- czy jedynym leczeniem jest usunięcie woreczka - nie ma możliwośći rozpuszczenia. Czy jeżeli teraz usunę to nie będzie to miało jakiś negatywnych skutków w przyszłośći? Kto przejmuje funkcję woreczka- czy można bez niego normalnie żyć i dożyć *setki*. Czy nadciśnienie tętnicze i wypadający płatek jest pzreciwskazaniem do laparoskopii? Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym skutecznym sposobem leczenia objawowej kamicy pęcherzyka żółciowego jest operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego. Nie ma innych możliwości, a jakiekolwiek leki w tym przypadku nie pomogą w rozpuszczeniu złogów. Po usunięciu pęcherzyka żółciowego dalsze życie przebiega w sposób normalny. Funkcję pęcherzyka żółciowego przejmuje przewód żółciowy wspólny. Oczywiście czy może być Pani znieczulona ogólnie zadecyduje anestezjolog, ale raczej nadciśnienie tętnicze i wypadanie płatka zastawki nie stanowią w tym względzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta w ogólnym stanie dobrym lat 86 z chorobą wieńcową i złogiem wielkości 23mm w pęcherzyku żółciowym może poddać się zabiegowi usunięcia trzustki. Czy w tym wieku można zastosować inną metodę np* leczenie ziołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×