Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn z piersi


Gość izi

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy przucisnę swoją pierś leci z niej zielonkawa wydzielina,dodam że po urodzeniu dziecka ,a było to 6 lat temu króciutko karmiłam piersią.czy to może być przyczyną?Mam też niewielki guzek tarczycy,tsh w normie nie biorę żadnych leków od tarczycy.Może ktoś może mi odpowiedzieć czy to coś grożnego,czy nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,za podpowiedz ja co roku robię sobie usg i poza tym że mam tkankę mastopatyczną wszystko jast ok.Czytałam gdzieś że powodem może być guz przysadki,dodam ze z obu piersi po naciśnięciu leci mi ten dziwny płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wyciek też może być spowodowany nadmierną produkcją prolaktyny przez przysadkę mózgową. Wystarczy określenie jej poziomu we krwi, aby przekonać się czy wyciek z gruczołu sutkowego nie jest tym spowodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolaktyne badałam w 2006roku 6.61 norma2.8-29.2 to chyba w porządku tylko wtedy jeszcze nie miałam tego wycieku.wogóle to moje piersi są pełne zgrubień nierównośći,ale lekarz mówił że mam taką gruczołową tkankę ,bardzo dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...mam 17 lat i od kad skonczylam 14 mam dziwne brodawki,sa porozdzielane a w srodku jest taka dziwna biala wydzielina,przypomina rope...pokazywalam je mojemu rodzinnemu lekarzowi jak bylam mlodsza i kazal przemywac mi rumiankiem i kora debu...na jakis czas sie tym specjalnie nie przejmowalam,bo bylam mloda,ale teraz jestem bardziej przejeta ich wygladem...piersi bola mnie podczs snu kiedy leze na brzuchu...moze to nie przez to ,lecz jestem przerazona faktem ze cos jest nie tak...nikt u mnie z siostr nie ma takiego problemu,a w rodzinie babcia miala raka piersi.strasznie boje sie isc do lekarza i jak tylko o tym mysle to sciska mnie z nerwow....prosze o rade, moze ktos juz sie domysla co to moze byc na podstawie tego co napisalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tez jakis plyn w obu piersiach ( jak naciskam wyplywa a czsem nawet wytryskuje taki raczej o mleczno ropnej konsystencji) bylam u endokrynologa i badania wszystkich hormonow sa dobre wiec co moze to powodowac -mam 25 lat i utrzymuje mi sie to juz przynajmniej 6 miesiecy czy powinno to mnie nie pokoic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i prosze pilnie o pomoc, 2 lata temu urodzilam syna i teraz z moich piersi wyplywa plyn podobny do siary, biore tabletki antykoncepcyjne od 2 miesiecy i zastanawiam sie czy to moze byc przyczyna, pozatym niesamowicie boje sie ciazy i i boje sie ze to moze byc spowodowane moimi urojeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie przestraszone kobietki. Mam 35 lat i odkąd sięgam pamięcią zawsze miałam problem z wyciekającym płynem z obu brodawek pod wpływem naciśnięcia. Mam tez wciągnięte brodawki kilka razy konsultowałam to z lekarzem i zawsze taka sama diagnoza ( taka jest Pani uroda) mam 12letnią córeczkę która karmiłam przez prawie rok piersią i nic to nie pomogło i nie zaszkodziło. Wiec nie ma co się bać. Trzeba iść do lekarza i zrobić podstawowe badania a wszystko będzie jasne. Nie zawsze taka przypadłość musi oznaczać coś strasznego. Więc głowa do góry, piersi do przodu i do lekarza *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×