Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie pęcherza moczowego w czasie wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego


Gość KATARZYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Doktorze Jestem załamana tym czego dowiedzialam się dzisiaj na temat zdrowia mojej mamy. Otoż moja mama przeszła operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego i części kości udowej. Operacja się udała, lekarze prowadzący musieli cewnikować mamę poczas zabiegu i po tym jak się mama wybudziła poinformowano ją, że podczas operacji został uszkodzony pęcherz moczowy - tzn. pojwił się krwiomocz oraz przy każdokrotnej probie wstania mamy z łóżka z mamy poprostu ścieka urina. czy jest to tymczasowe zjawisko, czy jest to stan trwaly - czy mozna go leczyć, w jaki sposób?! czy są inne komplikacje tego zjawiska, czy mogą być powodowane w przyszłoślci - Prosze o pomoc zrozpaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest moja droga skandal!!! Natychmiast pisz do Rzecznika Praw Pacjenta, Izb Lekarskich, Ministerstwa Zdrowia, NFZ. Wszędzie kochana napisz skargę. Jednocześnie powiadom prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To skandal, że operowano tylko kości, a dokonano jeszcze większego okaleczenia. Nie powinnaś tej sprawy tak zostawiać. Rozważ powiadomienie mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, jestem bardzo przygnebiona stanem zdrowi mojej mamy ponieważ widzę jak cierpi - krwiomocz wywołuje pieczenie w pęcherzu, dalsze rozwijanie zakażenia układu moczowego, o ile zaistniało, dodatkowe komplikacje w normalnym funkcjonowaniu organizmu oraz dyskomfort psychiczny włącznie ze szczególną higieną osobistą . Do tej pory mama wierzyła iż wstawienie endoprotezy w drugą nogę (pierwsze miało miejsce troszkę wiecej niż pół roku temu) po okresie kilkunastotygodniowej rekowalescencji będzie cieszyła się relatywnym zdrowiem bez bólu i nieudolności motorycznych. Teraz całej rodzinie sen z powiek spędza zaistniały fakt. Niewiemy jak sobie z nim poradzić fizycznie. czy ktokolwiek z Państwa miał podobne nieprzyjemmne doświadczenie i może wspomoc nas radą w tym temacie. Bedziemy wdzięczni za każdą radę i tą typowo ludzką oraz specjalistyczną!!! Jerzy dziekuję za wypowiedz. bedziemy rozpartywać wszystkie wątki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×