Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie skóry w okolicach uda, a podczas chodzenia przeszywający ból.


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna-motylekann23

Skonsultowałam się dzisiaj z lekarzem pierwszego kontaktu i mi Pani doktór powiedziała,że to właśnie coś z uszkodzeniem nerwu i przepisała witaminę B,która podobno ma za zadanie zregenerować uszkodzony nerw,ale jeśli to nie pomoże ma mi dać skierowanie do neurologa. A poza tym mam ćwiczyć w domu i chodzić na basen. I kremować to miejsce specjalnymi maściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie dolegliwości zaczęły się po tym jak chodziłem kiedyś nieprzerwanie przez ponad dobę i zapewne coś w ten sposób przesiliłem czy też nadwerężyłem. Nie odczuwam bólu jednak przez cały czas mam takie wrażenie jak bym całe lewe udo (skóra z przodu) miał znieczulone. Ciekawy jestem czy można coś z tym zrobić i czy nie może to powodować komplikacji w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być neuralgia paraesthetica przejawiajaca się: - bólem, uporczywymi parestezjami, niedoczulicą na bocznej powierzchni uda. Przyczyny: ucisk nerwu w miejscu jego przejścia przez rozstęp mięśniowy: * u osób otyłych, długo leżących, kobiet w ciąży * u noszących klucze lub inne rzeczy w kieszeni (&#8216*wypchane kieszenie&#8221*) * zmienione więzadło pachwinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam cos takiego ze szybko mi dretwieja uda. prawe bardziej niz lewe i skora ud jest taka dziwna w dotyku moze nie znieczulona bo jednak czuje ale taka jakby nie moja. bolu raczej nie odczuwam tylko czasami klucie w nodze ale niezbyt nasilone. czy to moze byc od tego ze duzo siedze przy kompie? i oglnie malo sie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maksymilian

Witam, ja mam taka dolegliwosc byłem u lekarza i kazał mi nagrzewac te miejsca drętwienia zaryzc masc jakies tabletki i specjalny zel. i kazał przez tydzien nie forsowac uda. ALe nie przochodzi zbytnio jezeli zna ktos rozwiazanie aby to mrowienie ustało i wrociło wszystkko do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uświadomienie.Zawsze chodzę w dżinsach i noszę portfel w prawej kieszeni z przodu.Najbardziej niewygodne jest to podczas jazdy czy siedzenia,faktycznie dretwienie uda jest wtedy silniejsze.Noszę w ten sposób portfel z dokumentami i pieniędzmi po przykrym doswiadczeniu (kradzież).Teraz będę nosił inaczej.Myślę że to właśnie przyczyna drętwienia w moim przypadku.Dziękuję za mądre rady.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem -lewe udo ból mięśnia i skóry myślę że u mnie powstał z noszenia tel. komórkowego w lewej kieszeni spodni po kilkanascie godzin dziennie ,jestem przerażona gdy te objawy nie ustąpią.U lekarz jeszcze nie byłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz

