Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gdy rana po operacji wyrostka się nie goi i ropieje?


Gość MARLENA 21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARLENA 21

Mam pytanie 4 grudnia 2008 roku miałam operacje ( usunięcie wyrostka robaczkowego ) miałam też zapalenie węzłow krezkowych.Po 4 dniach wyszłam ze szpitala 11 grudnia miałam zdięte szwy mialam ich aż 13 i przeciecie 12 cm prawie na środku brzucha do dzisiejszego dnia niemam zagojone tej rany w jednym miejscu jest to rana otwarta ok 1,5 cm a moze 2 cm to miejce boli i ropieje prawie od samego początku oprucz tego mam spuchnięty brzuch byłam już u dwóch chirurgów jeden naklejił mi plasterki ściągające zeby przybliżyć rane do siebie i powiedzial że jeżeli rana się niezagoi ton będzie trzeba ściąć skure i zszyc od nowa zb koleji drugi że zrobila sie martwica skory ale mam przemywac wodą z mydlem i sie zagoi i ze niepotrzebnie sie dynerwuje i do niego przychodze a że brzuch moge mieć spuchnięty i twardy nawet do 8 miesięcy prosze o pomoc bo niewiem sama co mam już robic mam dopiero 21 lat i tak jest to dlamnie nie do pomyślenia ponieważ miałam 3 lata temu operacje na nerke i po14 dniacg nawet wieksza od tej rany byla zagojona a cha mam jeszcze jedno pytanie kiedy będe mogła wrucić do pracy (mam prace stojącą 8 godzin dzienie) a cha mówiłam też chirurga ze po tej operacji często robi mi sie slabo ale odpowiedzieli ze to normalne przosze bardz o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej zrobić posiew na bakterie z takiej rany i wykonać antybiogram w celu dobrania odpowiedniego antybiotyku. Prawdopodobnie doszło do zakażenia bakteryjnego, a w konsekwencji niegojenia się rany. Jednak o tym powinien zadecydować lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena ja jestem w identycznej sytuacji co TY!!! też miałam usunięty wyrostek i powiem szczerze że nie za ciekawie to widzę ponieważ byłam już dwa razy zszywana i za każdym razem jak ściągali mi szwy to rana się otwierała i strasznie ropna się robiła!! Byłam już u kilku chirurgów i za każdym razem odsyłano mnie do tego co mnie operował bo nikt nie chce brać odpowiedzialności za to co się stało :(:( Mam poważny problem ponieważ też pracuję i wkrótce zwolnienie mi się skończy a rana jeszcze się nie zagoiła... nie wiem co robić naprawdę jestem bardzo załamana ponieważ nie wiem co w takiej sytuacji mam dalej robić... doradźcie mi proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marleno ja mialam 4 operacje na wyrostek i 11 sciagniecie szwow z wieczora jak zminielam opatrunek bo byl juz caly zropy to zaywazylam ze z rana jest cos nie tak w jednym miejscu pekla mi i mialam rane znaczy dziuro rane i mi to ropialo straszni az poszlam do lekarza to mnie zszyl jeszcze raz i mysle ze ciebie powinni tez zszyc bo w innym wypadku ze niedosc ze ci zostanie taka blizna okropna to jest mozliwosc ze pewnego dnia mozesz dostac stanu zapalnego a wtedy juz nie bedzie czasu na czytanie porad w necie raze ci isc do chirurga pruwatnie. jak patzre na ta rane to czuje ze w kazdej chwili moze znowu sie tak zrobic a ze ja pracuje fizycznie to dobry pomysl zeby jeszcze w tym roku wrocic do roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałam operacje na wyrostek i wszystko było ok ale jak wróciłam do domu po 2 dniach rana zaczęła mi puchnąć i leciała ropa poszłam do lekarza i od razu skierował mnie do chirurga.To był ropień rozcięli mi i nawet nie znieczulili zaszczykiem i już potem tego mi nie szyli samo się zeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam operację na wyrostek robaczkowy 08 11 14 tego dnia miałam operacje po 4 dniach wyszłam do domu za 2 dni przyjechałam na kontrolę miałam bowiem 10 szwów ściąganie miałam podzielone na 3 razy raz 2 potem 5 a na końcu 3 gdy ściągali mi 2 szwy zobaczyli ropę i od tego czasu ją mam Nie wiem co robić ponieważ ropę mi leci już 1 miesiąc i kilka dni poradcie mi coś za tydzień mam kontrolę znowu jestem już wykończona tym dojeżdżaniem do Bydgoszczy lekarz dał mi termin do za tydzień i jak będzie ropa to będę miała robiony wymas a jak nie będzie ropy to nie Ale i tak się martwię bo nie chcę iść do szpitala a gdy robili mi operację to miałam stan zapalny i ropniaka lekarze nie wiedzieli co to jest później się zorientowali oraz miałam zakażenie co to znaczy?? i dlaczego tak długo cieknie mi ropa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×