Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Radek

Sposoby na obniżenie bilirubiny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Texas
Oddanie krwi (450 ML) w moim przypadku obniżyło Bilirubinę z 1,76 na 1,16 dodam że badanie krwi na zawartość Bilirubiny zrobiłem tydzień po oddaniu krwi w krwiodawstwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Texas Twój sposób chyba jest najlepszy, tylko w moim przypadku jest jeden problem ja mam uraz do igieł z dzieciństwa z powodu nieudanego i niepotrzebnego zabiegu, od tamtej pory blednę, pocę się i kołacze mi serce, najlepsze że bardziej boję się u dentysty igły niż samej wizyty.Może połączenie cutlera i oddania krwi coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
K... Stosuję proursan, mix cutlera, essentiale, liv, jem zdrowo, nie piję alko i nadal poziom z dzisiejszego badania to 1,58już nie wiem co mam robić bo obniżyć ten cholerny enzym, wszystkim tutaj udało się, a mi nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Przez 10 dni mix cutlera na wieczór, 4 tabletki proursan przed snem, do tego 3 x dziennie pół godziny przed posiłkiem 2 tabletki Liv.52 a w czasie posiłku 2 sztuki essentiale forte i udało mi się zbić poziom do 1,31. Chyba czas na luminalum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewka 50
Wszyscy zainteredowani podwyzszonym poziomem bilirubiny przy innych prawidlowych wynikach i prawidlowym usg niech poczytaja o zespole Gilberta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TEXAS
Czy ktoś z forumowiczów zbijał Bilirubinę luminalem ? interesuje mnie informacja o keratyninie w surowicy która się podobno podnosi po zastosowaniu Luminalu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mateusz
Witam, mam podobny problem jak większość tutaj osób. Na komisji do zawodowej służby poziom bilirubiny wyszedł mi 2.60, pozostałem wyniki w jak najlepszym porządku. Dostałem opinię Nie zdolny do zawodowej służby wojskowej, oczywiście będę składał odwołanie przez 4 dni stosowałem mix cultera codziennie jadłem grejfruty i starałem się zdrowo odżywiać. Dziś robiłem ponowne badanie na bilirubinę poziom spadł do 1.98 ale w dalszym ciągu jest za wysoki. Co sądzicie o Luminalu czy warto go zażyć przed kolejnymi badaniami? Czy są osoby którym się udało obniżyć poziom bilirubiny i przejść ponowne badania po odwołaniu się? czy są jakieś skutki uboczne czy na komisji mogą wykryć ze stosowałem Luminal? Mam prawdopodobnie zespół gilberta, w tym linku jest opisana parodia z nim związana i z dostaniem się do wojska* http://www.rzecznikprasowy.pl/zdrowie/osoby-z-zespolem-gilberta-niezdolne-do-sluzby-wojskowej,tekst,9874.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystian
Próbowałem wszystkiego i szkoda, pisać ile czasu robiłem różne diety, badania i ile wyczytałem forum i w końcu się udało. Pierwszy raz jak robiłem badania pomimo tego że odżywiałem się zdrowo, i jadłem ostropest plamisty i wypiłem grejpfruta miałem wynik bilirubiny 1,58. Po dwóch tygodniach normalnego jedzenia postanowiłem spróbować innego sposobu, mianowicie zjadłem normalny obiad &#8211* do obiadu 2xsilimarol i 2xhepatil, i zacząłem pić dużo wody niegazowanej następnie wieczorem zjadłem beza i na kolację zjadłem sałatkę śledziową z buraczkami do kolacji lampka czerwonego wina - 2xsilimarol i 2xhepatil i znowu dużo wody niegazowanej, w nocy jak wstawałem piłem dużo wody niegazowanej, od kolacji do rana około 4 litrów wody. Około godziny 6.00 wypiłem koktajl 50 ml oleju z oliwek, 50 ml oleju lnianego, 100 ml wody i pół cytryny, wszystko zmiksowane i to zapiłem gorzką herbatą. Badanie robiłem o godzinie 8.00, wynik bilirubiny wyszedł 0,97 i cukier 80.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
Krystian cukier też ci obniżyło ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilo319

