Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa i dolegliwości po wszczepieniu siatki


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej. Tzw herniplastyka – wszczep siatkowy. Niemal zaraz po zabiegu jedno z jąder mi opuchło i zaczęło boleć co uniemożliwiało przez niemal 2 miesiące dłuższe spacery. Dziś dolegliwości bólowe już ustąpiły ale powiększone jądro pozostało. Natomiast miejsce poniżej szwu od czasu zabiegu jest bardzo wrażliwe i lekko bolące i choć nie widać żadnej opuchlizny to odnosi się wrażenie, że jest. Czy może mieć to związek z powrózkiem nasiennym? ponieważ dolegliwości się nasilają po wydzieleniu spermy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie plastyki przepukliny mogło dojść do zawężenia kanału pachwinowego lub po zabiegu wskutek zabliźniania rany. Zwężony kanał może uciskać na powrózek i dawać objaw obrzęku jądra, a także okresową bolesność (także po wytrysku). Kanał pachwinowy po zabiegu formuje swój kształt nawet i ponad rok, dlatego dolegliwości mają jeszcze szanse ustąpić. Jeśli jednak jest tym Pan bardzo zaniepokojony radzę skonsultować się z lekarzem (trzeba Pana zbadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wszczepiona podczas zabiegu siatka wchłania się przez około rok. Być może niektóre dolegliwości wynikają właśnie z tego. Co do powiększonego jądra lepiej udać się do urologa i wykonać badanie usg. Być może doszło do wtórnego powstania wodniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dokładnie miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej, Ogolnie dość szybko doszedłem do siebie, udało sie nawet przetrwać bez zadnych środków przeciwbolowych :)ogolnie wróciłem do delikatnego trybu zycia, spacery, bez przeciazania. Przez cały okres pooperacyjny oszczedzałem sie z dzwiganiem i wysiłkiem. natomiast problem pojawil się wczoraj... przedwczoraj poszedłem na impreze gdzie troche pochdziłem, delikatnie sie pobujałem i pospiewałem i od tego czasu zaczelo mnie bolec (piekący, kłujący,rozrywajacy,) w okolicach blizny po lewej stronie blizny. bol ten jest chwilowy i pojawia sie przy wstawaniu ( nie zawsze ) i przy gwaltowniejszym ruchu ( jak chodze, siedze nic nie boli) Czy mogłem sobie coś uszkodzić ??? czy tak objawia sie nawrot przepukliny ??? obejrzałem blizne i nic tam nie ma nie pokojącego, zadnego wypuklenia, dziury. Jeszce tylko troche mam powiekszony powrózek nasienny, ale to chyba akurat normalne. Proszę o pomoc jak ktos mial podobna sytuacje. P.s. dodam ze przez cały okres nie nosiłem wiecej niz 2,5 kg i to sporadycznie a w środe miałem w reklamowce okolo 4 kg , czy moze tym zaszkodziłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłem sobie coś uszkodzić ? - myślę, że na pewno do tego nie doszło czy tak objawia sie nawrot przepukliny ? - raczej wskazuje to na jakieś niewielkie zmęczenie mięśni w okolicy blizny pooperacyjnej po długim braku wysiłku fizycznego co może przejawiać się takim bólem przez cały okres NIE nosiłem wiecej niz 2,5 kg i to sporadycznie a w środe miałem w reklamowce okolo 4 kg , czy moze tym zaszkodziłem? - nie, na pewno takie ciężary nie mogły zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×