Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból uda przy ugniataniu po meczu w piłkę nożną


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W środę grając w piłkę po jakimś czasie poczułem ból w górnej części prawego uda. Coś jak po urazie mechanicznym, żadne pieczenie, kłucie itd nie miało miejsca. No ale sprawę zbagatelizowałem i postanowiłem dograć mecz do końca, w miarę upływu czasu ból się pogłębiał, na koniec ledwo doszedłem do domu. Czytałem, że to kontuzja czysto piłkarska i że sam odpoczynek często nie pomaga. Dzisiaj ból trochę ustał, mogę normalnie chodzić, ale boli prz ugniataniu uda, przy prostowaniu podniesionej nogi, o kopnięciu piłki nie ma mowy. W poniedziałek mam kolejny trening, później na szczęście dopiero po świętach, ale czy to wystarczy, czy może od razu udać się do lekarza? Zależy mi na tym jako że często gram w piłkę i nie chciałbym nawrotów. Czy to tylko naciągnięcie czy zerwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego. Strzelałem z całej siły i naciągnąłem mięsien. Straszny ból. Poszedłem do lekarza, prześwietlenie nic nie wykazało , no ale odpoczynek wskazany... Bolalo mnie przez jakies 2-3 miesiace i potem musialem stopniowo wzmacniac miesien, ktory przeciez nie wykonywal pracy przez tyle czasu (basen, rower). Jak nie bedzie Cie bolal to mozesz isc na trening ale jak Cie bedzie bolal to nie ryzykuj bo naciagniesz kolejny raz... Smaruj sobie mascia rozgrzewajaca (najlepiej Ben-Gay) i pamietaj zeby w meczu zalozyc sobie opaske i dobrze rozgrzac udo (poszukaj cwiczen na necie) Aha i jakbys mial zerwany to bys od razu polecial do lekarza i nie pytal sie na forum :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×