Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsujące żyły na skroniach podczas wysiłku


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Jestem w młodym wieku i strasznie mam widoczne żyły na ciele ale podstawowym problemem są widoczne żyły na skroniach, które są bardzo grube i najbardziej widoczne podczas wysiłku. Mniej widoczne w spoczynku ale również można je zauważyć. Czy to normalne w wieku 16 lat i czy da się je jakoś zlikwidować . Przypomnę że ćwiczę mniej więcej 3 razy w tygodniu dość intensywnie. Jeszcze dodam że podczas treningu czasem czuję pulsowanie w skroni. A nawet w spoczynku np. w domu jak siedzę lub leżę też czuję że pulsuje mi skroń i to dość wyczuwalnie ale bez objawów bólu i czy to jest normalne zjawisko czy ze mną coś jest nie tak ? Ciśnienie mam w normie mierzyłem 3 razy mniej więcej utrzymuje się w granicach 118 na 65. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś młodą osobą. Zapewne szczupłą. U takich osób często są dobrze widoczne żyły i nie jest to patologia, to norma, zwykła anatomia. Związane jest to ze słabym rozwojem tkanki podskórnej w odpowiednich miejscach ciała. Tego się w żaden sposób nie leczy i nie wymaga to żadnych działań medycznych. Co do pulsowania w skroniach to zapewne jest to spowodowane także słabym rozwojem tkanki podskórnej i pulsowaniem normalnym tętniczym krwi w tętnicach skroniowych - nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam to samo. Cisnienie w normie, natomiast często (aczkolwiek nie zawsze) mocniej widoczna i pulsująca tętnica na lewej skroni. Zero bólu i innych dolegliwości, poprostu wioczna i pulsująca. Wiek 21 lat. Również mam na ciele widoczne żyły. Czy to nie niebezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest to nic niepokojącego. Jest to spowodowane złym krążeniem krwi i tyle. i Tym że ćwiczysz intensywnie. Trzeba biegac żeby uregulowac sobie krazenie, spozywac arginine, omege 369 najlepiej. przede wszytskim ruch a nie sama siłownia. i na diete uwazaj. Nie kazdy tak ma . i nie pisz bzdur stapler ze to niepokojace , bo kazdy by tak mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×