Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Morfologia krwi - opinia o wynikach


Gość Tytus z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tytus z Warszawy

Dobry wieczór. Panie Doktorze uprzejmie proszę o pańską opinię na temat  moich wyników badań z morfologii.   Otóż:Erytrocyty 3,31 (4,2-6,2),Hemoglobina 11,1 (11,8-17,8),Stopień Anizocytozy Erytrocytów 15,4 (11,5-14,5),Srednia masa hemoglobiny 33,5 (22,6-33,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej poprosić lekarza o skierowanie lub zrobić we własnym zakresie badanie w kierunku niedokrwistości z niedoboru żelaza (żelazo, transferyna, ferrytyna, TIBC). Będzie wtedy dokładny obraz ewentualnej niedokrwistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betina21

WITAM! MOJA CÓRKA MAJĄC 14 MSC. PRZEBYWAŁA W SZPITALU, BOWIEM BIEGUNKA SPOWODOWAŁA, ŻE JEJ ORGANIZM SIĘ ODWODNIŁ. W SZPITALU ZROBIONO JEJ BADANIE KRWI, WYNIKI PONIŻEJ: CRP:m0,06g/dl morfologia: Ht 38,7% Hb 12,7 g/dl E 4,75T/l L 6,7 G/l MCV 81 PLT 431 G/l Leukogram Limf 89% Mon 5% P 5% Eos 0% Bas 0% Meatmiel 1% poj. limfocyty wykazują cechy pobudzenia. Jednakże, że wyniki te były robione zaraz po infekcji, kazano mi po miesiącu zrobić ponowne badania. I tak też zrobiłam, wyniki jednak nie poprawiły się. Dostaliśmy skierowanie do Kliniki Hematologii we Wrocławiu. Tam przedstawione wyniki: Morfolgia krwi obw. 8 par leukocyty 5,37 tys./ul erytrocyty 4,68 mln./ul hemoglobina 12,8 g/dl hematokryt 37,6 % MCV 80,3 MCH 27,4 pg. MCHC 34,1 Trombocyty/PLT 347 Leukogram Granulocyty oboj.segmentowany 10% Limfocyt 80% Eozynofil 4% Monocyt 6% Na podstawie tych badań zdiagnozowano u niej granulocytopenię bez znaczenia klinicznego, do obserwacji. Minął rok czasu a moje dziecko na dzień dzisiejszy ma 27 miesięcy i wyniki: WBC 7,3k/ul LYM 4,4 60,1%L MID 0,5 6,2%M GRAN 2,5 33,7%G RBC 6,91M/ul HGB 20,1 g/dl HCT 55,4 % MCV 80,2 fL MCH 29,1pg MCHC 36,3 g/dL RDW 14,0% PLT 237 K/ul MPV 10,2 fL SEGM 28% LYMP 68% MONO 2% BASO 1% EOSIN 1% Czy te wyniki są dobre?czy powinnam jednak zgłosić się na kontrolę do Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×