Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta i oczyszczanie jelit przed kolonoskopią


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie przygotowania sie do kolonoskopi ...kolonoskopie mam miec w piatek o godz 15, od kiedy nie powinienem nic juz jesc,??? czy jesli mam wypic 4 buteleczki olopegu to najlepiej dwie wieczorem w czwartek?? i w jakim przedziale czasu nalezy to wypic?? a drugie dwie w piatek rano? jaki srodek przeciwbolowy zazyc godzine przed badaniem , na po ibuprofenie i pochodny boli mnie załadek i jelita....co najlepiej zastosowac?// z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 33 lata, od dluszczego czasu sluz i krew w kale ,krew rzadziej prawie zawsze sluz, , od paru miesiecy doszły bole brzucha ,dyskomfort wzdecia, i z tego powodu mam miec ta kolonoskopie, jesli bede juz po to napewno opisze, mam miec bez narkozy, czyli jak to mowia na zywca tez cholernie sie boje ale prawie ze nie mam wyjscia, bo dokucza mi to juz dłuszy czas i przeszkadza zeby normalnie funkcjonowac,,,, A Ty tez masz miec to badanie.masz juz termin czy dopiero sie zastanawiasz,,,ja juz skierowanie miałem prawie rok temu i tak odkładałem myslałem ze samo przejdzie ale niestety:(:(:(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i to strasznie duzego, zawsze miałem stracha na sama mysl szpitali,lekarzy itp to taki moj słaby punkt, jutro zaczynam diete, a w czwartek picie tego srodka oczyszczajacego jelita,po południu 2 buteleczki olopegu z 2 litrami wody mineralnej i w piatek rano nastepne 2 z 2 litrami wody mineralnej niegazowanej,podobno ten srodek olopeg jest lepszy w smaku niz inne ale to sie dopiero okaze,oczywiscie wszystko opisze szczegołowo co i jak , ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mialam juz 2 kolonoskopie, jedna ze znieczuleniem druga na poczatku bez. Pilam przez 2 dni fortrans i przez te 2 dni nie wychodzilam z domu tylko czas spedzalam w ubikacji takze zarezerwuj sobie 2 dni wolnego, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piłaś fortrans przez dwa dni to ile litrów go wypiłaś? Ja przed kolonoskopią piłam fortrasn w dzień poprzedzający badanie , zaczęłam pić ok. godz. 13 a skończyłam ok. 20. Wypiłam 4 litry fortransu i 1,5 litra wody niegazowanej. Badanie miałam następnego dnia bez znieczulenia. Nie słyszałam żeby oczyszczać jelita do badania przez dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna oczysczac jelito przez 2 dni bo jesli badanie jest w godzinach popołudniowych to zalecaja dzien wczesniej wypic np 2 litry i w dzien badania rano nastepne 2 litry, pytanie czy dzien przed badaniem mozna zjesc normalnie sniadanie jakies lekkostrawnie, nie ktos opisze dokładnie diete co jedliscie i dokad????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlpiej jedz cały tydzien tylko ryżpo dwa posiłina dzień.Jak badanie masz w piaek to już w srode od poludnia nic.Czwartek nic.Przygotowanie czyli to oczyszczanie jelita bedzie mniej dokuczliwe. Duzo pić! Miałam już to trzykrotnie-niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego idziesz i godzisz się na to badanie bez narkozy???!!! W całym cywilizowanym świecie kolonoskopię robi się tylko w płytkim uśpieniu chorego. Na żywca to zbędny stres, wstyd i ból. Po co Ci to Pawle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nasz swiat a raczej kraj nie jest do konca taki cywilizowany,,, bo tylko duzo sie mowi i pisze a z tego co sie orientuje to tak w wiekszosci to badanie wykonuja własnie bez narkozy, pozatym podobno z narkoza wieksze prawdopodobienstwo powikłan bo nie ma kontaktu z pacjetem, jedynie to ze z narkoza mniejszy stres i bol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tez mi sie tak wydaje ze napewno jesli nie jest to badanie w narkozie to i tak podaja jakies przeciwbolowe bo na sto procent przed badaniem zakładaja wenflon i podaja jakis srodek, zastanawia mnie tylko jedno skoro to jakies przeciwbolowe to czemu w zaleceniach przygotowania pisza ze godzine przed badaniem mozna zazyc lek przeciwbolowy,,,, niech ktos opisze diete przed kolono..... ja dzis zjadłem tylko jeden kisiel i ,wypilem słabo harbatke i poł litra rosolku z kostki-praktycznie sama woda, mam pytanie jaka zupe na kostce bulionowej mozna jesc?// i jeszcze jedno pytanie czy mozna jesc kisiel np zurawina,wisnia,truskawka, bo one jak wiadomo sa zabarwienia czerwonego a gdzies na necie czytałem ze nie wskazane to samo z galaretkami , a inni pisza ze to niema znaczenia,jesli ktos wie to prosze o odp jak to z tym jest?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenie ze szpitala miałam takie:(badanie miałam rano o8)zażyć espumisan 4razy4kapsułki,o godz.6-12,18-24 NIE NALEZY SPOZYWAĆ!sałatek,warzyw,owocow pestkowych,sosow,miesa, maku,mleka,tłuszczów, pieczywa ziarnistego,gazowanych napoi.Taką kartke dostałam gdy byłam umawiana na badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolonoskopie w piatek po południu, i od dzis dieta czyli wypiłem słaba harbatke, 2 rosołki bulion kostka, i rano i popołudniu kisiel, jutro zero jedzenia tylko pic mozna i popołudniu 2 butelki olopeguz 2 litrami wody , i w piatek rano nastepne 2 buteleczki olopegu z 2 litrami wody mineralnej, jak to bedzie wytrzynac az do piatku popołudniu bez jedzenia::)):):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wypiłem tylko 2 szklanki wody mineralnej i jak narazie nie jest zle , nawet nie odczuwam jakiegos wiekszego głodu,,, oprucz małej rewolucji w brzuchu :((czyli burczenie, chwilami jakby sie woda gotowała, przelewanie itp,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem w trakcie picia srodka oczyszczajacego jelita wypiłem juz 6 szklanek ,jeszcze zostało 4:(:((: jesli mozesz to opisz co dla Ciebie było najgorsze w tym badaniu , oczyszczanie picie tego cholerstwa, strach , wstyd czy ból w trakcie badanie?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach, wstyd - mnie kazano się z boku przekładać na plecy i nogi kolanami do brzucha dociskać, więc wszystko na wierzchu i kilka osób było przy badaniu, ale to trudno. Gorszy był silny ból w czasie badania - mnie chwilami bardzo bolało, aż prawie płakałam i jęczałam, gorsze chyba od porodu, ale nie chciałam przerwania badania po takim męczącym przygotowaniu, no i jak ból to strach. Powiem tak - nigdy więcej kolonoskopii bez narkozy. NIGDY się na to nie zgodzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dawno temu miałas kolonoskopie ? w szpitalu czy prywatnie w przychodni czy klinice??/ to mnie nie pocieszyłas, ale przynajmiej szczerze..wypiłem 2 litry tego pysznego specyfiku w ciagu 1.50 minut i nic dopiero tak po godzinie zaczałem latac chyba około 15 wizyt w wc zaliczyłem. mysle ze na dzis to juz starczy :(::(: jutro rano nastepne 2 litry::(::(:(:(::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×