Witam serdecznie. Poziom bili 4.2 po przygotowaniach do badań do woja (ścisła dieta i picie dużej ilosci wody)-później wyszlo że to nie pomaga a wręcz szkodzi. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym przepisał mi Hepa Mertz i jakies krople na chillout. Trzy dnie przyjmowania lekarstw picie duzo wody z cytryna i miodem (ja dziennie wypijalem okolo 7litrów). Dieta wysoko energetyczna z uwzględnieniem dużej ilości slodyczy - zalecenie lekarza. Dziś zrobiona bili - 1.1😎 Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bob

Witam,

Czy bilirubina 22 ( norma do 21 ) przejdzie? rwkl Kraków. Proszę o odpowiedź jeśli ktoś się orientuje lub miał również przekroczoną normę o 1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia

Nie ma już hiperbilirubinemii, jest hepatopatia, więc jeśli wykluczy się choroby wątroby i hemolizę, nie ma przeciwwskazań do kategorii Z. Zespół Gilberta diagnozuje się też testem genetycznym, więc jest szansa że wynik tego badania pomoże w przyznaniu zdolności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zespół Gilberta

Macie bilirubinę powyżej 1,2 a macie w normie allaty i aspaty - to macie moi drodzy zespół Gilberta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartex

Ja za bili dostałem N we wrocku. Po kilku miesiącach znowu próbuje w innym rwkl. Po dwóch tabletkach luminalu z 2,33 zbilem do 1,5. Mam Gilberta i luminal dział. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartex

Ja za bili dostałem N we wrocku. Po kilku miesiącach znowu próbuje w innym rwkl. Po dwóch tabletkach luminalu z 2,33 zbilem do 1,5. Mam Gilberta i luminal dział. A i dodam jeszcze to że hepatopatia według rwkl Wrocław to jest worek gdzie wrzucają wszystkie dolegliwości związane z wątroba czyli np podwyższona bilirubina. Mam nadzieję że w innych rwkl wiedzą że zespół Gilberta przebiega bez objawowo... Pozdrów bilirubinowcy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dziki17

Generalnie na poziom bilirubiny składa się wiele czynników, np stres, nerwy, czy zwykła podróż samochodem(wstrząsy). Nie musi być to wina diety i stosowanie różnych preparatów różnie może się odnosić. Ja np mam poziom ok 1.3-1.5 na codzień. Kiedyś na drugi dzien po powrocie z trasy  (ok 650 km)zrobiłem badanie i wyszedł mi wynik 2.66. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zyta

Mi spadła samoistnie bilirubina z 1,78 do poziomu 0,3 w czasie ciąży, kiedy to nie brałam żadnych lekarstw obniżających. A miałam podwyższona od dobrych kilku lat, stosowałam różne preparaty w tym i essentiale forte, ale obniżały poziom tylko trochę i na krótko, nigdy nie miałam jej w normie, aż do teraz. Czyżby ciąża aż tak regenerowała wątrobę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert

Witajcie moi drodzy znów, byłem dziś u lekarza po Luminalum 100 mg, lek kosztuje... 6 zł opakowanie 10 tab., lekarz dał od razu bez dyskusji i tłumaczenia (byłem na NFZ), niedługo zacznę brać w pon. zrobię badanie i napiszę jak wyniki, po za luminalem standardowe rady, czyli zero wysiłku, mix cutlera, essntiale forte, liv 52 z proursanem narazie poczekam, jak się uda to gitara, kurde pomyślec, że mógłbym być w woju już 9 lat bo w 2010 roku mnie odrzucili z powodu właśnie tej bilirubiny i się trochę na woju zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.