Mam tę dolegliwość już od 17 lat. Byłem u kilku ortopedów większość mówiło, że to rwa kulszowa .Nie słuchali mnie, jakie są dokładnie objawy. Idą na łatwiznę, generalnie polityka olewcza. Trafiłem ostatnio na ortopedę zorientowanego, dał skierowanie na rezonans (co wykluczyło rwę kulszową) Wcześniej leczono mnie na rwę kulszową, na biodro (jednak nie to jest przyczyną), żadne środki przeciwbólowe nie pomagają. Ortopeda wysłał mnie do neurologa , żeby się wypowiedział na ten temat. Jestem teraz u 3 z kolei neurologa mam nadzieję, że uda mu się to zdjagnozować. Dostałem skierowanie na usg jamy brzusznej z oceną miejsca wyjścia lewego nerwu skórnego. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam odpowiedzi : przypuszczam że jest to przyczyna związana z uszkodzeniem nerwów mam praktyczne doświadczenia np. po ok 20 min. stania spacerowania itp., pojawia się jakby mrowienie uda*prawego* a dopiero co z dskopati się wyleczyłem więc podejżewam że to to. (dla wtajemniczonych: z dyskopati się nie można wyleczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem - prawego uda.Niezaleznie czy stoje czy siedze a o chodzeniu mowy nie ma bo jest tylko gorzej CO ROBIC? poczatkowo bylo male miejsce po zewnetrznej stronie, teraz przeszlo nizej. Bylam u neurologa dostalam tabletki na nerwice!!! i depresje - tak wyczytalam nazwe w internecie, nic niepomagalo ale czulam sie jak na rauszu! zostawilam to, bo lekarz ktory daje leki tego typu jest chyba sam potrzebujacy wsparcia na depresje. I co wazne niejestem w Polsce, ale w Kanadzie i tu dopiero jest koszmar!! czeski film nikt nic niewie i niebeda sie tym zajmowac tylko rozkadaja rece. Czy ktos ma jakies doswiadczenie co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam takie objawy dretwienie ,przeczulica i ból prawego udai pośladka,ale u mnie prawdopodobnie przyczyna jest to ze rok temu miałam 2 operacje na kręgosłup lędzwiowy i chyba podczas operacji przeciete zostały nerwy.Byłam u neurologa i bede miała badanie neurografie uda ( badanie nerwu),biore na to tabletki NEURONTIN.Jeszcze morze być ucisk przepuklin na nerw,ale podobno sa za małe zeby dawac takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie skóra na lewym udzie jedynie drętwieje (bez bólu) - jeśli próbuję to rozmasować przechodzi na dłuższy czas w drętwienie całej lewej nogi... podejrzewam, że to jakiś objaw nerwicy, bo po zastosowaniu łagodnych środków uspokajających (zaleconych przez neurologa na zasłabnięcia, brak siły i omdlenia rąk) - Persen oraz magnez z wit.B6 - drętwienie powoli ustępuje: nie jest już tak bardzo drażniące (było najbardziej uciażliwe przed zaśnięciem, kiedy leżę na lewym boku - musiłam podkładać pod kolano poduszkę, lub zwiniętą w rulon kołdrę, aby nie czuć *nieswojej* skóry na udzie oraz przy noszeniu lekkich krótkich sukienek/spódnic, które ocierały się delikatnie o skórę potęgując to dziwne uczucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy! cierpiący na dyskopatię i rwe kulszową-nie pomogą żadne doktory ani lekarstwa. Szukajcie dobrego masażysty, najlepiej mgr.rehabilitacji ruchowej u mnie koszt 1wizyty =70zł /nie trzeba chodzić kilka razy, jak zmiany są świeże 1x wystarczy-nie dajcie się wkręcić na kilka wizyt/ Wiem co mowię wzięłam 60zastrzyków Naklofen z czyms tam i nic nie pomogło zrujnowałam sobie zdrowie!!! Ledwo uciekłam spod noza. Rehabilitant mi pomógł, jednak moje schorzenie jest zadawnione i uciśniete obwody krwi na trwale uszkodziły dopływy krwi do stopy. Dziś lekarz to diler farmaceutyków! Wszystkie choroby sa uleczalne pod warunkiem, ze poznacie od czego powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław

Wszyscy kochani Przyjaciele mam to samo drętwienie i pieczenie skóry w okolicy od kolana do biodra lewej nogi tylko z przodu i nie wiem co to może być mam to już dobre paręl at z początku te objawy były przy staniu na nogacch ponad godzinę a teraz już po 10-ciu minutach jak bym nie usiadł to bym nie przetrzymał tego pieczenia jakby mnie ktoś przyparzał gorącym żelazkiem i nie wiem co mam robić proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy, tj dretwienie prawej strony uda, Nasilenie choroby nastapiło po intensywnym chodzeniu na wycieczce. Masaże i smarowanie nie pomagają. Dretwienie i ból prawie ustępuje podługich rajdach rowerem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od jakichś 2 lub 3 tygodni. drętwienie skóry jakby lekkie znieczulenie i równierz czuję gorąco jak by mnie żelazko przypalało... Nawet jednej nocy to pieczenie tak się nasiliło aż mnie wybudziło ze snu... czy może to być od dźwigania ciężkich żeczy ... proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×