Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie w woreczku wielkości 0.8


Gość Dagmara

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest inna możliwość niż operacja wycieńcia woreczka. Mam 26 lat, mam kamienice zwapnioną, kamienie nie są większe niż 0,8 Czy jest jakaś metoda która uniknie operacji? Czytałam o piciu oliwy z oliwek. Na ile jest to prawdą? Czy istnieją leki które są wstanie to rozpuścić? Bardzo boję się operacji której chciałabym uniknąć. Czy może jest możliwość rozbicia tych kamieni ultradźwiękami? Bardzo proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszym i jedynym prawidłowym sposobem leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego jest operacja. Proszę nie stosować innych metod, które czasami mogą spowodować wystawienie powikłań kamicy (np. żółtaczka mechaniczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 29 lat. tez mam kamice żółciowa.codziennie pije oliwe z oliwek i robie trzy razy dziennie obklady z olejku rycynoego na brzuch.na dzien dzisiejszy nie ma zapalenia, bole ustaly wiec nie mysle o operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Twoim wieku Dagmara, moje kamienie miały ok. 9mm, było ich 5. Poszłam na operację wycięcia woreczka laparoskopowo (blizna tylko w pępku) i nie żałuję. Jak będziesz czekać to możesz nabawić się powikłań. Sam zabieg to nic strasznego, dostajesz lek uspokajający przed zabiegiem, potem chwilka z kroplówką w sali przedoperacyjnej i potem na salę operacyjną, gdzie podają narkozę i tyle z tego się pamięta. Ból po operacji wiadomo jest i to dosyć mocny (podobno mnie bolało tak bardzo, bo wszystko miałam robione przez pępek), ale z każdym dniem jest coraz lepiej + w szpitalu możesz śmiało prosić o Ketonal w kroplówce, a przy wypisie poprosić o Ketonal do domu (ja w domu zażyłam go tylko raz, starałam się w miarę możliwości brać słabszy lek Pyralginę 2 tabletki 500mg). Jestem miesiąc po zabiegu i wszystko jest OK, tylko nie dźwigam i trzymam dietę, którą dostałam ze szpiala. Powoli będę próbować już nowych rzeczy i obserwować reakcję organizmu. Do niezdrowego trybu życia sprzed operacji już nie wrócę. Rzuciłam palenie, odstawiłam kawę i schudłam już 9 kilogramów. Tak jak wspomniał wyżej lekarz, to jedyna metoda leczenia kamicy żółciowej. Nie zrozumiem nigdy ludzi, którzy zwlekają z zabiegiem. Przecież to Wasze zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore kamienie mozna rozkruszyc kwasem malonowym (sok z jablek) ktory sie pije przez ok 2 tyg w duzych ilosciach. Po 2 tych nalezy zjesc porcje owocow (duza) w polowie dnia a wieczorem wypic pol szkalnki oliwy z oliwek ktora mozna nieco doprawic aromatem cytrynowym. Oliwa spowoduje raptowny skurcz drog zolciowych a szczegolnie ujscia woreczka zolcowego. Rano lewatywa ze slabej kawy. kamienie widac w pierwszym w kale. Czasem sa za duze i operacja staje sie nieunikniona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie jeśli są małe można usunąć o wiele łatwiej,picie tej oliwy jest straszne.Ja stosowałam lek o nazwie ROWACHOL w kapsułkach, jest również w kroplach, co najmniej 6 buteleczek, kamienie wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×