Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojedyńcze zwapnienia w ogonie trzustki przy przewlekłym zapaleniu trzustki


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Witam Panie doktorze, dziękuję za pocieszające odpowiedzi na moje pytanie poprzednio a co do tego - aptekarka poleciła mi abym kupił i zażywał jak to nazwali *bombę witaminowo-warzywną* o nazwie *FLAVON*. Podobno jest to klinicznie przetestowane i wykłady prowadzą lekarze na te tematy w hotelu Sobieski koło Spodka w Katowicach. Nie wiem co o tym myśleć i czy mógłbym to stosować. Jest to jakby mus warzywno-owocowy i zażywa się jedną łyżeczkę dziennie. Może słyszał Pan coś o tym lekarstwie. Podobno zażywają to nawet chorzy na nowotwory. Panie doktorze i tak już byłem mocno zestresowany po uzyskaniu wyniku z USG, że po drugim ale łagodniejszym przebiegu OZT pozostały pojedyńcze zwapnienia na granicy trzonu i ogona trzustki a poprzednio TK nie wykazał tego a pozostałe wyniki są w normie - jak na razie bez uwag. Lecz znajomy twierdzi, że osoby chore na PZT żyją z tą chorobą jeszcze tylko 10 do 15 lat. Czy jest to prawda, czy naczytał się czegoś a nie wiadomo o co tam chodziło. Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi - może mnie chociaż trochę to uspokoi i z góry dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda. Przeżycie w przypadku przewlekłego zapalenia trzustki jest bardzo różne w zależności od jego nasilenia, zniszczenia miąższu trzustki. Z takim przewlekłym zapaleniem można żyć bardzo długo (z reguły umiera się z innych powodów niż zapalenie trzustki). Jeśli nie ma cukrzycy to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że zniszczenie miąższu trzustki jest niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Dziękuję na wstępie Panu serdecznie za udzielenie mi odpowiedz. Od czasu, gdy dostałem wynik USG z *tymi pojedyńczymi zwapnieniami* przestał jakby mój żołądek upominać się o jedzenie. A przedtem po szpitalu byłem już rano głodny i podjadałem sobie 5 razy dziennie - oczywiście dieta! Teraz np. po obiedzie jakby trochę lekki ucisk odczuwam i jakieś ok. 40 min. odczuwam tam to jedzenie ale mocno nie boli ani nie bierze na wymioty. Nie wiem już czy to jest jakoś skurczone od moich stresów, które przeszedłem od czasu USG czy jakieś niestrawności? co mógłbym zażywać może na zwiększenie apetytu i trawienie. Biorę lek : *Zomiren* od neurologa oraz 3 razy do posiłków *Kreon* lub *Pangrol* 10 000 j. Czy miał Pan na myśli pisząc *z reguły umiera się z innych powodów niż zapalenie trzustki* inne choroby, czy też powikłania, które u niektórych występują po PZT? Cukrzycy nie mam jak na razie na aparacie nowszej generacji ostatnio mam wyniki od: 92 do 118 mg/dl. Dziękuję za poświęcenie mi czasu na odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już czy to jest jakoś skurczone od moich stresów, które przeszedłem od czasu USG czy jakieś niestrawności? - być może jest to związane z samym stresem Czy miał Pan na myśli pisząc *z reguły umiera się z innych powodów niż zapalenie trzustki* inne choroby, czy też powikłania, które u niektórych występują po PZT? - miałem na myśli inne choroby związane ze starością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Dzięki Panu bardzo za odpowiedż a jednocześnie pocieszenie *jakby nie było*. Nie wiem co mógłbym zażywać na te niestrawności tzn. po posiłkach ale nie zawsze - czuję lekki ucisk, lub jak gdyby było coś w żołądku od tygodnia czasu? Brałem już od wczoraj prócz Kreonu Neo-Pankratynę forte. Przy obiedzie mniej to odczuwałem a przy kolacji znów trochę mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Doktora i mam pytanie jeszcze do Pana - będę wdzięczny za odpowiedż : czy mogę chociaż przez 3 , 4 tygodnie raz dziennie zażywać do momentu trochę przybrania na wadze i uzyskania większych sił fizycznych bo chciałbym poćwiczyć w tym kierunku na siłowni a trochę jestem jeszcze słaby aby powrócić do ćwiczeń z przed zaostrzenia - *Metanabol* 10mg tabletkę jedną dziennie? Dowiedziałem się, że nawet stosują to przez otrzymane *na recepty* te tabletki przy Zespole Złego Wchłaniania. Wyniki z krwi mam dobre.Alat, Aspat w normie. Tylko WBC i RBC po pobycie w szpitalu były lekko poniżej normy: np. WBC 3.6. Biorę Kreon oraz mam zażywać tabletki na zbicie cholesterolu 1 raz dziennie? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam dwa zeapnienia trzustki czy to pzt???po pobycie w szpitalu stwierdzono niewydolność zewnatrzwydzielnicza elastaza 100/180 /110 utrata wagi 12 kg przez rok cukrzycy niemam reszta badań Ok krew i enzymy trzustki Ok..eus wykluczył pzt ale słyszałem ze to może być początek pzt proszę o poradę dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×