Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból trzustki po ostrym zapaleniu trzustki


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Na początku marca przeszłam ostre zapalenie trzustki -powikłanie zabiegu usuwania złogu z Pżw. Obecnie badanie tk wykazało torbiel rzekomą trzustki o średnicy 3 cm. Codziennie odczuwam bóle trzustki. Czy to normalne? Ile czasu po ozt może boleć trzustka?? Po jakim czasie taka torbiel może się wchłonąć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? - niestety, ale takie właśnie dolegliwości mogą być związane z obecnością tej torbieli Ile czasu po ozt może boleć trzustka? Po jakim czasie taka torbiel może się wchłonąć? - taka torbiel mogąca dawać dolegliwości czasami wchłania się przez kilka miesięcy (6-9), czasem nawet i rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze, dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej sytuacji- w pżw było tzw błoto żółciowe i złóg o śrdenicy 3mm. Na usg jamy brzusznej nie widać kamieni, widać to błotko żółciowe, które zablokowało pżw. Miałam zabieg ercp, sfinktomię i usunięcie złogu, co spowodowało ozt o średniociężkim przebiegu. Chirurdzy wspominali o przyszłej cholecystektomii. Rozumiem, że ten zabieg robi się po to, aby w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji? Ile czasu trzeba odczekać po ozt, żeby wykonać zabieg? Trzeba czekać aż torbiel zniknie? Czy ten zabieg jest konieczny. Mam 31 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aniu Mam nadzieję że u ciebie jest wszystko ok, i mam nadzieję że trafiłaś dobrze z taką diagnozą u mojego brata zaczeło się podobie lecz był źle leczony a skończyło się nieciekawie nie będę się rozpisywał poczytaj wątek pt OZT i pęknięta torbiel w okolicy trzustki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×