Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból ręki i rehabilitacja przy ganglionie


Gość Gabriela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.Od pół roku zdiagnozowano u mnie ganglion.Teraz mam poważny problem.Nie to że staram się nie obciążać ręki to ostatnio kierowałam samochodem a teraz nie mogę się uporać z bólem ręki.Ganglion mam mały w porównaniu z tym co miałam wcześniej.Chodziłam na rehabiliitację.Miałam przykładany lodowaty lód a potem elektroprądy.Proszę mi powiedzieć czy przy tych bólach mogę stosować venożel w maści i ile razy dziennie.Jakie są sposoby na zmniejszenie bólu?Czy mogłabym prosić o jakieś porady,ćwiczenia czy są wskazane i jakie,czy jakieś maści,albo czy można masować i uciskać to miejsce?Bardzo proszę mi napisać bo nie wiem co mam zrobić z bólem który odczuwam jakby ktoś mnie ciachnął nożem w skórę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy tych bólach mogę stosować venożel w maści i ile razy dziennie? - można, nawet 4-5 razy dziennie Jakie są sposoby na zmniejszenie bólu? - w tym wypadku celem radykalnego pozbycia się dolegliwości bólowych radziłbym usunąć ganglion w całości, tylko leczenie zabiegowe może przynieść spodziewany efekt w tym względzie - można ewentualnie zastosować w tym przypadku miejscową blokadę z silnym lekiem przeciwzapalnym działającym przy okazji przeciwbólowo Czy mogłabym prosić o jakieś porady,ćwiczenia czy są wskazane i jakie,czy jakieś maści,albo czy można masować i uciskać to miejsce? - tylko definitywne usunięcie ganglionu w tym względzie jest najskuteczniejsze, trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam usuwany ganglion ponad rok temu. Lekarz na początku nie chciał w ogóle dać skierowania na rehabilitacje, bo nie potrzebne. ręka nie była sprawna. w końcu się doprosiłam, miałam ultradźwięki, laser i pole magnetyczne. Po kilku miesiącach zrobił mi się bliznowiec. Blizna cała czerwona, odstająca, na zimno robi się fioletowa. Poszłam do swojego ortopedy on stwierdził ze to bliznowiec (jakbym wczesniej tego nie wiedziała) ze najlepiej z tym do chirurga plastycznego którego mam sobie poszukać w google. Znalazłam, pojechałam, powiedział ze nie ma sensu tego usuwać bo moze się zrobić większe. mogę zastosować plastry na blizny ale nie ma peności że to pomoże. Ból reki był coraz większy więc udałam się do kolejnego ortopedy. Chociaż raz powiedział mi coś konkretnego. Dał skierowanie na rehabilitacje, powiedział, żeby zabiegi wybrał fizjoterapeuta. Miałam masaż mobilizacje blizny oraz jonoforeze z jodem. jestem miesiąc po rehabilitacji, blizna tak nie odstaje ale ból pozostał. Rehabilitantki stwierdziły że robi się nowy ganglion. Ja wiem jedno że juz nie poddam się kolejnej operacji.. Nie wiem co z tym dalej ale ręka boli. Polska służba zdrowia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×