Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ataki bardzo silnego bólu brzucha, mdłości i omdleń


Gość katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katarzyna

Witam, Moj problem sprawił ze nie moge normalnie funkcjonowac, dlatego bardzo prosze o porade. Dwa lata temu pierwszy raz miałam atak: nagle rozbolał mnie brzuch, na poczatku delikatnie tak jakby żoładek, z godziny na godzine ból był coraz silniejszy i obejmował juz cały brzuch, nie mogłam z bolo wytrzymac, siedzenie, lezenie ani kucanie nic nie pomogło, był to ból ktorego nie dało sie wytrzymac, poprostu majac 25 lat wyłam z bolu jak dziecko, jak zazylam nospe czy cos przeciw bolowego to odrazu to zwymiotowałam, w drodze do szpitala omdlewalam z bolu i wymiotowałam na zmiane, momentami mialam drgawki, na pogotwowiu wymiotowalam nawet jak juz nie mialam czym to dalej mnie ciągeło. bol byl nadal okropny, podlaczyli mnie do kroplówki dali leki rozkurczowe i przeciw bolowe, jednak zanim zaczeły dzialac ja z bolu zaczełam sobie włosy wyrywac, po ok godzinie bol zmniejszyl sie tak ze dalo sie z nim wytrzymac a po kilku godzinach przeszedl i dolaly mnie tylko jelita jak sie ruszalam, powiedzieli mi w szpitalu ze to prawdopodobnie ostre zatrucie pokarmowe, od tego momentu mialam jeszcze 4ry takie ataki i za kazdym razem ladowałam na pogotowiu. ostatni atak mialam w styczniu tego roku a poprzedni w pazdzierniku tamtego roku. mialam robiona gastroskopie i wyszlo ze mam niezyt żołądka, ale chcialabym wiedziec skad te ataki z tymi bolali?? gdyz jestem pewna ze to nie zatrucie pokarmowe bo jem tylko swieze jedzenie i ze strachu przed kolejmym atakiem jem bardzo mało. Lekarz ktory mnie prowadzi( rodzinny) podejzewa ze te ataki to prawdopodobnie skurcz wpustu żoładka, bardzo prosze o pana opinie na ten temat, gdyz przyznam ze strach przed kolejnym atakiem powoduje ze mało co juz jem i zyje w ciaglym strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może tak być, że powodem takich dolegliwości jest np. nagły skurcz wpustu żołądka co wyzwala bardzo silne dolegliwości takie jak Pani opisuje. Taki skurcz może wywoływać nawet jakiś nagły stres psychiczny. Radziłbym w tej sprawie jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem. Być może okaże się konieczne np. wykonanie manometrii oceniającej pracę zwieraczy żołądka i przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×