Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przemieszczenie chrząstki po uderzeniu w krtań


Gość karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 7 dni temu podczas zabaw z pania musialem nagle opuscic lozko bo wlaczyl sie wentylato w lazience i a chodzi glosno wiec musialem go szybko wylaczyc zeby nie obudzil dziecka, po dokonanym fakcie wskoczylem spowrotem do lozka i mialem niespodzianke kobieta zlozyla nogi i uderzylem sie z calej sily w krtan , cos strzelilo , zadusilo ale po minucie wszytko wrocilo do normy , mialem tylko jakies takie jak by obolale gardlo , wrocilem do roboty ,z zonka , poszedlem spad rano obudzilem sie poszedlem do pracy z dziwnym czuciem w szyji jak po dotyku reka czuc zewnetrzenie ze jakas z chrzastek wskoczyla do srodka przemiescila sie , podczas polykania sliny czuc jakis bol lub dyskomfort , czasem nawet musze sie skupic zeby cos polknac , juz nie dziala automatycznie jak wczesniej , wiem ze powinienem udac sie do lekarza , ale jest wielkie poniewaz mieszkam w irl , czuje sie zle isc z tym do tych baranow bo wiem jaki prowadza poziom leczenia i jest ponizej minimum , wiec powiedzcie co mam robic , i ewentulanie jak sie takie cos leczy operacyjnie , czy sie jakos wypyacha , pytam poniewaz na to pierwsze sie nie zgodze w tym kraju lub bede szukal polskiego doktora a do stolicy mam daleko i czasu bardzo malo na dojazd tam wiec chce sie upewnc czy z takimi objawami mam czekac do urlopu ktory jest w lipcu , aa i podczas skrecania glowy na boki przeskakuje mi jakas chrzastka z gory dzieki za odpowiedz jak jakas dostane karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że doszło do jakiegokolwiek przemieszczenia chrząstek budujących krtań, gdyż przejawiałoby się to objawami silnej duszności ze światem wydobywającego się powietrza. Obecny Pana stan na pewno nie wymaga leczenia. Może doszło do niewielkiego przesunięcia w zakresie chrząstek krtani i tchawicy wywołujących takie objawy, które jednak zapewne ustąpią samoistnie w przeciągu kilku dni. Jeśli jednak ma Pan w tym względzie wątpliwości to nie ma wyjścia i trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Ja mam tak samo tylko niewiem od czego bo nie pamietam sytuacji abym sie uderzyla w krtan czy w szyje. Od jakis 8 miesiecy mam ból przy przełykaniu i tak jak pan mówi muszesie czasami skupic aby polknac sline. czuje jakby mi cos przeskakiwalo w srodku w garde. bylam w konsultacji u lekarze laryngologa i stwierdzil ze to alergia przepisal mi jakis areozol do nosa i tabletki na obrzek gardla a objawy dalej nie ustepuja. teraz niewiem co dalej z tym zrobic, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W przypadku, gdy leki jakie przepisał laryngolog nie skutkują radziłbym ponownie udać się na kontrolę do tego laryngologa. Zapewne będzie trzeba zrewidować rozpoznanie i może wysłać na jakieś dodatkowe badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie po pijaku kolezanka chwycila mnie za krtan i scisla od tej pory kiedy przelykam sline cos jakby mi tam strzelalo (przeskakiwalo) Pierwszy tydzien byl fatalny gardlo mnie bolalo jak przy zapaleniu migdalow , po 3 tygoniach gardlo lekko boli i jak juz pisalem cos strzela, co dziwne najbardziej dokucza mi to wieczorem przez dzien nie odczowam tego tak bardzo .... mam nadzieje ze przejdzie samo jezeli macie jakies propozycje pisac pisac pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×