Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ukłucia przy dotyku i chodzeniu po zapaleniu jądra


Gość Matt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 9 dni jak to powiedział lekarz *chirurg* mam zapalenie jądra prawego. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że od czasu do czasu czuję lekkie ukucie jak się dotknę niekomfortowo lub podczas szybkiego chodzenia po pokoju. Mimo wszystko mam lekkie obawy odnośnie jądra, ktęre fakt faktem o wiele zmniejszyło swoją wielkość i zabarwienie, ale nadal jest większe*o wiele* od lewego i twardsze. Nie wiem czy powinienem się tym przejmować i czy po prostu jest to normalne, że z biegiem czasu*oby krótkiego* wszystko wróci do normy. Strach również polega na tym, że był u mnie ten chirurg, a naczytałem się tyle na ten temat, że obawiam się iż był możliwy również skręt jądra u mnie, ale z 2giej str myślę, że nie byłoby popraw gdybym sie leczył na zapalenie i nadal by było spuchnięte. Obawiałem się dlatego, że naczytałem się o tym, że mogą wystąpić wymioty- no i ja wymiotowałem 1 nocy z bólu. Nie będe zanudzał... Pytania 1. Czy to jest normalne takie jądro większe twarde? 2. Kiedy to zejdzie? 3. Jeśli widać poprawy mimo wszystko, to można odrzucić możliwość posiadania skrzywienia jądra? 4. Jajko jest całe twarde, jest jakiś okres konkretny czasu kiedy mniej więcej to sie zmienia... Jakie najlepiej okłady robić? Bardzo prosze o szybką odpowiedź i dziękuje z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to jest normalne takie jądro większe twarde? - przy zapaleniu tak i może się dość długo utrzymywać (nawet tygodniami) 2. Kiedy to zejdzie? - nawet dopiero za kilka tygodni 3. Jeśli widać poprawy mimo wszystko, to można odrzucić możliwość posiadania skrzywienia jądra? - nie rozumiem o jakie skrzywienie jądra chodzi (nie ma czegoś takowego), jeśli chodzi Ci o skręt to na pewno takowy nie jest po przedstawionych przez Ciebie objawach 4. Jajko jest całe twarde, jest jakiś okres konkretny czasu kiedy mniej więcej to sie zmienia... Jakie najlepiej okłady robić? - najlepiej robić okłady z altacetu, nosić obcisłe majtki, w czasie leżenia unosić jądra (np. podkładać pod nie ręcznik), może to trwać nawet kilka tygodni (3-4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×